Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a ti vallásotok a...

Szerintetek a ti vallásotok a tökéletes?

Figyelt kérdés

Pünkösdista vagyok,eszögezem igy előre.

Annyi felekezet es vallás forma van. Mindegyik szinte a biblian alapszik csak másképp értelmezik. Van amit figyelembe vesznek es van amit nem.

Ezek utan felmerült bennem a kérdés hogy Miert pont az En felekezetem áll Istenhez a legközelebb, lehet hogy óriásit tévedek. Nem lehet tudni pontosan melyik Istennek a valóban tetsző.

Ebből kifolyólag nem ertem Miert megy az egyházak, felekezetek, vallások között a "harc". Minden vallás egy értelmezéséből indult ki. Ezeket az értelmezéséket követik az emberek, kihez mi áll a legközelebb. Nem ertem Miert nem lehet tiszteletben tartani a mások hitet, mar csak azert is mert honnan lehet tudni hogy pont az amiben em vagyok az a tökéletes.

Mindenki abban hisz amiben O szeretne.

En soha nem próbáltam meg át teríteni senkit az En hitemre mert tiszteletben tartom a másét, bár ertek velük egyet. Ezzel nem azt mondom hogy nem hirdetem Isten igéjét de csak olyannak aki nyitott rá.

Hiszek Istenben!

Es maradok ugyanitt, de akkor is érdekes szamomra ez az egesz.

Mi a véleményetek?

Elgondolkoztatok mar ezen ti is?



2017. jún. 14. 18:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes vallás NINCS!


Tökéletes Jézus Krisztus,vagy Isten van,de a vallásokat emberek,és nem Isten találta ki.


Isten Lelke,-Jézus ígérete szerint-elvezet minden igazságra,de az emberek,az általuk felismerni vélt igazságokat dogmákba,szabályokba foglalták,s ezeket ráerőltetik híveikre,akiket vallásszervezetekbe tömörítenek.Így átveszik -Isten engedélye nélkül-a Szentlélek vezető szerepét.


A vallásfelekezeteknek max.joga van,az általuk felismert igazságot hirdetni,s azt megszervezni,valamint a krisztusi szeretet egyéb gyakorlási formáit megszervezni.

2017. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Egyik felekezet sem tökéletes szerintem, de minden felekezetben kell igény arra, hogy egyre inkább tökéletesebbé váljon a Szentlélek vezetésével.


Értelmezések tekintetében én mindig igyekszem visszanyúlni a kereszténység legősibb idejébe, hogy az apostolok és az ő első tanítványaik hogy értelmezték Krisztus szavait. Hiszen azóta csak egyre inkább torzulhatott az Igazság, ezért fontos mindig visszatérni az alapokhoz.

Szerencsére bőséges irodalom maradt fent ezekből az időkből, ezért nagyon jól körvonalazható, hogy mik a helyes értelmezések.

2017. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Első válaszadó, ugyanezt irtam le, csak másképp. :)
2017. jún. 14. 18:37
 4/23 A kérdező kommentje:

Második válaszadó!

De meg ha vissza is nyulsz, akkor sem lehetsz benne teljesen biztos.

En ezert nem ertem Miert kell kritizálni mas nézeteit esetleg vagy felfogását vagy a hite gyakorlását. Pl Katolikusok üldöztek a protestansokat régen. Nyilvan mar nem ez a helyzet, Ahhhj remelem érti valaki hogy mire akarok kilyukadni. :D

2017. jún. 14. 18:42
 5/23 anonim ***** válasza:

Biztosak semmiben sem lehetünk, viszont számomra így logikus. Végül is őket közvetlenül az apostolok tanították, nem csak írásban, de szóban is. Valamint akkoriban a Szentlélek sokkal láthatóbban munkálkodott a keresztények között.


Azzal szerintem felesleges foglalkoznunk, hogy mit csináltak régen helytelenül. Általában ahol katolikus többség volt, ott protestánst üldöztek, ahol protestáns többség, ott katolikust.

A felekezetek közti kapcsolatokban csak előre kell néznünk, hogy testvéri vagy felebaráti szeretetben élhessünk egymás mellett.

2017. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Római katolikus vagyok. nem tartom tökéletesnek az egyházamat, de nem térek át más felekezetre, ugyanis az alap hittételekkel egyet értek, látom a bibliai alapját, magaménak vallom és hiányolom más felekezetekből.

én nem szoktam senkit "katolikusra téríteni". max elmondom az álláspontom, ha kérdezik. de vannak olyan szekták, akiknek tanításai olyan mértékben Biblia-ellenesek, hogy nem tudok szó nélkül elmenni mellettük. persze mindenki higyjen, amiben akar, de legalább ne próbálja a saját elvakult butaságát az egyetlen igaznak beállítani. én fenntartom annak a lehetőségét, hogy valami nem úgy van, ahogy én hiszem. de vannak olyan egyházak, amelyek konkrétan azt mondják: ha valamit nem úgy hiszel, ahogy mi mondunk, el fgsz kárhozni. szerintem ez nagyon ártalmas. én abban hiszek, hogy az egyetlen biztos út, ami Isten felé vezet, az a szeretet útja. ha valaki erre törekszik, tök mindegy, milyen vallású, végül elnyeri az üdvösséget.

kérdező, arra,hogy régen üldözték a protestánsokat, nagyon sok dolgot tudnék még felhozni, de nem fogom, mert nem ez volt a kérdés.csak annyit írok le, hogy ez a sok szörnyűség azért következett be, mert az egyháznak nagy politikai hatalma volt, és mivel az egyház tagjai emberek, elszaladt velük a ló. rossz, hogy volt ilyen, de néha pofára kell esnünk, hogy tanuljunk a hibáinkból.

21L

2017. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én zsidó vagyok. Úgy gondolom, hogy az Úr szava tökéletes, de a vallási parancsolatok nagy része abból jön, hogy emberek értelmezték valahogy a tórai parancsolatokat és ez nem mindig sikerül tökéletesre. Illetve vannak parancsolatok, amiket nagyon okos, tudós rabbik is sokféleképpen értelmezhetnek és akár mindegyik lehet helyes, neked el kell döntened, hogy kire hallgatsz.
2017. jún. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
"Istennek nincs vallása." (Mahatma Ghandi) Ezért minden vallás amelyik kizárólagosnak (tökéletesnek) "egyetlen járható útnak" tartja magát, nem lehet tökéletes - teszem hozzá én.
2017. jún. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem tökéletesek a vallások, csak Isten szava, a Biblia tökéletes. Évek óta tanulmányozom az egyházi teológiák különbözőségeit. Vagy nem értik (nem akarják érteni) Pált, vagy teljesen félreteszik és saját prófétai magyarázatot tekintenek teológiának, vagy a szövegkörnyezetből kiragadott igékkel manipulálva alkotnak saját teológiát.

Én így látom

2017. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Ozcar ***** válasza:
51%

Sok keresztény vallás létezik, meg sok keresztény jellegű vallás is. Ha Jézus itt lenne, melyiket választaná mind közül? Valószínűleg egyiket sem. Inkább újat alapítana, ami ugyanolyan lenne, mint az, amit első eljövetelekor alapított. Ne azt keressük, melyik vallás lehet az igaz, mert azt tudjuk. Az, amit Jézus ittjártakor alapított.

Ha igaz hitre akarunk jutni, akkor induljunk el onnan, ahol épp vagyunk, abból a vallásból, amelyikben éppen vagyunk, használjuk azt, amink van.

De ha Istent tényleg meg akarjuk Ismerni, akkor nem lehetünk elvakultak és elkötelezettek a saját vallásunknak, mert tudhatjuk, hogy nem ezek a földi vallások az igazak. Igyekezzünk Jézus szavát és példáit követni, ami az evangéliumokban van leírva. A biblia olvasásával megismerhetjük Isten igazi jellemét és ha azt ismerjük, könnyebb lesz az útját követni, mert egyre világosabbá válnak a dolgok. A mai ember nem ismeri Istent igazán és ezért beszélnek ökörségeket sokan. Még azok is, akik bölcsnek tartják magukat. Lehet, hogy én is hülyeségeket beszélek, döntse el mindenki maga. Nem nekem kell hinni, hanem a Szentírásnak.

És ezek az érvek, hogy "de azt is emberek írták", ezek nem érvek. Az Istentől ihletett és igen, vannak benne hamisítások és szándékos vagy véletlen elírások is, de Isten arra figyelt, hogy a lényeg megmaradjon. Megtartotta olyannak a bibliát, hogy aki akarja, annak sikerül megismerni belőle Isten igazi jellemét. És emellett sokat olvasni, tanulni, prédikációkat hallgatni és a saját józan eszünket használni, mert nem papokat és lelkipásztorokat kell vakon követni. Ők csak ötletet adnak dolgokhoz, variációkat sorolnak fel, amit meg lehet fontolni, de nekünk kell dönteni, hogy igaznak tartjuk-e, vagy sem. Egyszerűen tudnunk kell elvonatkoztatni a saját berögzült elméleteinktől az igazság javára.

Ne védjük a vallásunk tanait, mert lehet, hogy nem igazak. Keressük inkább azt, amit Jézus tanítana.

2017. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!