Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliát olvassa/érti itt...

A bibliát olvassa/érti itt valaki angol (is) nyelven esetleg? Két idézetet keresek.

Figyelt kérdés
Van két magyar bibliai idézetem, annak kellene az angol megfelelőjét megtalálni.
2017. jún. 13. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Legfölül az áll, hogy Genesis 1:1, ott kiválaszthatod a könyvet, fejezetet, verset.


Kicsit alatta: NIV, NLT, NSV, stb. azok pedig a fordítások.

2017. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia, én szerintem tudok segíteni, de akkor légy szíves írd ki az idézeteket magyarul, és azt, hogy melyik fejezet és hányadik vers.
2017. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az egyik: "Isten azért teremtett, s helyezett minket e világba, hogy bennünk dicsőíttessék. Miután életünknek ő a megalkotója és forrása, kötelességünk, hogy egész életünket az ő dicsőségére fordítsuk." (1542. kátéból)

Kálvintól van, de nem találom. :/

2017. jún. 13. 19:55
 4/13 A kérdező kommentje:
És a másik, Ez is Kálvin: „Akár jóra, akár rosszra fordul sorsotok, azt mindenkor szemetek előtt tartsátok, hogy egyedül Isten az, aki az országokat, városokat fenntartja és vezérli...a véneket kérem, hogy ne irigykedjenek az ifjakra, az ifjakat intem, hogy magukat szerényen viseljék...kerüljétek a versengést és a lelki keserűséget!" (egy prédikációjából)
2017. jún. 13. 20:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy kiírtad, de én se találom. Az biztos, hogy miután Kálvintól van, ezért nem lesz benne a katolikus Bibliában. Azt nem tudom, hogy a református Bibliában benne van-e? Vagy lehet hogy egy külön könyve van? Ebben nem ismerem ki magam.
2017. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kálvin NEM írt a Bibliához. A református biblia ua., mint a katolikus, csak nincs annyi könyv benne, mert egyes könyvek nem részei a ref. kánonnak.
2017. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom. De most hogy találjam meg? Kis milliót átolvastam, de nem találom.
2017. jún. 13. 20:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Bibliában nem lesz benne az biztos. Keresgélj angol nyelvű ref. kátéban.
2017. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Abban nem is kerestem, mikor láttam, hogy Kálvin. Próbálom jó ideje, eddig semmi...
2017. jún. 13. 20:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt megtaláltam:


"Isten azért teremtett, s helyezett minket e világba, hogy bennünk dicsőíttessék. Miután életünknek ő a megalkotója és forrása, kötelességünk, hogy egész életünket az ő dicsőségére fordítsuk."


"...he created us and placed us in this world to be glorified in us. And it is indeed right that our life, of which himself is the beginning, should be devoted to his glory."



A másikat nehezebb, mert nem 1 prédikációt írt. :)

2017. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!