Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire megbízható a Gedeon...

Mennyire megbízható a Gedeon Társaság (Gedeoniták) által kiadott Újszövetség (+Zsoltárok és Példabeszédek)?

Figyelt kérdés

Ahogy olvastam a leírásban Károli Gáspár fordítása, amelyet Ravasz László vetett össze az eredeti szöveggel.


A nálam lévő verzió három nyelvű:

magyar, angol és német.



2017. jún. 21. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ravasz László egy mai napig meghatározó református lelkész volt (a ma Magyarországon a legtöbb ref. gyülekezetben használt liturgiát ő írta)


tudtommal korrekt, a mélyeb következtetések levonásához úgy is érdemes megnézni több fordítást, sőt ha lehet az eredetit is, szóval ha nem mész bele szavakon lovaglásba akkor mondhatjuk megbízhatónak


ha csak ilyen fordításod nyomtatva, de szeretnél 1-2 helyet megnézni akkor itt van pár fordítás magyarul(is):


[link]


és görög ami ki is szótárzza neked: [link]

2017. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen.


Egy nagyon tiszteletreméltó társaság, akik világszerte ingyen Bibliákat osztogatnak.

2017. jún. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A Gedeon társaság teljesíti be azt a próféciát, hogy a világ minden tájára eljut Isten szava. Magánemberek adományokból finanszírozzák ezt a hatalmas munkát. És ahogy írták, teljesen megbízható. Ha jól emlékszem a számra, akkor már öt millió felett van az ajándékozott Bibliák száma.
2017. jún. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Vortrekker ***** válasza:
az előzőhöz: nem milliós, hanem milliárdos nagyságrendben osztogattak már szét bibliákat
2017. jún. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kiigazítást! Utána olvastam és valóban, 2 MILLIÁRD felett jár a Szentírás ajándékozása. Csodálatraméltó teljesítmény!
2017. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem megbizható.Személy szerint használom utazások alkalmával mert kis helyen elfér.Úgy tudom mind a protestánsok, mind pedig a történelmi egyházak szivesen osztogatják.
2017. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Csak a protestánsok.

2017. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusok is, ezt katolikusként mondom nálunk a pap osztgatta a hittanosoknak meg a hiveknek is.
2017. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
én is láttam már hogy katolikusok ilyet adtak valakinek
2017. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka lehet, ugyan is ez a fordítás elég hiányos, számos könyv hiányzik belőle.

Persze a semminél jobb, meg lehet sok helyre csak így jut el Isten szava, de ha van választási lehetőség, akkor inkább teljes Szentírást érdemes használni.

2017. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!