Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan van, hogy valaki hisz...

Olyan van, hogy valaki hisz Istenben de nem iteli el a melegeket?

Figyelt kérdés
En akarhany vallasos emberrel talalkoztam, mint azt mondta, hogy Isten heteronak teremtett minden embert, akkor aki hisz benne annak ebben is hinni kell?

2017. jún. 15. 21:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
53%
Nem ítélem el, mert nem sokan nem tehetnek róla. De attól még nem ez a normális.
2017. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
46%
Van, én! Sok meleg genetikai hiba miatt az. Ugyanúgy nem tehet róla, mint a bőrszínéről, vagy a magasságáról. Ráadásul nem az én dolgom ítélkezni. Fontos, hogy hiszek Istenben, de nem vagyok vallásos!
2017. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%
Ha arról az istenről van szó, aki azt mondta, hogy "ne ítélj, hogy ne ítéltessél", akkor csak olyan van, aki hisz Istenben ÉS nem ítéli el a melegeket. Mindenki más csak képmutató.
2017. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
46%

Az átlag keresztények nem ítélik el a melegeket, amiről nem tehetnek, azt nem lehet megítélni. A homoszexuális cselekedetet, mint bűnt ítéljük meg.


Tehát nem ítélem el a melegeket.

2017. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
55%
Egy barátnőm hisz istenben, eléggé vallásos (tőlem biztos jobban), de nem fanatikus ember. Ő nem ítéli el a melegeket. Sőt támogatja is azt az elvet, hogy mindenki úgy éljen, ahogy neki teszik, ahogy boldog lesz. :)
2017. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
14%
Én megítélem őket és elítélem a tetteiket. Keresztény vagyok és hetero. Melegek nem öröklik Isten országát. De van olyan nézetek, ideológiák akik nem ellenszenvezik a melegséget. De én gyűlölöm. :|
2017. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
62%
Van aki egy csókot is elítél. Sérült emberek ezek.
2017. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
28%
"Ha arról az istenről van szó, aki azt mondta, hogy "ne ítélj, hogy ne ítéltessél", akkor csak olyan van, aki hisz Istenben ÉS nem ítéli el a melegeket. Mindenki más csak képmutató."- Haha, elég vicces, hogy ugyanez az Isten is tíltja a melegséget. És kövezésre ítéli a Mózesi törvényben. El kéne gondolkodni neked ezen. :D
2017. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
47%

#8 Az Ószövetségben. Valahogy mégsem a zsidók balhéznak a melegek ellen, hanem a keresztények, akiknek az Újszövetséget kellene követniük.

Egyébként te írtad a privit, hogy el fogok kárhozni? :D

2017. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%
Hát pont ez az az Újszövetség is említi ("férfiszeplősítő" = homoszexuális vagy biszexuális)
2017. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!