Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell-e bizonyítani Isten...

Kell-e bizonyítani Isten létezését?

Figyelt kérdés
2017. jún. 24. 15:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
44%

Ezt úgy sem lehet bebizonyítani. Nincs egyértelmű, kézzel fogható bizonyíték, amit mindenki elismerne. Szerintem nem kell bizonyítani, én hiszek, mert olyan dolgok történtek velem, amiket véletlennek nem lehet nevezni. De ha egy ateistának elmesélem, szerinte csupan véletlen volt. Szerintem nem kell, és nem is lehet egyértelműen bizonyítani, és a hitnek pont ez a lényege. A hit és nem a bizonyítékok keresése.


Amúgy csak nem a Keresztény Élet videója kapcsán tetted fel ezt a kérdést?? Mert ott a szemüveges csaj tök jókat mondott.

2017. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Dongaben ***** válasza:
100%
Nem kell! És, nincs is értelme... Ez a hit lényege... Mondom én, aki nem járok templomba, misére...de, azért a magam módján hiszek.
2017. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.

Szerintem is a Hit a lényeg. Egyetértek veletek ez ügyben.

De igen a Keresztény Élet kapcsán tettem fel a kérdést. :) Szeretem nézni a feltöltött videóit.

Református vagyok.

2017. jún. 24. 15:20
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Pont az a hit lényege, hogy nem kell megalapozottnak lennie, sőt, gyakran még értelmének se kell, hogy legyen, sőőőt, néha még totál kézzelfoghatóan bizonyítottan téves, vagy káros dolgokban is lehet hinni!
2017. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
14%
tenyt nem kell bizonyitani
2017. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
nem KELL, de nem is LEHETSÉGES
2017. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Igazából hogyan bizonyítanád hogy van-e Isten?


Tudjuk róla, hogy teremtő, hogy felelősséget és feladatot adott nekünk, meg hogy a hívő embernél helyet kap az életében.

Ilyen dolgokat nem lehet tudományos alapon megközelíteni.

2017. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell bizonyítani, Isten magát bizonyítja az által hogy elküldte Fiát a világba és azzal is hogy mind a mai napig tesz csodákat
2017. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%
Ma már tényleg "csak" hit. De régen voltak ám bizonyítékai, pl. villámlás stb. Ők még tudták hogy van hiszen a természeti jelenségeket mind egy emberfölötti erőnek képzelték. Mára sokkal nehezebb a dolga az embernek, tényleg csak a bizalom és a hit maradt.
2017. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
27%

Isten a szavában ezt mondja erről:


(Róma 1:20) 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;


Aki az életből és az alkotott dolgokból nem fedezi fel, vagy nem bizonyíték neki Isten létezése, az menthetetlen.

2017. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!