Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én érzem/gondolom így?

Csak én érzem/gondolom így?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem, hogy nagyon sokan azért választják a vallást az életük, életútjuk keresésében, mert sokan önmagukkal nincsenek tisztában. Valami miatt nem képesek elfogadni és szeretni önmagukat olyannak, amilyenek valójában. Keresik a tökéletesség utáni vágyat, a megfelelés érzését, miközben senki sem tökéletes. Emberből vagyunk, vannak hibáink, ezért is kellene elfogadni önmagunkat. Sokan azonban nem szeretnek szembenézni a negatív tulajdonságaikkal, sérelmeikkel, félelmeikkel, hibáikkal és túlságosan ragaszkodnak egy adott vallás követéséhez egy önbizalomhiányos állapotot generálva. Vélemények?

2017. máj. 30. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az a véleményem, hogy azért választod a vallás kritizálását az életed, életutad keresésében, mert sokszor önmagaddal sem vagy tisztában. Valami miatt nem vagy képes elfogadni és szeretni másokat olyannak, amilyenek valójában. Keresed a tökéletességet, a másokat magad számára megfeleltetni akarás érzését, miközben te sem vagy tökéletes. Emberből vagy, vannak hibáid, ezért is kellene elfogadnod a hívőket. Azonban nem szeretsz szembenézni a negatív tulajdonságaiddal, sérelmeiddel, félelmeiddel, hibáiddal és túlságosan ragaszkodsz a saját nézeteid terjesztéséhez, egy felsőbbrendűségi tudatállapotot generálva önmagadnak.
2017. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Én maradéktalanul tisztában vagyok a tökéletlenségemmel hibáimmal, és tudom miért van ez, és elfogadom, de ez nem azt jelenti, hogy az ember belenyugszik ebbe, hiszen a Teremtő azért adta a szent írást, hogy lássuk, lehet változtatni és jobbá tenni valaki életét.
2017. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Ööö... bizonyított tény, hogy azok az emberek, akik hisznek valamiben, sokkal több önbizalommal rendelkeznek.


Én nem azért követem a vallásom, mert nem vagyok képes elfogadni önmagam, sőt, amióta mélyült a hitem, és szorosabb lett az Istennel való kapcsolatom, elégedett vagyok magammal, és azzal, amit a tükörben látok. Korábban ez nem így volt. Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok tökéletes, és nem is akarok az lenni. Csak igyekszem, hogy minél többet hozzak ki magamból. Azért követek egy vallást, mert hiszek. Hiszem Jézus tanítását, és hiszem, hogy az élet Istentől van. Hiszem, hogy az élet nem jöbet csak úgy létre magától, a semmiből, és érzem az ő jelenlétét.

2017. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

"Ööö... bizonyított tény, hogy azok az emberek, akik hisznek valamiben, sokkal több önbizalommal rendelkeznek."


Nincs is annál szebb, amikor az önbizalom hülyeséggel párosul.


"Hiszem Jézus tanítását, és hiszem, hogy az élet Istentől van. Hiszem, hogy az élet nem jöbet csak úgy létre magától, a semmiből, és érzem az ő jelenlétét."


Vagyis hallucinációt fogadsz el igaznak. Ez finoman szólva nem értelmes emberre vall.

2017. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem, biztos van még rajtad kívül is pár ostoba, aki így gondolja.

A "vallás" nem önbizalom kérdése. Isten létezik, ez baromira nem attól függ, hogy van önbizalmam vagy nincs, nem is értem, hogy lehet ilyen hülyeséget kitalálni.

2017. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
négyeske: gondolom te még azt is letagadod, hogy anyád szült meg téged. Végül is az is csak egy hallucináció, én nem láttam, nem hiszek benne! Sőt, azt sem hiszem el, hogy te létezel!
2017. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Én nem így gondolom.

Amit írtál, az igaz lehet szektákra, ott tényleg a lelkileg labilis, problémás embereket keresik, mert őket könnyebb behálózni.

De a vallásokra szerintem nem igaz. Inkább abból fakad a vallások iránti igény, mert egy csomó alapkérdés van, amit nem tudunk megmagyarázni. Élet, halál, honnan származunk, mi az élet értelme, szóval az élet nagy kérdései.

2017. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

#3 vagyok.


És nem szoktam halucinálni, egyszerűen csak van, amikor érzem a jelenlétét. Pl. Egy erdőben, tengerparton, vagy egy dicsőítésen. Attól, hogy valamit nem látunk, még létezhet. A baktériumokat se látod, mégis léteznek. Vagy az ő létüket is megtagadod? Attól, hogy valamit nem látsz, nem jelenti azt, hogy nem létezik. Attól, hogy érzékszerveinkkel képtelenek vagyunk felfogni, még nem jelenti azt, hogy nincs. Gondolj bele, akik születésük óta vakok, nem tudják elképzelni, milyen látni. Vagy a denevérek ultrahanggal tájékozódnak, mi nem tudunk ultrahanggal tájékozódni, nem tudjuk milyen az.

2017. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Tisztában vagyok önmagammal, ezért fordultam Jézushoz.

Részben igazad van, az önmagamban lévő bűnt nem tudom elfogadni, ezért fordultam Jézushoz.


"Emberből vagyunk, vannak hibáink, ezért is kellene elfogadni önmagunkat."

Nincs összefüggés. Én csak Jézusban tudom magam elfogadni, és a bűnnel nem tudok kompromisszumot kötni


"Sokan azonban nem szeretnek szembenézni a negatív tulajdonságaikkal, sérelmeikkel, félelmeikkel, hibáikkal ... "

Ez inkább az ateistákra jellemző, akik keményen tagadják a bűn létezését is. A hívő pont ezért lesz hívő, mert ismeri a negatív tulajdonságait, és tudja, hogy ez a kárhozatba viszi


" túlságosan ragaszkodnak egy adott vallás követéséhez egy önbizalomhiányos állapotot generálva"

Ez igaz, ilyennel találkoztam

2017. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tökéletes (azaz Isten) utáni vágy bele lett teremtve az emberbe, ahogy pl a növekedés utáni vágy is. Ez a természetes.

Emberből vagyunk, hibákkal, és bűnökkel..sőt már a nagyapáink is "letértek az útról", tehát valahol és valamilyen állapotban vagyunk- Isten ezt mondja el nekünk.

Elmondja mi történt/ mi van most/ és mi lesz..


Bocsi, de a történetnek nem az ember a főszereplője..de inkább tájékozódj jó helyen..


Úgy tűnik kérdésedből, mintha az ember egyetlen problémája az önmaga elfogadása lenne...hát ez nagyon-nagyon kezdő kapirgálás!..de ilyen is létezik.


Más a hiba, és más a bűn.

A hiba az rendben van, és fejlődünk...

A bűn viszont - és most muszáj beerősítenem, amit nem gondolsz, és nem értesz - olyan módon sérti meg a Teremtőnk szellemi-erkölcsi törvényeit, hogy a törvénytelennek leszünk kiszolgáltatva...

ez bajt jelent következményekben is, végkifejletben is!


EZT nem lehet elfogadni! EZZEL nem lehet kibékülni!

Érted?


Röviden: "A bűn zsoldja halál /értsd:végső elkárhozás/,


az Isten kegyelmi ajándéka az Örök Élet/érsd: minden jó visszajön, sőt az felett full-extra, és soha nem kell meghalnod/".


Van tétje, feszültsége az életnek, ne csak tyúkésszel a baromfiudvarban gondolkodj, mert az kevés lesz, mint mackósajtban a brummogás!


Remélem a napnál is világosabb!

2017. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!