Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rettegek a haláltól és úgy...

Rettegek a haláltól és úgy érzem Isten elhagyott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még csak 19 éves vagyok, de szörnyen félek attól, hogy esetleg ilyen fiatalon neghalok. Sosem lesz családom és kár volt megszületnem. Elvileg egészséges vagyok, gykorlatilag viszont nem tudom. De nagyon félek a szívrohatól, agyvérzéstől, evés közbeni megfulladástól. Ma egész nap úgy érzem meg fogok halni. Könyörgöm segítsetek. Annyira szeretnék még élni, de a haláltól való félelem elveszi az életet tőlem. Úgy érzem hiába imádkozom, csak rosszabb lesz. Egy időben ezek csak este voltak, mostmár az egész napom beárnyékolja. Hogy kerüljek közelebb Istenhez? Miért nem fogad el? Ha esegleg megkérhetnélek titeket is, hogy imádkozzatok értem, akkor azt nagyon megköszönném.
2017. máj. 21. 14:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többieknek is. :) igen megvagyok térve, járok templomba, igét olvasom, imádkozom stb. De még sem érzem teljesen, amit kellene.
2017. máj. 21. 21:28
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Istenhez egy módon tudsz közelebb kerülni,mégpedig úgy ,hogy elfogadod az Úr Jézus Krisztus keresztáldozatát.

Róma levél 10/9

Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.

10

Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre.


Ha még eddig nem tetted meg,akkor kérd meg imában Jézust,hogy legyen a te Urad,Legyen a te Megváltód,legyen a te gyógyítód.És ha te elfogadod,hogy Jézus az Ő hibátlan élete árán Megváltott,megszabadított,kivásárolt téged az Ő tulajdon vérével,megtartatol.Isten nagyon szeret bennünket,de nekünk el kell fogadnunk a Megváltás tökéletes ajándékát.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak,ha a Máté 4/4-től 4/11-ig megnézzük Jézus megkísértését,észrevehetjük,hogy Jézus a 3 kísértésre mindig Isten Igéjével válaszolt.Meg van Írva,mondta a kísértésre,és már mondta is az odaillő Igét arra a helyzetre,amiben megkísértette Őt sátán.És ennek hatására kis idő után abbamaradt a kísértés.

Én azt javaslom,hogy tegyél ugyanúgy mint Jézus,hogy ezekre a félelmekre,amik gondolat formájában jönnek neked,válaszolj Isten Igéjével.

Ha érdekel,leírok néhányat.

23.zsoltár/4

Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te vessződ és botod, azok vigasztalnak engem.

Ésaiás43/2

Mikor vizen mégy át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok el nem borítnak, ha tűzben jársz, nem égsz meg, és a láng meg nem perzsel téged.

2Timóteus1/7

Mert nem félelemnek lelkét adott nékünk az Isten; hanem erőnek és szeretetnek és józanságnak lelkét.

Ésaiás 53/4 Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!

5

És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.

91.zsoltár/7

Elesnek mellőled ezeren, és jobb kezed felől tízezeren; és hozzád nem is közelít.

91zsoltár10

Nem illet téged a veszedelem, és csapás nem közelget a te sátorodhoz;

11

Mert az ő angyalainak parancsolt felőled, hogy őrizzenek téged minden útadban.


Nagyon fontos tudni,hogy Isten Igéjében hatalmas erő van,mert azt mondja róla a biblia a zsidókhoz írt levél 4/12-ben,hogy olyan fegyver,ami élesebb minden kétélü fegyvernél.Erő van benne.És nemcsak beszéd,hanem cselekvé erő Isten Igéje.Kétélü kardtól is élesebb fegyver ez.Zsidó levél 4/12

Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait.

2017. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Navárjálcsak... A halálát csupán kevés ember látja előre: azok is vagy azért, mert tudják, tetteik csak egy irányba vezetnek, vagy mert tudják, hogy erős kór gyötri testüket.


A félelmeid egyrészről nagyon is alaposak... de lényegében alaptalanok.

Ima tényleg segítene ezen? :)


Inkább keress fel egy szakembert: egy pszichológust.

2017. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Írod, hogy olvasod a Bibliát. Nem érzed, hogy ez közelebb visz a Teremtődhöz?

Tüzd ki magad elé, hogy milyen célból olvasod a Bibliát? Ne sokat olvass, inkább elmélkedj azon a részen, amelyet elolvastál. Miért íratta le Isten az adott részt? Mire akar tégedet tanítani? Mit akar magáról elmondani? Mit tudtál meg belőle Istenről? Vagy hogyan alkalmazhatod az olvasottakat a mindennapi életedben?


Mindig legyenek céljaid, amelyeket el akarsz érni. Akkor nem foglalják majd le negatív gondolatok az elmédet.

Néhány vígasz és egítség :-)

Filippi 4:6

Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé;

Máté 6:27

Ki az közületek, aki aggódásával hozzá tud tenni egyetlen könyöknyit az élettartamához?


A Máté 6:25–34 is vígasztaló lehet a számodra.

2017. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 követ62 ***** válasza:

Attól ovakodj, hogy érezni akard a hitet!

A hit nem érzés, hanem egy határozott döntés.

Jézus sem érezte az Atya elfogadását a gecsemáné kertben. De addig imádkozott amíg a magáénak tudta amit imádkozott.

Nemtudom így érthető? Lehet, hogy nem jól irtam amit gondoltam. :D


Tehát a hit is és a szeretet is egy döntés. De persze jön az érzés is, mert örömünk van benne.

2017. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az életet ismered,de a halált még nem.

Biztosíthatlak,Jézus megjárta a halált,-a poklot-,és nem nyilatkozott arról,hogy az rosszabb lenne,mint az élet,s így nincs félnivalód attól.

Ahhoz,hogy halálunk ne váljék félelem tárgyává,életünkben harmónikus kapcsolatot kell kiépítenünk önmagunkkal,a minket körülvevő emberekkel,Istennel,és a teremtett világgal.

Ez,lehetséges!Édesanyámmal beszélgettem halála előtt 30 perccel,s szavaiban,egy feszült várakozás volt Megváltójával való találkozására,és semmi félelem.Minden figyelmét lekötötte utolsó testamentuma(végrendelete)gyermekei,unokái,és édesapánk társas kapcsolataira vonatkozóan.


A félelem,minden esetben,égy feloldatlan bűntudaton alapszik.

Krisztus meghalt minden megbánt,elhagyott bűnünkért.Nincs okunk azokat tovább cipelni!Adjuk át azokat,hogy hordozhasunk olyan terheket,melyek mások cipelnek,egészen Krisztusig,hogy azokat is rábízzuk.

2017. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem feloldódik amit érzel, én is imádkozom érted! Kitartást!

A pszichológushoz remélem minél hamarabb eljutsz, biztos vagyok benne, hogy tud segíteni. Nekem ez félelem valamiért nagyon ismerős, biztosan olvastam már róla valahol... ezért csak ismételni tudom a pszichológis javaslását, mivel ő biztosan tanult ilyen helyzetről.

2017. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!