Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Európában miért nem olyan...

Európában miért nem olyan népszerű az evangelisztikus és pünkösdi kereszténység, mint Amerikában?

Figyelt kérdés

Tehát, amikor bemennek a hívek a templomba, ami úgy néz ki, mint egy egyszerű modern előadóterem, nagyobb tömeg esetén stadionban rendezik, kivetítőkkel és hangfalakkal, a lelkész gitározik, énekel, a tömeg vele együtt aktívan részt vesz az istentiszteletben és erős érzelmeket mutat, nyelveken szólnak és átérzik a Szent Szellem ajándékait, teli torokból imádják Jézust.


Európában inkább az az elterjedt, hogy beülnek az emberek egy középkort vagy kora újkort idéző templomba, mindenki csendben van és karót nyelten ül, rituálisan imádkoznak vagy keresztet vetnek, amikor "kell", a pap vagy lelkész robotként elmondja a beszédet, aztán mindenki megy haza és a hét többi napján nem érzik úgy, hogy személyesen ott van velük Jézus, nem élik át a Szent Szellemet.


Mi az oka annak, hogy Európában inkább ez a régiesebb formájú istentisztelet az elterjedt?



2017. jún. 4. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szabad okoskodnom, evangéliuminak szokták fordítani igazából. :)


Azért mert ezek az irányzatok Amerikából erednek. Illetve sok ilyen irányzat alapjait meghatározó irányzat nem volt szívesen látott Európában, ezért kivándoroltak Amerikába.


Amúgy az európai történelmi egyházaknak is vannak modern templomai, meg gitározós alkalmai. Pl. lásd ezt a helyet: [link]


Az evangéliumi az egy gyűjtőnév amúgy, vannak köztük egész normálisak is, nem mindegyik pünkösdiek.

2017. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, de valahogy azt se tudom elképzelni, hogy Jézus és az apostolok rossz hippi módjára viselkedtek volna, mint ahogy az általad emíltett amerikai vallási csoportok. Persze ott is vannak normálisak.


Szerintem a teri torokból óbégatás és a hablatyolás, amit nyelveken szólásnak hívnak, kicsit sem keresztényi.

2017. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Én szoktam karizmatikus dicsőítésre járni,ha ilyenre gondolsz, Csiszér László vezeti. Bár ez templomban szokott lenni. Úgy néz ki, hogy először van zenés dicsőítés, utána tanítás, néha tanulságtétel is, van olyan rész is, amikor ki lehet állni a mikrofonhoz elmondani, miért adsz hálát, vagy hogy mit kérsz Istentől. A végén megint éneklés van.


De létezik az Ez az a nap is, nem tudom, hallottál-e már róla.


Én is jobban szeretem az ilyet, mint egy sima misét, a hagyományos régi miseénekeket nem szeretem, olyan szomorú, siratós hangulata van. Sokkal inkább szeretem a gitáros miséket, de méginkább a karizmatikus dicsőítést.


Hogy mi az oka annak, hogy Mo.-n ez az elterjedt? Hat az, hogy az idősek ezt szokták meg, egy sima gitáros misétől is frászt kapnak, képzeld el őket egy kézfelemelős dicsőítésen. :D Pedig jó lenne, ha itt is jobban elterjedne, a fiatalokat ezzel nem lehet már megfogni.


18/L

Róm. kat

2017. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Én teli torokból szoktam dicsőíteni sok mindent koncerteken, ami Isten ajándéka.
2017. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Az evangéliumi pünkösdi istentiszteleti forma amerikai elterjedését,nagyrészben,az afroamerikaiak terjesztették el.(Génjeikbe van írva a mozgás,és a ritmus.)


A zene,és a beszéd stílus,a kor kultúrájának leképeződése,ami meglehetősen statikus ott,ahol kialakult kultúra létezik.Amerikában nincs amerikai kultúra,hanem egy ezerszínű kultúrának az időleges,állandóan változó trutymója.Amerika zenéjében,előadói stílusában ez a trutymó figyelhető meg.Ez képeződik le.Ez a trutymó,nehezen oldódik az európai közegben.


Az európai változó kultúra,sokkal nehézkesebb ennél.

JS Bach,Mozart,Schubert,Mendelson,stb. zenéjét is évtizedekkel komponálásuk után fogadta el az átlagos közönség.

2017. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dani4786455 válasza:
39%

Mert amerikában több a megtért, valóságosan újjászületett ember. Európában is vannak nagyobb pünkössi közösségek, de ez sok mindentől függ,hogy hol mekkora ébredés van.


De magyarországon is vannak pünkösdi közösségek. Sőt, magyarországon van Európa legnagyobb pünkösdi közössége a Hit Gyülekezete, ami asszem 100.000 fős kb. Ugyan úgy beszélnek (beszélünk) nyelveken, vannak gyógyulások, csodák, stb. Hozzáteszem kb 40 éve jött létre és a 90 es években volt egy nagy ébredés, és annó a Bs ben voltak 10 ezer fős összejövetelek.


Ma is nagyon jó látás van a Hit Gyülibe, én nagyon hálás vagyok Istennek ezért a közösségért.

2017. dec. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!