Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 3 Isten van, Atya Isten, Fiú...

3 Isten van, Atya Isten, Fiú Isten és Szentlélek Isten?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 06:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

Nem,Nem,Nem!


Egy Isten van,akinek 3 megnyilvánulását ismerjük.

Az EGY Isten megnyilvánulásai:

Atya Isten

Fiú Isten

Szentlélek Isten


Az Isten,isten tehát emberi fogalmakba zárni lehetetlen,botor elképzelés.Célja,terve egy,megvalósítása egységes,s ezért szétválasztani háromfele,súlyos hiba,káromlás.

2017. máj. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem, az Atya, Fiú és Szent Lélek elválaszthatatlan egysége az egy Istenben az, amit Szentháromságnak hívunk.

Soha senki nem három Istenről beszélt.

2017. máj. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 szp72 ***** válasza:
53%

A mesebeli hétfejű sárkány egyetlen sárkány, amelyet hét sárkányi személy birtokol. Mind a hét személy sárkány, de mégsem hét különböző sárkány, hanem ugyanaz az egyetlen sárkány.


Némi fantáziával el lehet képzelni egy olyan embert, egy olyan egyetlen testű embert, amelyet két emberi személy birtokol. Nincs két ember, csak két emberi személy, amely ugyanazt az egyetlen emberi testet birtokolja. A kétfejű sziámi ikrek tulajdonképp majdnem ilyenek.


Isten természetesen nem többfejű sziámi iker, mert ő nem testi lény, neki nincs sem emberi teste, sem emberi feje. Neki szelleme van, a ő szelleme az ő lényegi valója, mert Isten szellem. Míg az ember mindent a testével, az Isten mindent a szellemével csinál, ezzel jön-megy, ezzel van jelen, ezzel érint, ezzel beszél, ezzel fejt ki erőt.


A Szentháromság és a Biblia tanítása az, hogy Isten szelleme egy az egyben Krisztus szelleme is, az egyetlen közös szellemük teszi őket egyetlen egyé, két személy birtokolja ugyanazt az egyetlen mindenható isteni szellemet. Az Atya tökéletesen mindenét odaadja a Fiúnak, a teljes szellemét, így minden ami az Atyáé az a Fiúé is.


A szellem (vagy más szóval lélek) az Atya és a Fiú tökéletes egysége, két személy tökéletes egysége nem lehet se személytelen, se egyik se másik személy, hanem csak egy titokzatos harmadik, ezért igazából, mint az Atya és a Fiú közös és egyetlen Szelleme (Lelke) nagy betűvel írandó.

2017. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2017. máj. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 szp72 ***** válasza:
58%

@ Egy Isten van,akinek 3 megnyilvánulását ismerjük.


Ennek a kijelentésnek eléggé szabelliánus íze van. Szabelliosz azt tanította, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek valóságosan nem három különböző személy, hanem csak ugyanannak az egyetlen isteni személynek a három különböző szerepe, három különböző megnyilvánulása. Hol Atyaként, hol Fiúként, hol Szentlélekként mutatta meg önmagát.


A keresztények azonban háromszemélyű egy Istent vallanak.

2017. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon jó kérdés! A Szent háromság hit a legabszurdabb egyistenhit.
2017. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

@6 miért gondolod,hogy abszurd?

Én próbálom megérteni de nem nevezném abszurdnak hanem inkább misztikusnak, rejtélyesnek és ez az oka,hogy felkelti az ember érdeklődését.

Én legalábbis soha nem szerettem elhamarkodott döntéseket hozni mindent mérlegelek és amit nem értek meg azt több oldaláról is megvizsgálok.

Ez az erényem talán egyeseknek hátrányos de nekem mindig előnyömre szolgált.

És most itt áll előttem a Szentháromság misztériuma aminek az emberi elmém ellenáll de mégis a lelkem mélyén úgy érzem,hogy túl egyszerű lenne Isten teljes lényét egy mondatban leírni.

Mégiscsak a Teremtő Istenről beszélünk arról az Istenről aki mindeneket megteremtett. Mi próbálkozunk megérteni Isten lényét miközben ott áll előttünk az egész Univerzum amit valljunk be nem értünk, akkor hogyan tudnánk megérteni azt a Lényt aki mindezt megteremtette?


Én inkább ezeket a próbálkozásokat nevezném "abszurdnak" mert tényleg azok.

Szóval az én szerény véleményem szerint inkább hajlok a Szentháromság felé mint az egyszerű önmagának létező egy isten felé.


Egy Isten három személyben,ezt értettem meg a válaszokból....miért ne lehetne!?

2017. máj. 15. 09:33
 8/24 anonim ***** válasza:
18%
Egy testben három személyiség atya fiú szentlélek személyiségzavaros teremtő kicsit durva nem gondolod?
2017. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
5%

egy hasonlattal próbálom elmagyarázni


ha egy pohár vizet megfagyasztok vagy felforralok (és gőz lesz) az még marad ugyan az a pohár víz, de azért világos gndolom hogy pl a jég ugyna za mint a víz de nem csak egy másik neve vagy más módon lép fel éppen hiszen a szilárd nem ugyan za mint a folyékony más néven


ebben a hasonlatban viszont van egy újabb félreértésnek a lehetősége amit kerüljünk el, Isten EGYSZERRE atya és fiú és szentlélek nem "átváltozik" vagy ilyesmi, és Isten tud egyszerre több helyen is tartózkodni


ezt nehéz elképzelni hiszen a mindennapi tapasztalatainkba nem illlik bele, de attól még nem lehetetlen, ahogy pl a részecskefizikában is sokminden van amit nehéz elképzelni mert ellenkezik a mindennapi tapasztalatainkkal de attól még úgy van

2017. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

9


Ezzel aza gond, hogy bár kézenfekvő magyarázat, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek az Isten különböző manifesztációi, csakhogy akkor nem értem, hogy Jézus miért beszél magához a kereszten, vagy hogy az Atya miért beszélget magával a teremtéskor...

A Szent Háromság tulajdonképpen tripoláris személyiségzavar. :D

2017. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!