Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tiltja a római katolikus...

Nem tiltja a római katolikus és a jehova tanúi sem, hogy 1-1 követőjük szerelmes legyen egymásba, és hogy összeházasodjanak? Mit kell tudni a jehova tanúikról?

Figyelt kérdés
Most tudtam ,hogy a lány, aki tetszik nekem/ akibe szerelmes vagyok jehova tanúja...Nagyon meg kell ijednem, vagy ez mit jelent? Jehova tanúiról mit kell tudni, hogyan viselkednek, mit csinálnak?? Annyi tudtam meg eddig, hogy nem ünnepelnek semmilyen "világi ünnepet", meg hogy összejövetelekre járnak. Kérem valaki segítsen, mondjon valamit, mert most nagyon el vagyok keseredve...!!

2013. ápr. 2. 00:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Szerelmesek vagytok és nem tudjátok mibe?
2013. ápr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Először is derítsd ki róla, hogy miért Jehova Tanúja. Lehet, hogy csak a szülei miatt, és ő csak "beleszületett", és megszokásból Tanú csak. Hány éves?

Tudd meg, hogy meg van-e keresztelve, és hogy jár-e minden összejövetelre (heti 3, akár 4 alkalom), jár-e prédikálni házról-házra.


Ha meggyőződéses Tanú, aki betartja a szabályokat, akkor nem-Tanúkánt esélyed sincs nála, mert a Tanúk csak Tanúkkal köthetnek házasságot.


Amúgy nézz szét a neten, ha érdekel, miben hisznek, mit tanítanak, és milyen titkaik vannak.

2013. ápr. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Itt is sokféle véleményt találsz.

A hivatalos honlapjuk a jw.org, nézz szét rajt.

2013. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Tiltani nem tiltja, de szerintem hosszú távon nem működhet, ha csak az egyik nem adja fel a vallását. Ahogy egy katolikus és egy református össze tudja egyeztetni ezeket a dolgokat, úgy egy jehovistánál ezt nem tudom elképzelni.
2013. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
Ismerd meg a lányt, hogy miben hisz, s csak ez után aggodalmaskodj azon, hogy mit tilt az amiben hiszünk és mit nem. Egyébként valóban nem helyes felemás igában összeházasodni valakivel, mert akadályozhatják egymást a szabad vallásgyakorlatban, ennek ellenére vannak olyan házasságok, ahol egy tanú, és egy nem tanú él együtt, gondolom azért, mert nagyon szeretik egymást. Bár azt nem tudom, hogy a lány, akit szeretsz, belemenne egy ilyen házasságba, de a lényeg az, hogy azzal, ha megismered azt, amiben hiszünk, nem veszíthetsz semmit. Én, ha úgymond hitetlen "világi" volnék, ezt simán be merném vállalni a szerelmemért.
2013. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megismerem a vallásukat, hogy és hogy mennyire hívő, és csak utána tudok majd tovább lépni..://
2013. ápr. 2. 16:46
 7/26 KZitus ***** válasza:
81%

Szia!


Én Jehova Tanúja vagyok, és akár annak a lánynak az anyja is lehetnék. Mint anya adom neked a tanácsot, hogy nem kell becserkészned mint egy vadat a lányt és megkeresned a gyenge pontját. Ez megalázó a lányra is és rád is, ráadásul hosszabb távon garantáltan nem működik. (Még akkor is, ha ez ma annyira menő álláspont)

Tanácsom: eredj oda a lányhoz, és mond el neki, hogy kedveled és szeretnél vele komolyabban megismerkedni.(Vagy nem ezt szeretnéd?)

Fogadd el a lány választását. Mind a ketten jobban jártok majd és ez így tisztességes lesz a részedről is.

Üdvözlettel: Zita

2013. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem is nyílt lapokkal játsz, beszélj vele őszintén.


DE egy privát üzenetem is érkezett, amit itt megválaszolok.


- ha csak a szülei miatt járna a gyülekezetbe:

A szülők, vagy mások elvárásai miatt keresztelkednek meg sokan Jehova Tanúinak! De amikor elköltöznek a szülői háztól, sokan abbahagyják a gyülekezeti alkalmak látogatását, prédikálást, stb.

(A szülőknek káruk származhat abból, ha az otthonlakó gyermekük nem lesz szófogadó Tanú: pl. lefokozzák az apát, ha vén, stb.)


- "nincs esélyed": csak azért írtam, mert aki meggyőződéses és jó Tanú akar lenni, az tényleg nem fog csak Tanúval foglalkozni. Szemükben minden más "világi"! Csak „az Úrban” szabad házasodni, azaz ez náluk egy Tanúnak keresztelt személyt jelent. Még azt is rosszallják, ha meg van ugyan keresztelkedve, de nem elég aktív, már akkor szokás, hogy a vének négyszemközti „tanácsot adjanak” a fiataloknak… (De ha érdeklődsz a tanításuk iránt, és elmész az összejöveteleikre, sokan ilyenkor abban reménykednek, hogy majd Tanú lesz a párjukból, de az ismerkedésnek ezt a módját náluk a vének/felvigyázók nagyon helytelenítik.)


Elsősorban nem a Biblia számít náluk, hanem az, hogy a Szervezetük a Bibliát hogyan értelmezi. Az Őrtorony és más Őrtorony kiadványok álláspontja a döntő abban, hogy miről mit gondolnak.


Biblia:

„Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel.” - 2Kor 6:14

„Szabad arra, hogy házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban” - 1Kor 7:39


Őrtorony Könyvtár:

[link]

[link]

[link]


A vének kiszivárgott titkos(!) könyvéből olvasgathatsz az eljárásrendjükről. (Bírói bizottság, stb.)

Shepherd the Flock of God (2010) – secret elders manual – pdf

[link]

pl.: 125. oldal: meg kell „jegyezniük” (kerülni kell a társaságát) azon Tanúkat, akik nem követik az útmutatást, hogy „az Úrban” házasodjanak.

Ha kitartóan szembehelyezkedik valaki a vének iránymutatásával, akár már emiatt is kiközösíthetik, aminek a következménye még az is lehet, hogy a Tanú családtagok nem beszélhetnek vele (kivéve, ha egy háztartásban élnek, de lelki dolgokról akkor is tilos a beszéd!).


Sokat tudnék mesélni, főleg arról, hogy milyen hamis tanításaik vannak (Vezető Testület/„a rabszolga”, hamisan prófétált évszámok, Úrvacsorában elutasítják Jézus kérését, sok mindent ráerőltetnek a tagokra, valószínűleg ezért átlagon felüli náluk az öngyilkosságok száma, önállóan semmiről sem alakíthatnak ki véleményt, mindenben az Őrtorony magyarázatát hiszik el és követik ill. tartják magukénak [agymosás?]), de az nagyon messzire vezetne.

2013. ápr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Mulder614 ***** válasza:
22%

Mert ha a pappal szegülsz szembe akkor nem közösítenek ki? Kezdjük ott hogy a gyülekezetekbe a vénekkel akár baráti kapcsolatban is lehetsz. Más vallásban a pap prédikál EGYEDÜL. Mindenki csak arra az egy ember tanítására alapoz aztán szia. Nem beszélve a pogány eredetű ünnepek megtartásáról. Köztudottan a húsvét is az. Telefestve pogány jelképekkel. Nyúl, tojás...stb.

Arról nem is beszélve hogy körülöttem mindenki úrvacsorázhat legyen bármilyen romlott ember, meg van engedve neki. És az is hogy egyház tag legyen.

2013. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező! Testvérektől jó tanácsot kaptál, mellyel ha élsz, jól fogsz járni. De válaszolnék néhány reagálásra is, ha már itt vagyok, te is jobban megérted a lényeget.


"Ha meggyőződéses Tanú, aki betartja a szabályokat, akkor nem-Tanúkánt esélyed sincs nála, mert a Tanúk csak Tanúkkal köthetnek házasságot."


Fontos dolog figyelembe venni azt, amit a Biblia mond erről, hogy csak az Úrban házasodj. Minden közösségben természetes az, hogy hasonló, hasonlót keres magának. Ha ezt a fontos tanácsot nem vesszük figyelembe hívőként, vagy bármilyen szilárd világnézettel rendelkezőként, akkor felesleges terheket akasztunk a nyakunkba, mely sikertelenséghez, vagy bukáshoz is vezethet.

Sokszor megfogalmazott igazság, hogy egy boldog párkapcsolat nem attól lesz jó, hogy milyen szépen tudunk egymás szemébe nézni, hanem sokkal inkább attól, hogy tudunk-e EGY IRÁNYBA nézni - avagy közös célra nézünk-e??!! Ha nem egy irányba húzzuk a szekeret, vajon milyen lesz a kezdetben oly nagyszerűnek tűnő kapcsolatunk?


-------


Kedves 8-as válaszoló! Ezt írod: "A szülők, vagy mások elvárásai miatt keresztelkednek meg sokan Jehova Tanúinak!... (A szülőknek káruk származhat abból, ha az otthonlakó gyermekük nem lesz szófogadó Tanú: pl. lefokozzák az apát, ha vén, stb.) "


Nagyságrendileg nem bocsátkoznék találgatásba, de biztos vagyok benne, hogy a legtöbb esetben a képmutatást ki lehet szűrni és nem mondhatjuk, hogy "sokszor" a "szülők kedvéért" történt a keresztelkedés. Erre már elég jó technikák vannak.

Ám később e világ szelleme eltéríthet bármely fiatalt (és nem fiatalt), ha nem vigyáz. De biztos vagyok benne, hogy az ilyen hitehagyottak jó része is a szülőket, a Tanúkat, a szervezetüket, a tanításukat fogja okolni a SAJÁT hibája, gyengesége helyett. Ez a viselkedés sajnos az élet minden területén megfigyelhető, mondhatnám tipikus.


És igen, a vének nem lehetnek rossz példák. Sokan még ezt a tényt is negatív értelemben igyekeznek feltüntetni velünk kapcsolatban, pedig igazán szentírási elvárás lenne, ha így járnának el mások is.


"Elsősorban nem a Biblia számít náluk, hanem az, hogy a Szervezetük a Bibliát hogyan értelmezi. Az Őrtorony és más Őrtorony kiadványok álláspontja a döntő abban, hogy miről mit gondolnak."


Ez nem igaz, de mit is várhatnánk egy olyantól, akire a fenti "tipikus" viselkedés a jellemző!

Az Őrtorony-könyvtári linkeket viszont köszönjük, mivel tisztán bizonyítják, hogy a Tanúk tanításai a Bibliára épülnek. :) Ez a kedves kérdezőnek is hasznos lehet.


És persze elhisszük, hogy sokat tudnál mesélni, kedves 8-as válaszoló, csak az a baja a meséidnek, hogy valóban csak mesék - no meg a tények kiforgatás, rosszindulatú rágalmak stb-stb!!

2013. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!