Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely vallási közösség viselked...

Mely vallási közösség viselkedését írják le az alábbiak?

Figyelt kérdés
A gyerekeket nem engedik iskolába, otthon nevelik őket. Vallási tanok egyéni, szelektív értelmezése, ezek alapján erőteljes indoktrináció. Tagok izolációja más felekezetektől, máshova járni súlyos vétek, amely egyértelműen vezet az elkárhozáshoz. Más felekezetek tanainak folyamatos feketítése, szidalmazása, lekicsinylő nyelvezet használata, bizonyos tantételekkel szemben tanusított fokozott érdeklődés, más tantételek ignorálása. Antiintellektualizmus. (tiltott könyvek) Világvége-várás, "kevés kiválasztott" közé tartozás érzésének erősítése.

2017. jún. 12. 09:59
 1/10 anonim válasza:
Semelyik sem. Túl sok ostoba filmet nézek.
2017. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 klopusz ***** válasza:
Gyakorlatilag minden szekta ilyen.
2017. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így egészében nem tudom, de részleteiben jó pár szektára ráillik. Például a világvége-várás kimondottan jellemző a millerita mozgalomra, illetve az abból kialakult vallásokra. A kevés kiválasztott közé tartozni is nagyon jellemző 1-2 szektára. Más felekezet szidalmazása szintén, gyakran hallani tőlük, hogy pl. a római Egyház a sátán kezében van, meg hasonló rágalmakat.


Lényegében csak a legelső mondatodat nem tudom hova helyezni, mert olyanról nem hallottam.

2017. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amerikában elterjedt.
2017. jún. 12. 10:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármelyik fanatikus amerikai szekta lehet...
2017. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából ez szerintem nem valami konkrét egyház, hanem inkább irányzat. Talán adventisták, azok várják annyira a világvégét.
2017. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát ha létezik a valósgban ilyen akkor valamelyik amerikai neoprotestáns szekta, már ha kereszténynek vallják magukat, néha felbukan 1-1 világvége váró csoport pár-tizen vannak és elég furák tudnak lenni
2017. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az amerikai "redneck" közösségekre nagyon jellemzőek a leírtak.
2017. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán a mormonokra gondoltál, kérdező?
2017. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Katolikusoknak vallják magukat.
2017. jún. 13. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!