Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tulajdonképp hazudott...

Isten tulajdonképp hazudott Ádáméknak?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem a Biblia azon részét, amikor az Úr közli Ádámmal hogy meghal aznap, ahogy eszik a fáról. Pedig elég sokáig élt még utána.

Hogy kéne értelmezni ezt a részt?


2017. jún. 19. 21:49
1 2 3 4 5
 41/47 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#34 ez erdekes


tartalmas vitatok van:D

2017. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#40 akkor meg kevesebb jelentosege van hogy ettek e vagy sem igy a fa ertelmet veszti

de ezt egymasnak magyarazzatok meg :P

(mert az "elotte" rol van szo, utana meg nem ehettek meg isten kizavarta oket ostorral a templombol ne kereskedjenek, ja az Jezus volt :P)

2017. jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

"akkor meg kevesebb jelentosege van hogy ettek e vagy sem"

Egyetértek


"igy a fa ertelmet veszti"

Nem értek egyet

2017. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"Megbocsájtotta. Jézusról hallottál már?:) Amúgy meg ez nem botlás volt, hanem szabad akaratú választás. Csak a materialisták ezt a fogalmat nem tudják értelmezni, és nem is értelmezhetik"


Nem Jézusról kérdeztelek.

De igen,botlás volt,ennyire még egy anya sem szigorú a gyerekével.Csak józan paraszti ésszel élve,ha tudta,hogy esendőre lettek alkotva,akkor miért az éktelen harag,mikor kiderül,hogy nem azt választották,amit várt?

Ha erre adsz nekem egy értelmes érvet,bármilyen lista leszek neked.

2017. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#43 nem maga a fa hanem abban az esetben a fa, de mindegy ha igy erthetetlen


Xy4-sztok

2017. jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

"Nem Jézusról kérdeztelek. "

Nem baj, olvass, értelmezz


"De igen,botlás volt,ennyire még egy anya sem szigorú a gyerekével."

Teljesen más tészta, de egy ateista be van korlátozva, úgysem fogod megérteni. Felőlem hihetsz, amit akarsz, magadnak ártasz, nem nekem:) Részemről teljesen felesleges vitatkozni.


"miért az éktelen harag" Nem volt harag:)


"Ha erre adsz nekem egy értelmes érvet,bármilyen lista leszek neked."

Lista? Amúgy simán utána lehet nézni a keresztény teológiának. Úgy vitatkozol, hogy nem néztél ennek utána?:)

2017. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Köszönöm a módszeres terelő dumát,ezzel pont azt bizonyítod,hogy semmilyen értelmes érved nincs.

"Nem volt harag"

"Nem baj, olvass, értelmezz"

Lista,igen...materialista...Vártam,hogy mi lesz a következő,esetleg nihilista? De úgy látszik,már csak ista vagyok...ateista...

Neeee,a Pistát,ne is írd,ennyit mindent nem tudhatsz rólam!

2017. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!