Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ha nem mennétek...

Jehova Tanúi, ha nem mennétek gyülekezetbe, nem Jehovának hívnátok az Istent és nem térítenétek, mi lenne veletek az ítéletkor?

Figyelt kérdés
Tehát a mindennapjaitok ugyan azok lennének, akkor nem üdvözülnétek?

2017. jún. 12. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
ugyan az ami a többiekkel.
2017. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
És mi lesz a többiekkel?
2017. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha megfordítom, kitekerem a kérdést, én például ugyan olyan életet élek, mint Te, de veled ellentétben nem vagyok tanú, és nem hívom Jehovának Istent, én nem térítek embereket. De a mindennapjaim, a gyengeségeim, a bűntelenségem vagy a bűnösségem ugyan az, mint neked. Nyilván a hited alapján Te a földön örök életet nyersz. A hited és a taníttatásod alapján szerinted mi lesz velem?
2017. jún. 12. 19:29
 4/8 KZitus ***** válasza:
36%

Szia


"ha nem mennétek gyülekezetbe," - nem tartnánk be a Héberek 10:24,25


"nem Jehovának hívnátok az Istent" - teljesedne rajtunk is a Zsoltárok 83:17,18


"nem térítenétek,????"- figyelmen kívül hagynánk pl. a Máté 28:19,20.....mi lenne velünk ítéletkor?


Jézus mondta „Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.” Ha tehát szeretnénk elnyerni Isten tetszését, meg kell tanulnunk, hogy mit vár el tőlünk, és aszerint kell élnünk. Jézus azt mondta azokról, akik nem teszik Isten akaratát, hogy ’törvénytelenséget művelnek’ Máté 7:21–23


Nem válogathatunk Isten ránk vonatkozó akaratában...teljes életet kell élnünk az akarata szerint.....persze Isten nem kötelez senkire semmit...csak szeretetével vonz magához.

2017. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak következtetni tudok a válaszod alapján. kimondanád a választ a kérdésemre, kérlek ne körítsd körbe
2017. jún. 12. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fog egyenes választ adni. Talán ő maga sem egyenes.
2017. jún. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

KZitus! Illetve bárki, aki Tanú! Tehát én CSAK azért, mert nem terjesztem az őrtorony folyóiratait, és nem szervezek be senkit sem a szervezetbe, nem használom a jehova nevet, és nem vagyok a Jehova Tanúi szervezet tagja, nem kapom meg az örök életet? Vagy úgy gondoljátok, hogy ettől még megkaphatom? Mi a válaszotok. Segítek, leírok két lehetőséget, csak ki kell jelöljétek, ctrl-c-vel bemásolnotok, és ctrl-v-vel beillesztenetek, semmit nem kell gépeljetek.


1: Így van, Kérdező, CSAK azért, mert nem terjeszted az őrtorony folyóiratait, és nem szervezel be senkit sem a szervezetbe, nem használod a Jehova nevet, tehát nem vagy a Jehova Tanúi szervezet tagja, nem kapod meg az örök életet, hiszen nem teszed Isten által elrendelt feladatodat.


2: Isten (Jézus) nem kötötte az örök élet feltételét mindezekhez. Sőt, apostola által az Efézusi levélben így olvashatunk erről:

"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."

2017. jún. 14. 09:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Most a hallgatást minek kell vegyem? Nincs válaszotok?
2017. jún. 21. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!