Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Őszintén bármilyen valláshoz...

Őszintén bármilyen valláshoz tartózo emberek nem éreznétek szomorúságot azzal kapcsolatban hogy a Bibliában​ említett Isten valójában nem is él?

Figyelt kérdés

Privát üzenetet is örömmel fogadok! Hiszek Istenben! De olykor őszintén​ bevalva kételkedem abban hogy Isten él-e egyáltalán ?

De személyes tapasztalatom​ alapján csak visszatérek arra a nézőpontra hogy valóban kell éljen.

Református vagyok.


2017. máj. 26. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem.
2017. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Melyik pizsamádban álmodtad azt, hogy Isten nem él? Biblia helyett Nietzschét olvastál? :D
2017. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"Hiszek Istenben! De olykor őszintén bevalva kételkedem abban hogy Isten él-e egyáltalán ? "


Ez egy kicsit ellentmondásos.


Én hiszem azt, hogy Isten igenis él.

2017. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 imakommandós ***** válasza:
76%

Még újjá kell születned és el kell nyerned a fiúságot.

Onnantól mindig veled lesz Isten és nem fog kerülgetni a szomorúság, hogy egymagad vagy. :)

2017. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Számomra többszörösen bizonyított Isten létezése!

Egyik tapasztalt bizonyíték:


5.évemet éppen betöltöttem,amikor édesapám hazahozott egy nagy dobozt,és eldugta a kamra egy legmagasabb polcára,mielőtt bejött volna a házba.

Másnap,bátyám-még nem volt 7 éves-székekből emelvényt csinált,és leszedte a dobozt.(Édesanyánk ruhát szabott,s olyankor megszűnt körülötte a világ.)Karácsonyfa égők!Ezt ki kell próbálni,de nincs dugója,csak két kábel.Bátyám,fogta a két kábelt,s bedugta a 220 voltos konnektor két lyukjába.Semmi.Bátyám okos volt.Biztosan a kábelek műanyag burkolatát le kell hámozni!Bicska,letisztít.Ismét megpróbálta,a már lecsupaszított kábeleket szorítva.Az,ami ezután történt igazán sokkoló volt nekem is,de főként az irígyelt bátyámnak.Csak szaporán rángódott.


Ekkor,egy hangot hallottam:


FOOGD AZ OLVASÓKÖNYVET,ÉS CSAPJ A KEZÉRE!!!


Nem voltam villámmozgású,de ezt hihetetlenül gyorsan tettem,és megmentettem a bátyám életét.(Mintegy 3 év múlva,ezt visszaadta,amikor kihúzott egy folyó aljáról.)


Szüleink,nem tanítottak villannyal bánni.A hangot hallottam,s így egyértelmű,hogy Isten(angyala?) adta a parancsot.


Nincs az a művelt,intelligens,nagy tudású istentelen,aki kimagyarázhatná belőlem,pl.ezt a tapasztalatomat,Isten létezéséről.


Ezek a tapasztalatok-több tucat hasonló-olyan világítótornyok az életemben,amelyek biztos tájékozódási pontokat jelentenek.

Ha elbizonytalanodom,csak fel kell ébrednem,hogy visszaemlékezzek azokra.

2017. máj. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ozmium42 ***** válasza:
23%
#5 Intuíció.
2017. máj. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Az intuiciónak nincs hangja,viszont mindíg van,valami tapasztalati alapja,ami nyilván,5 évesen nem lehetett!
2017. máj. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Héé Reformátusok, béküljetek meg a Szentlélekkel, nem lesz kiszáradás!
2017. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én őszintén hiszek a Szentháromság létezésében. Ezt érzem is minden nap, amikor hálát adok az Úrnak, hogy az igaz Istenhez imádkozok. Egyszer a templomban Advent 3. Vasárnapjakor magától meggyulladt a negyedik gyertya is pedig semmi nem volt ami meggyújthatta volna és a gyertyáig leégett azután meg elaludt. Azon az Istentiszteleten éppen a mindennapi csodákról beszélt Tiszteletes Úr. Isten létezéséről írtak egy nagyon jó könyvet, amiben levezetik, hogy igen is létezik Isten! Aki kételkedne olvassa el! A címe: Isteni formula. Ha nem létezne Isten akkor, hogy maradhatott volna fenn a keresztyén egyház lassan 2000 éve? Mi tartotta volna össze az embereket és a hitüket? Számtalan csodáról hallhatunk napjainkban is. Az élet is egy csoda! Lélek nélkül hiába kapcsolódnának úgy az atomok egymáshoz, hogy egy szervezetet létrehozzanak, ha nincs benne lélek nem él a szervezet! Az embernek meg van lelke. Egy kísérletben megállapították, hogy kb 20-21 gramm a lélek tömege! A világ teremtését is az Úrnak köszönhetjük. Ha egy másodperc töredéke alatt később vagy hamarabb történik valami a kezdetben nem lenne földi élet. A föld is ha egy kicsit közelebb lenne a naphoz akkor túl meleg lenne, ha messzebb túl hideg. Ennek így kell lennie. Lemodellezték, hogy kering a föld körül a hold. Ezt meg lehet csinálni. De ha a napot is belevesszük akkor már nem lehetne elvileg így és nem működne az egész. Az Úr az, aki ezt az egész világot fenntartja. Övé a dicsőség most mind örökkön örökké!
2017. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!