Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek viselhetek minden...

Misshutcherson kérdése:

Szerintetek viselhetek minden nap kendőt a fejemen?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, és szeretném, ha minden nap tudnám viselni a kendőmet. Templomba is felvenném, és az utcára is (2 különböző kendőt persze). Szerintetek ez nem probléma? Szoktak a katolikusok (vagy keresztények általánosságban) ilyet? Egyébként 14 éves vagyok és lány.

2017. jún. 10. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Viselhetsz fejkendőt, ahogy szeretnéd, rajtad áll. Bár ilyen melegben nem bizots, hogy a legjobb ötlet.
2017. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz fejkendőt viselni? Én örülök, hogy a mi kultúránkban ez nincs előírva. Tizennégy éves hajadon leánynál meg nem is volt szokás nagyon sosem. De ettől függetlenül, ha szeretnéd, viselheted.


18/L,szintén katolikus

2017. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Itt a keresztényeknél ez már csak az időseknél szokás, de gyakran már ők sem hordják. Magyarorszagon ez mindig is a férjes asszonyok viselete volt, nálad egy kicsit fura lenne, nagyon megnéznének szerintem, de ha ez tetszik, viseld bátran. Azon az elven vagyok, hogy mindenki azt hordja, amiben jól érzi magát. Kettes voltam
2017. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnem. Lehet, hogy hajadon vagyok, de a Jezus iranti elkotelezettsegem miatt nagyon szeretnem viselni. En szenely szerint sajnalom, hogy kihalt ez a szokas, ha masnem azert, mert nem szamitana, ha kihagytam egy hajmosast😂 koszonom a valaszaitokat!
2017. jún. 10. 21:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem megbántani akarlak, de ez csak egy külsőség. Az, hogy elköteleződsz Jézus iránt, nem ebben nyilvánul meg. Úgy gondolom, Jézus nem vár tőlünk ilyet, sokkal inkább a cselekedeteink számítanak neki. Ettől függetlenül, ha szeretnéd, hordjad, de lehet, hogy sokan beszólnak majd miatta.😕 Suliban is hordani szeretnéd? A tinik nagyon kegyetlenek tudnak lenni, tapasztalat.😔 De mondjuk arra nem rossz ötlet, ha nincs idő hajat mosni. 😂
2017. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KZitus ***** válasza:
66%

Szia


Ha ényleg azt ézed, hogy a " a Jezus iranti elkotelezettsegem miatt ", akkor tedd azt, mit kér tőled. A fejkendő nincsen ezek között :-)

2017. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Viselheted, ha szeretnéd, még csak nagy jelentőséget sem kell tulajdonítani neki, ha nem akarsz. Szabad világban élünk ;)
2017. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Viselhetsz, senki sem tiltja meg.

Viszont szerintem is fura. Már csak azért is, mert régen, a szokás szerint is úgy volt, hogy házas nők hordták. Hiszen pont ezért hívják hajadonnak, aki nem házas, mert szabadon van a haja.

Szóval nekem ez inkább a hagyományok, szokások összemosása.

2017. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
93%

Szia,nekem is nagyon tetszenek a kendők. Volt hogy a hajam eltakartam vele,de bámultak az utcán sokan,volt aki röhögött is. Pontosan hogyan hordanád,linkelsz képet? Még arra ügyelj hogy nehogy muszlimnak nézzenek,mert náluk "divat" a kendő,engem már néztek annak.

20/L

2017. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak ferjes asszonyok viseltek kendot, de sok helyen viselnek pl fatylat mise alatt. a kendot pedig csak a fejemre kotnem, de probalnek nem egy rakoskislany-chic fele haladni. Nagyon szeretnem viselni, es sok modon lattam, de leginkabb csak a fejem teteje vagy ha tudom akkor az egeszet takarni.
2017. jún. 10. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!