Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Be tudod bizonyítani, hogy...

Hoffman József kérdése:

Be tudod bizonyítani, hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy ez az oldal be tudja tölteni a funkcióját, az kellene, hogy olyanok írjanak válaszokat, akik tényleg kompetensek az adott kérdésben. E helyett azonban idióta álnevek vagy névtelenség mögé bújva jópáran úgy osztják itt az észt, hogy fogalmuk sincs arról, amihez hozzászólnak.

Vallás témában rengeteg esetben csak egyszerűen ideköpik, hogy "nincs Isten". Be tudja ezt azonban bárki bizonyítani? Úgy értem, logikus következtetésekkel, melyek lépéseit meg is tudja védeni, ki tudja-e mutatni valaki, hogy Isten biztosan nem létezik, a világ önmagától fogva van és olyan, amilyen? Olyan bizonyítással, amely több, mint az "én ezt gondolom, és kész" elven alapul?


Kedves ateisták, szerintetek ami nem bizonyítékokon alapul, az a hit. A ti "nincs Isten" világnézetetek tehát hit vagy bizonyítható valóság?


Kíváncsian várom bizonyítást!


Nem kötelező Istenben hinni, de aki másnak tanácsot ad, az bizonyítsa, hogy amit mond, az több, mint saját rögeszméjének felbugyogása!


2011. ápr. 18. 11:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
13%
Soha nem tudják és nemis fogják tudni bebizonyitani. Esetleg valami hazugságot kitalálnak , és azt mindenkivel megetetik, már akivel lehet, és azt mondják majd arra hogy bebizonyítottuk.
2011. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%

Be tudod bizonyítani, hogy van?

Nekem fogalmam sincs, van vagy nincs. És sosem elégített ki a hit. Tudást akarok. Szóval ha bárki kétséget kizárólag be tudja nekem bizonyítani akár azt, hogy van Isten, akár arról, hogy nincsen, csak hajrá!

Mert hinni abban szokás, ami nem biztos, hogy úgy van. Ami biztos, azt tudásnak hívják.

2011. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
56%

Isten, hit, bizonyítható valóság...


Vajon a mi emberi tökéletlen elménk fogja ezekre megadni a magyarázatot, hát nem hinném.

Az emberi tudás,amit kaptunk valahonnan,(legyen az akár Istentől, akár nem) a gondolkodás, és az önmegvalósítás lehetősége, mind mind a kezünkbe adja az eszközt, hogy válaszokat keressünk a kérdéseinkre.

Van e Isten? Melyik az igaz Isten? Vannak e értelmes lények odakinnt? Mi célunk ezen a világon?

Szerintem ezekre a kérdésekre ezen a világon mindenki számára kielégítő, és bizonyítható érveket, bizonyítékokat nincs ember, aki felmutatna. Ugyanúgy nem lehet bizonyítani, hogy van Isten, mint azt hogy nincs, nagyon jól mondtad hit kérdése az egész.

A tudomány célja nem Istent megmagyarázni, hanem azokat a törvényeket felfedezni és az emberiség javára fordítani, amik a világot működtetik( legyen az Isten kreálmánya vagy sem), hisz ha abban hiszünk, hogy Isten okkal teremtett minket gondolkodó, önismerettel rendelkező lényeknek, elvárja tőlünk, hogy felfedezzük a teremtett világának dolgait.

A hit célja pedig nem az, hogy szembe menjen a tudománnyal, és folyton megcáfolja azt, hanem az, hogy közelebb vigyen minket embereket egymáshoz, és ezáltal egy felsőbb hatalomhoz(mondjuk azt Istenhez), tehát, hogy magunkat az embert működtető törvényeket ismerjük meg és éljünk általa boldogabb életet.

Hát ez az én véleményem.

2011. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
48%

"A GALAXIS Útikalauz Stopposoknak szerint a Bábel-hal Isten nem-létezésének egyik alapvető (bár elég kétes, lásd. a fekete az fehér) bizonyítéka:

„Mármost bizarrul valószínűtlen, hogy pusztán az evolúció tiszta véletlenje eredményeképpen létrejöhet valami, ami ennyire észbontóan hasznos. Ezért néhány gondolkodó egyenesen Isten nem létezésének végső és legkézenfekvőbb bizonyítékát látja benne.

E gondolkodók nagyjából így érvelnek:

– Nem vagyok hajlandó rá – mondja az Úr –, hogy létezésemről bizonyítékot szolgáltassak. Mert a bizonyíték kizárja a hitet, s hit nélkül én semmivé válok.

– A Bábel-hal viszont – így az Ember – kész lebukás, nem? Sose fejlődött volna ki véletlenül. Tehát létezésedet bizonyítja, ez esetben pedig a saját érvelésed alapján nem létezel. Quod erat demonstrandum.

– A fenébe – mondja az Úr. – Erre nem is gondoltam – és menten felszívódik egy logikai buborékban.

– Ez könnyen ment – mondja az Ember, és gyorsan megpróbálja bebizonyítani, hogy a fekete az fehér, míg el nem gázoltatja magát a legközelebbi zebránál.”"


Komolyra fordítva a szót, ez nem olyan dolog amit lehet/van értelme bizonygatni.

2011. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Kései Sirató ***** válasza:
34%

Valaki azt mondta, nincs Isten, mert még sosem látta.

Einstein erre azt felelte, hogy a te logikád szerint neked nincsen agyad, mert még sohasem láttad?

Amúgy nagyon jó a kérdés.

2011. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%

"Be tudod bizonyítani, hogy van?"


Be tudom. Természettudományos módszerekkel. Energiaminimum elve, minden rendszer arra törekszik, hogy a lehető legkisebb energiaszintű állapotában legyen, kivéve ha ezt egy külső erő (vagy mező) ezt meg nem változtatja.


Na nézzük az Univerzumot, szerinted hány milliárd yottajoule energiája lehet? :D Iszonyat sok. Ez a legkisebb energiaszintű állapota? Hát nem, igazából az lenne a legkisebb, ha nem létezne. Márpedig azt minden kétséget kizáróan tudjuk, hogy létezik. Létrejött a semmiből, azaz egy alacsonyabb energiaszintű állapotból egy magasabba került. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha egy külső erő (vagy mező) okozta ezt.


Ezt a külső erőt pedig hívhatjuk Istennek is, a név igazából nem olyan fontos.

2011. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy valamit bebizonyítsak: nagyobbnak kell lennem, valamilyen értelemben mindenképp..

ezért, akik bizonyosak, hogy "nincs " ők Istennél nagyobbnak hiszik-képzelik magukat.

Ez elindult a reneszánszban- óvatosan, a nagy francia elsőtétedéskor brutálisan folytatódott

és noha látszik már az eredménye - feltartóztathatlanul viszi a világot romlásba.


Szabad, tudatos egyéni aszcenzió van: ennyit tehetünk, ha Istenhez közelíteni szeretnénk.

A választás szabad.

Istenhez tartok vagy ellenében.

Szabad vagyok ebben, és csak ebben.

üdv-AnonimAnna


Pilinszky János:

Hommage à Isaac Newton


Megtesszük, amit nem teszünk meg,

és nem tesszük meg, amit megteszünk.

Valahol rettenetes csönd van.

Effele gravitálunk.

2011. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

nem tudom nem unjátok még?

ez a kérdés évszázadok óta a legidiótább az összes közül

hogy miért ? kérdező ha úgy érzed értelmes vagy és logikusan tudsz gondolkozni akkor rájöhetnél hogy nem fog mindenki ugyanabban hinni amiben te , sőt lesznek akik tagadni is fogják és ezt közzé is teszik! de ilyen az emberi elme , örülj neki hogy nem mindenki úgy gondolkozik mint te

ateisták : nektek is megy ugyanez , ha értelmesnek gondoljátok magatok , akkor beláthatjátok hogy erre a kérdésre 1000%-os biztossággal nem lehet válaszolni, vannak eltérő vélemények és nincs is ezzel baj , de minek ezen rágódni

szóval ha ezt meg is beszéltük , úgy tűnik maradtak a buta emberek akik interneten egymást próbálják meggyőzni és szapulni egy olyan dologról ami csak elméleti, habár mindkét félnek megvan a maga módján az igaza , a jelenlegi tudásunkkal nem fogunk erre a kérdésre biztos választ kapni

2011. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 hollófernyiges ***** válasza:
73%

11:57

Vedd azt is figyelembe hogy a világegyetem zárt rendszer, vagyis az esetleges alacsonyabb energiaállapotba kerüléskor felszabaduló energia benne maradna, ergo eleve nem tud energiaszinteket váltani.

Persze fel lehet tenni a kérdést hogy akkor honnan van a világ, amire csak azt tudom mondani hogy nem tudom. Te azt mondod, hogy Isten teremtette, mire én megkérdezem hogy honnan van Isten, mire te azt mondod hogy nem tudod. Ugyanott tartunk, csak bevontunk egy plusz hipotézist, Istent.

2011. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
27%

Nem is arról beszélek, hogy most kellene energiaszintet váltania, de ha Isten nem létezik, a világegyetemnek egyáltalán nem is lett volna szabad létrejönnie a tudomány szabályai szerint.


A honnan van Isten egy értelmetlen kérdés, mivel mindenhol mindig ott van :D

2011. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!