Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem bünteti meg a...

Isten miért nem bünteti meg a rossz embereket?

Figyelt kérdés
Akik csalnak, lopnak, paráználkodnak, fenyegetőznek, verekednek, ölnek...

2017. márc. 31. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

"Isten miért nem bünteti meg a rossz embereket?"

Honnan tudni ezt? Jövőbe nem látunk, nem ismerjük ezen emberek teljes életrajzát.

Mindenki azt aratja, amit vet

2017. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De Isten miért hagyja, hogy sok embert bántsanak vagy megöljenek?
2017. márc. 31. 15:20
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg tőle.
2017. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez így jogos kérdés. Isten ideig óráig még engedi a bűnt, míg a megtértek száma be nem telik, utána már lezárja a bűn történetét.

Nehéz erre válaszolni egy hozzászólásban. Isten minden rosszból jót hoz ki, van, aki a bántásra tér meg. Engem is hagyott a saját levemben megfőni, míg odáig jutottam, hogy végre Hozzá fordultam és megtértem. A megszentelődés útja is döcögős, persze magam miatt. De meg kell tanulnunk a bűn teljes mocskát. Tudom, nem igazán a kérdésre válaszoltam. Ezt minden egyénre levetítve kellene kielemezni, hogy kinek mit okozott a rossz, milyen jó jött ki belőle. De nem lehet általános kérdésben kezelni, szerintem

Hívő vagy, vagy ateista?

2017. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Talán ez valamennyire magyarázza. Ebből is látszik, hogy nem egyszerű kérdés és a válasz sem


[link]

2017. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

Azért, mert Isten a rossz embereket is szereti!


A rossz emberek pedig csak saját maguknak tudnak ártani, mivel amit másnak okoztak, azt kell saját maguknak is majd elszenvedniük.

Akiknek pedig rosszat akartak, azok, ha Isten szeretők, akkor az is javukra válik.

Akik pedig nem Isten szeretők, azoknak semmi sem válik a javukra, még az sem, ha soha sem bántják őket, vagy megnyernék a lottó ötöst. :)

2017. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Valamikor engem is erősen foglalkoztatott az általad föltett kérdés. A Bibliában választ kaptam rá.

Nekem sokat segített többek között az, amiről a Prédikátor 3:1-9 verseiben és a 8:11 verseiben olvashatunk.

Eljön az idő, amikor nem lesznek "rossz" emberek a Zsoltárok 37:9-11, 29 szerint.

2017. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
ma még mundenki megtérhet Teremtőjéhez. Kegyelmi időben élünk - ezért sem büntet jelenleg.
2017. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

... legyetek tökéletesek, mint Atyám, ki felhozza Napját jóra-roszra egyaránt...


A konkoly példázatában pedig az az indok, hogy a szolgák (angyalok) a konkollyal együtt ki ne húzzák a búzát is. Vagyis isten nem tudná megbüntetni a gonoszokat anélkül, hogy ne sújtsa a jókat is.

2017. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5: Volt egy család, ahol a második lány koraszülött lett, és megvakult az inkubátorban. Tíz éves korában elkapott egy gyerekbetegséget, ami után (az anya szerint amiatt) cukorbeteg lett. A tudomány jelenlegi állása szerint ennek a betegségnek nincs ilyen következménye. Senki sem akarta, hogy így történjen, miért történt mégis így? A család elfordult Istentől.
2017. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!