Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhizmussal kapcsolatos...

Buddhizmussal kapcsolatos kérdés - Aki a tibeti buddhizmust (vadzsrajánát) gyakorolja, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2015 óta rendszeresen meditálok, théraváda meditációkat gyakorlok. De nagyon érdekesnek találom a vadzsrajánát is. Szeretném megtanulni és mondogatni védelmezők és buddhák mantráit, de komolyabban nem szeretnék belemélyedni a vadzsrajána irányzatba, mert a théraváda az én utam inkább, ezt érzem közelebb magamhoz. Olvastam arról, hogy lung (engedély egy tantótól) kell ahhoz, hogy valaki elsajátítsa védelmezők mantráit, buddhák mantráit. Kivétel ez alól a Zöld Tara és Csenrézi. Azokat lung nélkül is lehet mondani.

Ezt egy fórumon olvastam. Az a kérdésem, hogy mindenképpen lung kell ahhoz, hogy például Mahakala mantráját mondjam?

Ha igen, akkor ha elmegyek egy vadzsrajána meditációs központba, akkor kapok lung-ot egy tanítótól első találkozásra, vagy többször kellene megjelenni meditáción a központban?

Átadják a lung-ot, ha a théravádát gyakorlom, de mellette szeretném elsajátítani néhány védelmező és buddha mantráját, és nem szeretnék komolyabban belemélyedni a vadzsrajánába?

Másik kérdésem pedig, hogy van-e itt olyan Budapesti, vagy Budapestre járó személy, aki vadzsrajána központba jár Budapesten? El tudna-e kísérni valaki egy vadzsrajána központba? mert ha igen, akkor az legyen kedves írni ide hozzászólást, és akkor írok neki privát üzenetet. Nagyon örülnék, ha valaki segítene ebben. Köszönöm a válaszokat.


2017. máj. 17. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha van facebookod, ott vannak mindenféle tematikus csoportok, többek között Théraváda Buddhizmus csoport is van. Szerintem ők jobban tudnának segíteni neked, mint az itt regisztráltak. De ez csak egy tipp :)
2017. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!