Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért rossz az az ember aki...

Miért rossz az az ember aki nem hisz Istenben?

Figyelt kérdés
Azokat az embereket, akik nem hisznek Istenben, elítélik, mert az rossz. Én például nem hiszek benne, mert számomra nem létezik. Akkor én rossz vagyok? Annak akinek nem létezik Isten, mert meg van róla győződve hogy nincs, az miért rossz? Ha valójában nem is létezik, és a keresztények 'bántják' őket, akkor a keresztények a rosszak? Vagy ez relativitás kérdése? Mert pl. A más vallásoknak más Isteneik vannak, és nem a reformátusok Istenében hisznek. Miért kell elítélni azt, aki nem hisz semmilyen istenségben? A keresztények miért akarják ráderőltetni a vallásukat? Mindig azt mondják hogy higyjek benne, meg azt mondják hogy majd a pokolra kerülök ha nem hiszek benne mert Ő létezik....de ha én mondom neki azt, hogy szerintem nem létezik, és nincs értelme, akkor már flegmázik és lenéz...

2017. jan. 15. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez a kérdés hiányzott mint sz#r a zsebben.
2017. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Én keresztény vagyok de nem ítéllek el téged azért mert te nem hiszel Istenben. :D ez nevetséges!

Van pár olyan barátom van akik ateisták és szinte mindegyikük ki tenné a szívét is értem.

Lehetsz ateista jó szívvel, de ugyanúy lehetsz keresztény szennyezett szívvel.

A kereszténysé nem arről szól, hogy gonoszsággal bélyegzek meg valakit csak azért mert ő nem hisz Istenben, hanem arról szól, hogy fogadjuk el egymást a hibáinkall és a tökéletlenségünkkel együtt.

A kereszténység a szeretetről szól éá ha ey keresztény azért ítél el egy embert mert az az ember nem felel meg az ő elvárásainak akkor azt az embert nem lehet kereszténynek nevezni.

Kereszténynek lenni ott kezdődik amikor ki lépsz a templomból és nem akkor amikor belépsz a templomba.

2017. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ne lógj ennyit együtt vallási fanatikusokkal.
2017. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Alex Fly ***** válasza:
44%

Miért, rossz az az ember, aki nem hisz Istenben?

Tőlem ilyet nem fogsz hallani. Ismerek olyan hitetleneket, akik sokkal különbek, mint egyes magukat hívőnek nevezők.

Az meg, hogy a pokolba kerülsz-e, rád és Istenre tartozik. Nekem sem beleszólásom, sem kritizálási jogom nincs.

Egy hívő keresztyén annyit tehet, hogy elmondja, mivel jár az, ha valaki hisz és mivel az, ha nem. A többit pedig rád bízza...

2017. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Most kitaláltál valamit és érdeklődsz? Nem rossz, és nem ítélik el őket általában. Az a néhány tudatlan pedig nem számít. Te most aszerint élsz, hogy mások mit gondolnak rólad? Ennyire nincs önkritikád?
2017. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem aszerint élek, hogy mások mit gondolnak, csak érdekelt a téma. Most lettem 9.-es és nemrég vettük a Bibliát, a magyar tanár meg elkezdett magyarázni hogy miért higyjünk benne. Általánosban református iskolába jártam, es az ottani hittan tanár ránk akarta erőltetni (tudom, hogy református iskola, de még a tanárok se vették komolyan).
2017. jan. 15. 17:27
 7/17 anonim ***** válasza:

Azt hogy ki a rossz, Isten erkölcsi elvei által lehet megállapítani

Hogy valaki nem hisz az élet létrehozójában, az bármiért lehetséges, és még változhat a nézete.

Előre elítélni pedig ezért kár.


Aztán pedig, ha a Teremtő nem vonzza, akkor a zsarolással, PL: "hogy pokolra jutsz" és ezekhez hasonló fenyegetések, azt mutatják, hogy nem ismeri Isten szavát.


A Máté 6:44 vers nagyon jól mutatja, ezt.

(János 6:43, 44) . . .. 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . .


Isten az aki hívja az egyént, ha nem teszi, és emberi zsarolásra lesz keresztény, az nem értette meg, hogy ez nem így működik.

2017. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Jézus is gonoszank nevezte a hitetlen embereket. De azért kel elítélni a más vallásúakat (és az ateistákat is lehet nevezni vallásosaknak, mivel abban hiszek hogy nincs Isten), mivel a "ti beszédetekben legyen az igen az igen, a nem pedig nem." Tehát ha valaki valójában hisz valamiben, akkor egyértelműen hamisnak ítéli azt ami azon kívül van. Azért vagy gonosz, mert nem él szakrális életet. Azaz Istennek szentelt életet, vagy másképpen bűn nélküli életet. (Mivel ahhoz hogy valaki bűn nélkül tudjon élni, ahhoz hinnie kell, ez levan írva a Bibliában is)
2017. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Azokat az embereket, akik nem hisznek Istenben, elítélik, mert az rossz. Én például nem hiszek benne, mert számomra nem létezik. Akkor én rossz vagyok? Annak akinek nem létezik Isten, mert meg van róla győződve hogy nincs, az miért rossz? "


Szia! Biztos, hogy így ítélik el a keresztények a nem hívőt? Mert ez így nem helyes. Az ember nem azért rossz, mert nem hisz, hanem alapból. Én pl. beláttam, hogy bűnös vagyok (rossz), ezért hiszek. Én úgy mondanám, hogy az a rossz, ha nem hiszel.

2017. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én vagyok csak az igazán rossz, mert én abban hiszek, hogy az Istennek nevezett isten csak egy a sok közül.
2017. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!