Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindent megbocsájt,...

Ha Isten mindent megbocsájt, akkor mért küldi a rossz embereket a pokolra?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, de azt tudom, hogy a római keresztény vallás(gondolom más vallás is, de ezt biztosra tudom) arra épül, hogy a legnyagyobb bűnöket is bocsájtsuk meg másoknak. Elgondolkodtam azon, hogy akkor most Isten és Jézus miért nem bocsájtja meg a bűnöket és miért hagyja hogy a "bűnös lelkek" szenvedjenek, vagy erre kitér a biblia? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat
2017. jún. 5. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ezt képzeld el úgy, hogy akarok neked egy ajándékot adni (ebben az esetben a bűnbocsánatot, és az üdvösséget). Neked csak annyi a dolgod, hogy elfogadd. Ha nem fogadod el, akkor nem kapod meg.
2017. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
:))) :))) :)))
2017. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit bővebben kifejtem, hátha érdekel téged a téma...


Igaz hogy Isten megbocsátó meg szerető (ezt szeretik hallani az emberek), de közben meg igazságos, bűngyűlölő, és szent (ezt nem szeretik hallani az emberek.)


Szájbarágós szinten fogalmazva:

Ha te bűnt követsz el -> büntetés jár érte (a Biblia úgy fogalmaz, hogy a bűn zsoldja a halál)

Egy ember van csak, aki tökéletesen élt, mégis megkínozták, és megölték, ez Isten fia, Jézus.


Ha te Jézushoz fordulsz, neki adod az életedet, akkor Jézus (mivel nem érdemelte volna meg a halált), helyetted "elviszi a balhét".


Ellenkező esetben viszont Isten rajtad fog mindent számon kérni, és neked kell "elvinni a balhét".

2017. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
És még csak ha ez az egy ellentmondás lenne az egészben.
2017. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 Így már felfogtam :D viszont azt nem értem, hogy miért nem szeretik azt hallani, higy Isten igazságos és ha valami olyat csináltál, akkor megbűntet? Személy szerint én ezt sokkal jobban tisztelem minthogy "valali megerőszakolta és megölte a gyermeked, de bocsájts meg neki mert így illik!" felfogás. Mindenesetre köszönöm a választ :)


#4 Nekem is feltűnt sok ellentmondás, de ez volt az,ami a legjobban érdekelt

2017. jún. 5. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Isten,minden bűnt megbocsájt,amit felismert,megbánt,és kért bocsánatot rá az elkövető,azonban a Szeretet Istene nem gyakorol erőszakot.Aki nem igényli bocsánatát,arra nem erőszakolja rá azt.
2017. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Tisztelt kérdező! Isten soha semmi​keppen nem küldd senkit​ a Pokolba. Ezt az ítéletet az emberek saját maguk hozzák meg saját maguk felett.

Isten terel minket a jó irányba haladva de ha te önszántadbol nem akarsz az Úr Jézus útján járni akkor legyen akaratod szerint ahogyan te jónak látod azt. Ha nem fogadod be Krisztust Úrnak Megváltódnak az életedbe akkor viselni fogod saját döntésed következményei​t. Ha​

ellenben befogadod Őt az életedbe

igaz hitből tiszta szívből. Örök életed lesz. Nem félelemből hanem Ő benne​ való hit által kérd meg Istent hogy bocsása meg a vétkeidet onnantól kezdve újjászületésben lesz részed Isten Szentlélek általi öröm meg tapasztalása által Jézusban való hit által és onnan kezdve nyugodt szívvel hittel élhetsz a földön.

2017. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4es: a harmadik válasz világos volt, és még ezt sem tudod értelmezni. Téged sem kell küldeni, mész magadtól oda, amit te választottál.
2017. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

"#3 Így már felfogtam :D viszont azt nem értem, hogy miért nem szeretik azt hallani, higy Isten igazságos és ha valami olyat csináltál, akkor megbűntet?"


Örülök ha érthető volt, kérdezz nyugodtan, ha van még valami...

Azért, mert az emberek nem szeretik azt hallani, hogy büntetést érdemelsz, inkább azt szeretik hallani hogy "csinálj azt ami jól esik, élj a mának".


" Személy szerint én ezt sokkal jobban tisztelem minthogy "valali megerőszakolta és megölte a gyermeked, de bocsájts meg neki mert így illik!" felfogás."


Minden vallás egyetért abban, hogy a bűn büntetéssel jár, és miinden vallás erkölcsi mércéje elég magas. A keresztyénségben ami egyedi, hogy Isten meg is bocsát, mivel ha a törvény alapján ítélne meg, elbuknék.

Én nem vagyok egy gyerekgyilkos erőszakoló,de hogy mondjam... Az hogy a Balaton alján fulladok meg, vagy a felszíntől pár centire fulladok meg, az mindegy, hiába voltam közelebb a levegőhöz.


Egyébként meg szerintünk kettőn áll a vásár... A Miatyánkban azt imádkozzuk, hogy "bocsásd meg vétkeinket, ahogyan mi is megbocsátuni az ellenünk vétkezőknek". Magyarul: ha Isten bocsánatát akarod, de te meg nem bocsátasz meg másoknak, képmutató vagy.

Egy gyerekgyilkos erőszakolónak megbocsátani elég sok hit kell. Ez még nekem is nagy falat lenne valószínűleg. Szóval ha meghoznád azt a jó döntést hogy Krisztusnak adod életedet, akkor érdemesebb kisebb dolgokkal kezdeni, és utána fejlődni... :-) (a céja egy kersztyénnekl: olyan lenni mint Krisztus)

2017. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 követ62 ***** válasza:

Kedves kérdező.

Pontositsunk. Mindent megbocsájt AMIT MEGBÁNNAK.

Ha valamit nem bánnak meg azt NEM TUDJA megbocsátani.

Nem logikus?

Tehát aki bűneiben marad sajna megy a tűznek tavába. És VÉGLEG MEGSEMMISÜL.

2017. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!