Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta alakul ki egy ember...

Mióta alakul ki egy ember Istenben való hite ismeretszerzésből?

Figyelt kérdés

Ez nekem nagyon furán hangzik mert én teljesen mást tapasztaltam amikor megtértem.

Ugyanis a felismerés vagyis maga a hit úgy "nyílalt" belém mintha megütött volna az áram de nem halálosan.

Ezt nem is lehet megfogalmazni úgy,hogy az ember aki nem tudja mit jelent meg is tudja érteni.

És igen utána aztán lassacskán kezdtem megismerni az Urat.

De,hogy "ismeretszerzésből" alakulna ki a hit én bevallom ilyent még nem hallottam.

Nem azt mondom,hogy nem lehetséges de én még nem találkoztam emberrel aki azt mondta volna,hogy azért tért meg mert sokat tanult Istenről.

Ennek olyan olyan farizeusi "íze" van, nem?

Egyébként egy Jehova Tanútól hallottam ezt.

Ez volt az ő "bizonyság tétele".



2017. máj. 15. 19:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Isten a szavában íratta le, a hit alakulását.

Nem Én találtam ki.

(Róma 10:17) 17 Így hát a hit a hallottakat követi. A hallottak pedig a Krisztusról mondott szó által vannak.

(Példabeszédek 11:9) 9 Szájával hoz romlást a hitehagyott az embertársára, de ismeret által szabadulnak meg az igazságosak.


Nem mindegy hogy milyen ismeret az alapja a hitednek.

2017. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé érdekes, amit írsz, mert szerintem is a hit általában villámként csap az emberbe, és teljesen átjárja egy szempillantás alatt.


De... tényleg van egy másik út is. Amikor az ember rengeteget tanul az Univerzumról, belátja, milyen csodálatos, kiderül, hogy nagyon kicsit kellene csak különböznie a fizikai jellemzőinek ahhoz, hogy az élet kialakulása teljességel lehetetlen legyen... Hát nem egy fölsőbbrendű akarat megnyilvánulása, hogy minden úgy van elrendezve, hogy az élet létrejöhessen és fennmaradhasson?


Dr. Grandpierre Attilának volt egy nagyon érdekes fejtegetése az IPM-ben. Azt mondta, a sejtek mindegyike tudja a maga dolgát. Megszületik, végzi a dolgát, energiát szállít és raktároz, más sejtekkel lép kapcsolatba, aztán elhal. Nem tud arról, hogy egy nagyobb létező, a test része. G.A. pedig fölvetette, hogy mi van, ha mi ugyanilyen sejtek vagyunk egy nálunk sokkal nagyobb létező testében?


Ezek számomra igazi hitet adnak, igazi, átélhető hitet. Az nem, ha valaki odajön hozzám, és elkezdi mondani, hogy milyen Isten. Hát honnan tudja? Nem tudhatja. Ha ép ésszel felfogható lenne, milyen Isten, kicsoda és micsoda Isten, akkor nem lenne végtelen és mindenható. Mi ehhez kicsik vagyunk. Mi csak a jeleit észlelhetjük a világban.


Elnézést, ha a véleményemmel valakit megbántottam.

2017. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

@living vitness.


Szóval szerinted én egy hazug vagyok!

Én mikor megtértem annyit tudtam a kereszténységről,hogy van templomuk, vannak papjaik, hisznek a keresztben az angyalokban meg a szentképekben, szobrokban és nevetségesnek tartottam az egészet.

Ennyi volt az én ismeretem Istenről Jézusról a Szentlélekről meg a Szentháromság misztériumáról meg stb.

És megtértem anélkül,hogy egyetlen Biblia verset el olvastam volna és egyik napról a másikra hinni kezdtem.

Ez olyan érzés volt mint mikor az ember éhes és bármennyit is eszik, egy fél óra múlva újra éhes, és egy újabb félóra múlva újra és újra és nem bír jól lakni.

Másfél hónap alatt ki olvastam a Bibliát de úgy,hogy közbe 8 és 10 órákat dolgoztam naponta a hét 6 napján.

És nem én vagyok az egyedüli aki hasonlóan kapott hitet.


Ha a hit tényleg ismeret szerzésből van, akkor nekem hogy,hogy nem kellett meg tanulnom hinni?

Vagy mi a helyzet az alábbi igével;


Zsid 11:3

Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.


Mégis csak előbb kell a hit ,hogy meg tudjuk érteni Istent és nem fordítva,hogy előbb megtanuljuk Istent megérteni és aztán majd valamikor lesz hitünk is.

És itt is azt írja,hogy;


Ef 2:8-9

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.


Sokan szeretnek "kérkedni" az ismeretükkel, pedig ez nem jó dolog mert Istené a dicsőség.


Meg ne haragudj de én nem tudom elfogadni azt amit írtál.

Valamit nagyon félre értesz.

2017. máj. 15. 20:41
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm @2 érdekesnek találom a fejtegetésedet. :)

És nem haragszom!

Senkire sem haragszom meg azért ha leírja véleményét, legfeljebb nem azonosulok vele.

2017. máj. 15. 20:43
 5/26 anonim ***** válasza:

Én a feltett kérdésre válaszolok: semmióta.


A hit kijelentésből származik.


Az igazi hit keletkezése:

1. Találkozás az élő Igével = Krisztussal,

ha a találkozást megfelelő módon "észleled",

azért észleled, mert kijelentést adott magáról.

..Egy hit keletkezett benned.. ezzel kezdhetsz

vmit pl megtérhetsz teljes szívedből.. keresheted tovább őt..ha újabb kijelentéseket kapsz.. engedelmeskedhetsz neki..

Ez a Máté 16-ból megérthető.


A hit ugyanis a válasz a szívedben.


2. Ez egy kegyelmi állapot is, hiszen nem te erőlködted ki magadból. Fontos, hogyha ilyen kegyelmi állapotba kerültél, azaz hited keletkezett, kapcsolatba kerűltél az élő Istennel,

akkor kövesd Őt, imádkozz hozzá, szélesítsd ki a kapcsolatodat vele, keress olyan embereket akik valóságosan újjászülettek, nem utálják a Szent Szellemet, és segíteni tudnak neked ezen az úton.

A kegyelmi /hit/ állapotból ugyanis ki is lehet esni, amit e kezdetben kaptál, el is lehet veszíteni.


A kettes pont válasza a hitben való növekedés.

A hit hallásból származik, a hallás Isten Igéje által. Róma 10,17. Olyan személytől kell "hallgatnod"

az Igét, aki újjászületett, nem bűnben él /tehát nem testi módon él, ami termeli ki magából a bűnt/, szabályosan él, vagy halad előre /szellemiekhez szellemieket szabván/, kapcsolatai, anyagi élete rendezettek, tiszták, tehát "jót" termő fa, ..ő sokat tud neked adni, átadni, isten is fog szólni rajta keresztül, mert az Isten az ilyen embereket használja, te pedig ettől gyors növekedésnek fogsz indulni..a hited nőni fog, kegyelmi állapotod nőni fog, és nem kiesel a hitből, meg a kegyelemből, hanem kiteljesedsz...hitből hitbe.

Tehát az élő Ige mögött a Krisztus van, mert Ő az élő Ige, a hit pedig válasz az ő kinyilatkoztatására, amiből egyre többet kapsz, ha ... engedelmeskedsz.

Ha nem engedelmeskedsz, felejtsd el, ami a könyvben jó dolgok le vannak írva..

2017. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


living witness beszélgessünk a hitről!

Te hogyan éled meg a hitedet? Hogyan alakult ki a hited?

2017. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Az Isten megismerésének útjai:


1.A természet világának figyelmes szemlélésével megismerhetjük a bölcs,szeretettel teljes Istent.


2.Minden ember lelkében van,egy Isten formájú űr,melyet semmi más nem képes kitölteni.Ezt,lelkiismeretnek is szoktuk nevezni.


3.A Biblia,Isten ihletett szava.Nem tudományos írás,hanem Alkotónk,a Szeretet mutatkozik be abban.Az,az Ő szerelmeslevele.


4.Istent követő emberek,a bennük élő Szeretet által kinyilvánítják Isten lénye lényegét.


5.Isten Lelke, jellemet átalakító csodás munkája szintén bemutatja Istent,amely néha álmokban,látomásokban is megnyilvánul.

2017. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 követ62 ***** válasza:
65%

Van egy kedves ismerősöm. Aki foglalkozását tekintve irodalomtörténész. Néhány évtizede azt mondta "Márpedig én be bizonyitom, hogy a Biblia mese." Vagy valami hasonlót.

El kezdte olvasni a Bibliát és egyéb hozzá tartozó, róla szóló könyveket. Nemtudom meddig kutatta, de nem tudta bebizonyitani, azóta meg is tért. És egy elismert evangelizátor lett belőle. Hatalmas ismerettel, tudással rendelkezik.

2017. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, teljesen felesleges foglalkoznod Livingel, ő egy Jehova tanúja, több, mint 50 éves nő, azt hiszi ismeri a Szent írást, de odáig sem jut el az ismerete, hogy neki tilos, megkeresztelt, keresztény férfiakat tanítani, ezért Pál apostol úgy le ültette volna, vagy kizavarta volna őt, Zitust, és a többi nőt a gyülekezetből, hogy szépen elgondolkoztak volna, hogy mégis merre hány méter. Az egész Jehova tanúk szervezet, egy kitalált bálvány névre építi, a hitét, érdekes, hogy az egész napjuk abból telik, hogy teli nyomják az egyirányú internetes oldalukat, gyűlöletkeltő cikkekkel / pardon, miféle igazság az, kedves tanúk, ami nem bírja ki a próbát? miért egyoldalú az internetes oldalatok, hogy tudja egy keresztény ember a rágalmaitoktól megvédeni magát, miközben lehetőség sincs az oldalatokon?/ aztán ott vannak a heti szituációs gyakorlataik, ahol lejárató kampányt folytatnak, és szituációs játékokban készítik fel egymást arra, hogyan kell megszégyeníteni egy embert a hitében, az ilyen emberektől teljesen felesleges bármiféle együttérzést várni, az egész hitük abból áll, hogy azt hiszik, hogy a bálvány népre épített szervezetük az igazságot képviseli, csak éppen elfelejtik a rengeteg ártatlan gyermek, felnőtt halálát, érzelmileg tönkretételét megemlíteni, ami mind a sajátos Biblia értelmezés alapján történhetett meg, erről miért nincs szó?


Tehát kedves kérdező, nyugodjál meg, a megtérés pontosan úgy történik 99%-ban, ahogy nálad, az ember nem érdemelheti ki Isten szeretetét, Isten a hitet ajándékba adja, és nem elvárásoknak megfelelve, aki ezt tanítja, mint a tanúk, azok egyértelműen farizeusi gondolkozást követnek, a farizeusok voltak, akik a kemény törvények, és írásokhoz ragaszkodtak, de közben belülről romlottak voltak. Természetesen, miután az ember megtér, akkor elkezd egyre jobban vágyni, Isten közelségére, és vágyik a Biblia olvasására, ahol egyre közelebb kerülhet Istenhez, de óvakodjon mindenki azoktól, akik az íráshoz kötik a hitet, és nem fordítva, nem szabad elfelejteni, hogy a Sátán is ismerte az írást, és azzal próbált érvelni, ma is vannak emberek, akik az írást használják fel, a gonosz cselekedeteikhez, miközben valódi hit nélkül élnek.

2017. máj. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező.


Hol olvastad, hogy hazugnak nevezlek?

Nos így keletkeznek a hamis rágalmak.


Ahogy olvashattad, nem Én találtam ki, hanem maga Isten íratta le, hogy a hit, hallomásból, vagy is egy fajta ismeretből alakul ki.

Ezt többen is írták utánam, a saját gondolataikkal.


S ezt a hitet, lehet erősíteni további információkkal, fejleszteni további tulajdonságokkal, amint azt Péter apostol is írja.


(2Péter 1:5–8) 5 Igen, éppen ezért minden komoly igyekezet ráfordításával válaszolva, adjatok hitetekhez erényt, erényetekhez ismeretet, 6 ismeretetekhez önuralmat, önuralmatokhoz kitartást, kitartásotokhoz Isten iránti odaadást, 7 Isten iránti odaadásotokhoz testvéri vonzalmat, testvéri vonzalmatokhoz szeretetet. 8 Mert ha ezek megvannak bennetek, és túláradnak, elejét veszik annak, hogy tétlenek vagy gyümölcstelenek legyetek Jézus Krisztus, a mi Urunk pontos ismeretében.


A megtérés pedig azt jelenti, hogy felhagy az előző életével, leszokik olyan rossz szokásairól, ami tisztátalan, és átadja magát Istennek, és onnantól kezdve igyekszik a leírtakkal összhangban élni.


(Zakariás 1:4) . . .„Térjetek meg, kérlek, rossz útjaitokról és rossz cselekedeteitektől!”’«. . .


Ez egy folyamat, ami fokozatosságra utal, s szintén leíratta nekünk ezt.

Egy rossz életből nem azonnal tud felhagyni, mert idő kell hozzá.

(Efézus 4:22–24) 22 hogy le kell vetnetek a régi egyéniséget, amely korábbi viselkedésmódotokhoz igazodik, és amely megromlik megtévesztő kívánságai szerint; 23 meg kell pedig újulnotok az elméteket mozgató erőben, 24 és fel kell öltenetek az új egyéniséget, amely Isten akarata szerint teremtetett igazi igazságosságban és lojalitásban.

2017. máj. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!