Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tárgyak okkult környezetből (? )

Tárgyak okkult környezetből (? )

Figyelt kérdés

Olyan lakásból, illetőleg olyan embertől, ahol és akinek a tulajdonában okkultizmusra használt tárgyak, eszközők és ezoterikus könyvek vannak, szabad e keresztényként elfogadni bármit is; ettől az embertől, ilyen otthonból származó dolgot, a saját lakásban, kőrnyezetben megtűrni, elhelyezni, tartani. Nem konkrétan okkultizmusra használt tárgyat, hanem bármi mást, amit az illető egyébként teljes jószándékkal akar adni; amely jó szándékot egyébként nincs ok megkérdőjelezni (az illető rokon). Okozhat e problémát bármi, ilyen környezetből, illetve személytől származó tárgyi dolog megtartása, avagy sem?


Azt kérném, hogy aki válaszolni szíveskedik, úgy és olyan valaki tegye, aki nem csupán hasraütésszerűrn alkot véleményt, hanem lehetőség szerint alappal is rendelkezik a véleménye.



2017. jún. 15. 21:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Miért szerinted valahogy beleköltözött a tárgyba az okkultizmusa? Akkor te nagyon babonás vagy, ami semmivel sem jobb, mint az okkultizmus.

Ez olyan, hogy attól mert például keresztény vagy (láthatóan babonás féle), még amit adsz pl. egy doboz csokit, az nem változik meg. Ugyan úgy egy doboz csoki marad.


Szóval milyen problémát okozhatna babonás hajalamid erősödésén kívül, ha ad egy vázát, csokit, parfümöt, macskát vagy bármit?

2017. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Értelmes ember tudja, hogy nincs okkult tárgy és egyéb ezós baromság. A kereszténység sem babonákra és átkokra épül.
2017. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Én nem tartanék ilyen helyről származó tárgyat/könyvet magamnál. Pont azért, amit magad is írtál.

Nem vagyok liberális, pedig annak nevelt az iskola: "fogadj el mindent". Megismertem a liberalizmus igazi "arcát" és megundorodtam.

2017. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Megérné feltenni ezt a kérdést ezó rovatba...


Nézd, három dolog van amitől tarthatsz, ha elfogadsz tőle valamit.


1. Azzal a tárggyal/étellel/bármivel akarva/akaratlanul árt neked.


2. Az ajándék olyan információt hordoz, aminek van igazság tartalma, de jelenlegi életbe nem illeszkedik, ez pedig akár a mély vallásosságod újraértékelését, a hited átgondolását követeli meg.


3. A vallásos környezeted, nem fogja jézusi szeretettel nézni azt, hogy olyannal érintkezel, aki az ő értékrendjük szerint nem jó.



Ha valaki érdeklődik különböző ezoterikus, okkult, távol keleti, new wave vagy hasonló dolgok iránt és feszület helyett pentagramma, lámakép, van az ajtaja fölött, az nem azt jelenti, hogy birtokol is olyan tudást, amivel akarva vagy akaratlanul ártani képes.


Egyébként elárulnám, hogy ház-, barka- ... szentelés, pontosan arra irányul, hogy azokat a dolgokat, amik nem valók az életebe, kiszűrjék.

2017. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

"Nem vagyok liberális, pedig annak nevelt az iskola: "fogadj el mindent". "


Azt hogy az okkultizmustól nem kell rettegni, nem a liberalizmus, hanem a józan ész tanítja. Szegény Könyves Kálmán már a 12. században megmondta, hogy nincsenek boszorkányok, meg ákom-bákomok (De strigis vero quae non sunt, nulla questio fiat), de egyesek még a 21. században is ezen rugóznak...

2017. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Szia !


Okkult környezetből származó tárgyak hordozhatnak negatív erőket, démonokat és ez keresztény számára nem a legjobb választás.

Nem azon van a hangsúly, hogy nem szabad hanem miért teszed ki magad feleslegessen negatív erők hatásának ?

2017. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdező,konkrétan mit akar neked adni az illető?
2017. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nincsen szó egy bizonyos konkrét dologról. Éppen ezért fogalmaztam többes számot használva...

Általánosan értelmezhető a tárgy. Rokoni kapcsolat. Gyerek, felnőtt holmi, akármi. Már csak azért is, mert az illető egyébként nincs, vagy inkább nem volt tisztában vele, hogy ami dolgokat cselekedett, az okkultizmus. Ahogy ez lenni szokott, az ezoterikus érdeklődés talaján, érdekességképpen kipróbált némely dolgokat. És ennek véleményem szerint vannak nyomai az életén, a saját szűkebb családjában is, bizonyos problémákban megjelenő módon. Nem akarok konkrétabbakat ennél, az esetleges felismerhetőség okán.

Csak az ilyen, akaratlanul okkultizmusba keveredett személytől származó tárgyaknak a problémássága a kérdés.

2017. jún. 18. 14:01
 9/18 anonim ***** válasza:

Bizonyos körökben szinte már divat mindenre rámondani, hogy okkultizmus (szinte babonás haljammal mondják mindenre, gondolom nálad is ez a helyzet).

Csak kíváncsiságból, itt igazából mit takart? Hidd el, senki se fog ráismerni rokonodra.


Mert amíg nem tudjuk, hogy adhatunk "alappal rendelkező" véleményt?


Rituális feketemágiát űz, csontokból jósol? Nem tudom, de nekem az okkultizmus szó hallatán ezek jutnak eszembe.

2017. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyrészt leírom a kérdésben, hogy ,,keresztényként" és azt hiszem, hogy az okkult keresztény értelmezése elég világos.

Másrészt, hogy valakinek a véleménye alappal rendelkezik-e, az nem az én kérdésem cizelláltságától függ.


Ugye az azért érthető, ha azt mondom, hogy szándékosan nem az ezotéria, hanem a vallás rovatban tettem fel a kérdést?

2017. jún. 18. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!