Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám, Éva, bűn. Özönvíz, Noé,...

Ádám, Éva, bűn. Özönvíz, Noé, Isten új ígérete. Az új ígéret által Isten eltörli-e az első emberpár bűnét, a többi nem fér ide, lentebb bővebben a kérdés?

Figyelt kérdés

Az Ószövetségben írtak szerint Ádámtól és Évától bűn ered. Isten megátkozza őket.


Az özönvízzel nagyrészt eltöröltetik minden - a bárkán lévőkön kívül.


Akkor megmarad a bűn, amit az első emberpáról eredeztetnek vagy nem?


Az új ígéret Isten nem vonatkozik arra, hogy Isten nem büntető Isten lesz?



2017. jún. 7. 05:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
13%

Bocs, de aki off-olt, az nem én voltam.

Tudod egyáltalán mit jelent az Off-olás?

Szerintem nem tudod. :/

2017. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
Igen, tudom: amit teszel.
2017. jún. 15. 08:05
 53/63 anonim ***** válasza:
13%
Nem. :XD
2017. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

"És igen, csak ITT pontoztak le."

Ez nem igaz!!!


"De ez már túl bonyolult matematikai művelet lenne számodra, gondolom én."

Neked az, mint látjuk!!!

2017. jún. 16. 14:50
 55/63 anonim ***** válasza:
28%

Látom, nagyon unatkozol és nem bírsz magaddal...

És igen, csak itt, és miattad "képzeld el" hányan...

2017. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Nem. Nem jól látod. Egyáltalán nem unatkozom. Mindig tévedsz.


Amiatt kapod a piros kezeket, amilyenek a hozzászólásaid - értéktelenek.


És nem csak itt értékelik pirosra, ez egyértelmű. Nyilván hazudtál magadnak ezzel kapcsolatban is.


Annyit sem értettél meg, hogy ha nincs számomra mondanivalód, akkor egyszerűen nem írsz ide. Ennyi. Ennyit kéne megértened. Ellentmondasz magadnak.


Orvosod mit mondott?

2017. jún. 17. 08:47
 57/63 anonim ***** válasza:
28%

Nem kell ahhoz orvos, hogy megmondja, te nagyon beteg elme vagy...

Játsszunk olyat, hogy okos enged, szamár szenved.

Ha ezután is írsz, merthogy biztosan fogsz, akkor te vagy a szamár, én meg az okos. Ha vmi csoda folytán (bár nem hiszem) mégsem írnál, akkor is én vagyok az okos.

Jó lesz így? :D

2017. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

Kivetíted a problémádat, de ezt te is tudod jól.


Tudod, nem kötelező egyik kérdéshez sem írnod, senki sem kényszerít erre. Rajtad kívül.


Egyébként az is csak álmaidban létezik, hogy a "játékod" valódi célját értelmes ember ne észlelje. Próbálsz manipulálni, de ebben is sikertelen vagy.


Nem jött össze!


Ráadásul teljes fokú éretlenség kell ahhoz, hogy valaki olyasmivel próbálkozzon, amivel te. Nagyon sajnállak.


9%-ban "hasznosak" a hozzászólásaid, de még ez sem elég ahhoz, hogy észrevedd megadat.

2017. jún. 18. 09:23
 59/63 anonim válasza:
19%

Végigolvasva ezt a párbeszédet, nemcsak a válaszolóval van baj, hanem a kérdezővel is, nem kicsit!

Mit nem lehet azon megérteni, hogyha több százan lépontoznak valakit 1 kérdésen belül, az igenis leviheti a százalékot akár 9-re is!

Sajnos itt csak a válaszolót lehet lepontozni, és ezt a kérdező ki is használja.

Így a kérdező százalékot ha nem is veszít, annál inkább az emberi méltóságát, de azt nagyon!

2017. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:
Látom, készítettél magadnak egy új regisztrációt. Nagyon átlátszó! Teljes mértékben!
2017. jún. 18. 14:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!