Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten akarata az hogy ha a...

Isten akarata az hogy ha a Szentlélek keresztséget meg kapva egy x személyt gyermekéve fogadott akkor be kell töltenie Isten akaratát követelményét ami rá van bízva?

Figyelt kérdés

Még akkor is ha egyedülálló​ marad ?

Így jobban meg tudd felelni az akaratának.


2017. jún. 8. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés, milyen vallású vagy / felekezethez tartozol?
2017. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Református vagyok. Miért ?
2017. jún. 8. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Mert akkor hited szerint, legalább is a református hit szerint, nincs olyan, hogy vízkeresztség, se olyan, hogy "Szentlélek keresztség", hanem csak egy keresztség van, ahogy a többi keresztény felekezetben is.

Ha csak nem akarsz áttérni más felekezethez, akkor érdemes lenne előbb saját hiteddel tisztában lenni, mert úgy látom túl sok minden kavarog a fejedben.

2017. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az Isten akarata az, hogy higgyünk Fiában!


A hitet formába önteni, ezt nekünk kell tartalommal megtölteni, hogy hogyan tudjuk a mindennapokban ezt megvalósítani.

A keresztség szerintem egy jó kezdet, amelyben feltételezni kell azt, hogy a gyermek ránk bízta azt, hogy ezt megtegyük érte, ha pedig nem tesszük meg, akkor mulasztással vétkezünk.


[link]

2017. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Isten Lelke,azokat az embereket,akik elfogadják az általa felajánlott szövetségkötést,és megkeresztelkednek,gyümölcsével,a szeretettel tölti meg.Az isteni szeretet egyik következménye,hogy a megkeresztelt,vágyik az általa felismert üdvösség,örökélet ajándékát másokkal is megismertetni.Isten Lelke ad ehhez ajándékokat,akarata szerint.

(Senki sem válogathat az ajándékok mibenléte tekintetében.Nem dönthetem el,hogy pl. én,majd a nyelveken szólás ajándékát akarom,s a Lélek hallgatna az akaratos gyermekére.)


Az Isten akaratát,hasznos keresni,hisz Alkotónk ismer minket,s tervét ránk,személyünkre szabta.Boldogok csak akkor lehetünk,ha betöltjük elhívásunkat.

2017. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!