Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van értelme...

Timtam kérdése:

Szerintetek van értelme imádkozni olyan emberért aki öngyilkos lett és más vallású mint én? Befolyásol valamit az érte mondott ima? R. katolikus vagyok.

Figyelt kérdés
ima,vallás,öngyilkosság.

2017. jún. 5. 23:45
1 2
 1/12 longlife ***** válasza:
88%
Furcsa hogy Róm.Kat. létedre megkérdezed, hisz egy Isten van. Igen érdemes imát mondani.
2017. jún. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Istennek semmit nem jelent az ima (ha kérsz valamit), hiszen azt úgyis tudja. Neked számít.
2017. jún. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon jó kérdés! Olyan kérdés ez, amely mindig is foglalkoztatta a hívő embereket.


Általában az a tendencia, hogyha az ember meghal és lelke az Úr elé kerül, akkor a sorsa már eldőlt.


Amíg életében imádkoznak valakiért, addig van lehetőség és esély arra, hogy a dolgok megváltozzanak. Ám a halál után már nem igen van változásnak helye. Ott már csak a várakozás van az ítélet napjáig.


Nos ha valaki meghal akaratán kívül különböző külső behatás és ráhatás miatt, a halált okozó illető felelősségre lesz vonva és ítélet alá fog esni.


Ám, ha valaki saját életének vet véget, saját maga dobja el az ajándékba kapott életét akkor nincs idegenkezűség, mivel nem másik ember okozta a halálát és ölte meg, hanem saját maga. Így az ítélet és a felelősségre vonás is őt illeti, ő rá vár.


Eldobta magától az örök élet lehetőségét, amikor öngyilkos lett. Életében még lett volna lehetőség rá, de a halála után már nemigen.


Ami eldőlt és elvégeztetett, azon utólag már nem igen lehet változtatni. Az öngyilkosért mondott ima talán enyhít valamit, de sorsdöntően szerintem a lényegen már nem változtat.

2017. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Ha Isten akarja, akkor nem küldi pokolra, de ha úgy akarja, akkor nem kegyelmez neki. Szerintem kérni nincs értelme, legfeljebb annyi, hogy te kifejezd szándékodat, és érzelmeidet, hogy neked mi a fontos. Csak akkor teljesül az, amit kérsz, ha Isten is úgy akarja; ha nem akarja, akkor nem teljesül.
2017. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 követ62 ***** válasza:
7%

Kedves timtam.

Ha túlélte mindenképpen, bármilyen vallású.

Ha nem akkor már teljesen felesleges, mert eldőlt az örök sorsa.

2017. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdemes. Hogy más vallású, az nem számít, gondolom ezt nagyon nem kell magyarázni.


Az öngyilkosságról régen úgy tartották, hogy egyenes út a pokolba, azonban mára sokat finomult ez a meglátás, mert a tett pillanatában sokszor nincsenek teljes öntudatuknál az emberek. Ezért a bűnük sem lehet olyan súlyú, valamint sokan az utolsó pillanatokban esetleg meggondolnák magukat, de onnan sokszor már nincs visszaút.

Szóval érdemes imádkozni érte.


Ez az ima ráadásul a te hasznodra is válik, hiszen az irgalmasság lelki cselekedetét gyakorlod.

2017. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Tisztelt kérdező: A saját lelki békességedért és a lelki állapotod meg nyugvasaert ennek érdekében nyugodtan mondhatol imát az elhunytért.

De a döntés Isten kezében van.

Lehet magához vonzza Szeretetével de lehet nem. Ezt mi nem láthatjuk se nem tudhatjuk hogy milyen volt a lelkiismeret​enek az állapota az eltávozasa pillanatában.

Remélem hogy tudtam segíteni.

2017. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem bántásként, de ha már meghalt (elköltözött),..

..amerre dőlt a fa..érted,ha volt üdvössége Isten magához vette, ha nem..végleg elkárhozott, emlékezete is elvész.


Szóval halottakért már nem imádkozunk, a Biblia szerint, sőt még bűn is ..a "halottas házban" turkálni..

Ezért kell az életben dönteni..!


Tudom, írtad, hogy róm.kat. vagy, de sajnos a felekezeted már jó régen eltért..a Bibliától..tisztítótűz sincs, az sem bibliai, úgyhogy az én válaszom: nincs is értelme;

és "turkálni" sem jó abba az irányba, ha magadnak jót akarsz.

Üdvözlettel.

2017. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Az Élőkért imádkozz, hogy megmeneküljenek!
2017. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

"Szóval halottakért már nem imádkozunk, a Biblia szerint, sőt még bűn is ..a "halottas házban" turkálni.."


Ez nem igaz. Csak néhány példa, hogy hasznos és üdvös dolog imádkozni az elhunytakért:


"Másnap fölkeresték Júdást, hogy menjenek, hozzák el az elesettek holttestét és temessék őket atyáik sírboltjába, rokonaik közé. Ám a halottak ruhája alatt Jamnia bálványainak szentelt tárgyakat találtak, amit a törvény tilt a zsidóknak. Így megtudták, miért estek el. Mindnyájan dicsőítették az Urat, az igazságos bírót, aki azt is fölfedi, ami rejtve van. Aztán imádkozni kezdtek, és könyörögtek, hogy az elkövetett bűnök teljes bocsánatot nyerjenek."


"Mert azért hirdették az evangéliumot a halottaknak is, hogy ha mint emberek testben ítélet alá estek is, lélekben éljenek Isten által."


Pál még a halottakért való keresztelkedést is felveti:

"Különben mi értelme van annak, hogy a halottakért megkeresztelkednek?"


Sőt Pél maga kéri Istent, hogy legyen irgalmas elhunyt barátjért és annak családjáért:

"Oneziforusz családja iránt legyen az Úr irgalmas,... Adja meg neki az Úr, hogy azon a napon irgalomra találjon az Istennél."


A következő igében szintén kérik Isten, hogy ne vonja meg szeretetét az elhunyttól:

"Minden élőlénynek adj ajándékot, még a halottól se tagadd meg a szeretetet."

2017. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!