Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell Istennek tetsző...

Hogyan kell Istennek tetsző életet élni?

Figyelt kérdés

Hogyan nyilvánul meg a mindennapi életünkben ?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2017. jún. 26. 20:48
1 2
 11/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

onmagad Isten altali iranyitasaval: onfegyelmezetten


makulatlanul testileg es szellemileg (lelkikeg)


Isten kozpontuan, eleted eleted Teremtojenek aldozod


Felsobbrendusegi es elsobbsegi erzetrol lemondva (hatalmaskodasrol, es birtoklasi vagyrol)

2017. jún. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Amiket tanultam, meg ami az értékrendembe beleolvadt, azt így tudnám leírni:

Nem elég a 10 parancsot megtartani. Krisztus Urunk állandóan morog a farizeusokra (törvénytisztelő emberekre) hogy nem elég. Tehát ha betartod a törvényt akkor az még 0. Attól még hogy nem vagy minuszba, az még nem plusz. Ezeket a hegyi beszédben foglalja össze, hogy belül is jónak kell lenni, és a jót, önmagáért tenni. És attól függ hogy mennyire leszel, hűséges, készséges, segítőkész, lelkiismeretes, amennyire szereted az Istent, az embereket és önmagadat, ahogy a főparancsolatban van. Tehát a szeretet hőfokától függ az erkölcs, és magamtól teszem a jót és a lelkiismeretem ebben segítségemre van.

2017. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 KZitus ***** válasza:

Szia


Hát így: ... „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai." Ézsaiá 48:17,18


Bár Isten ezt az izraelitáknak mondta, a kérése, vágya ma sem változott: szeretné, ha a "lépteinket" ő írűnyítaná, mert akkor megszabadulnánk rengeteg fájdalomtól, csalódástól...korai haláltól.


Hogyan nyilvánul meg a mindennapi életünkben ?

A Zsoltárok 1:1-3 elmondja nekünk.

2017. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Hogyan kell Istennek tetsző életet élni?"


Mat.5.

38.Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.

39.Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is.

40.És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.

41.És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.

42.A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.

43.Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

44.Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.


Mat.22;

36.Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37.Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38.Ez az első és nagy parancsolat.

39.A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40.E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Gal.5,14.Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat.


Jak.1,26.Ha valaki istentisztelőnek látszik köztetek, de nem zabolázza meg nyelvét, sőt megcsalja a maga szívét, annak az istentisztelete hiábavaló.

Jak.1,27.Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


Pontosan így!

2017. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 követ62 ***** válasza:

"Hogyan kell Istennek tetsző életet élni?

Hogyan nyilvánul meg a mindennapi életünkben?"


Ehez nagyon jó példa ez az igaz történet.

[link]

Ez a dokumentum film, de Mel Gibson elkészítette a mozis változatát: A fegyvertelen katona címmel.

Azt meg lehet találni a online-pont.site oldalon. Aránylag jó minőségben. De kapható DVD-n.


Valamit könyv alakban is:

[link]

Ezt 1969-ben írták. Ez alapján készül a film.


[link]

Ezt a második felesége írta, ha jól tudom 2004-ben.

Vannak benne olyan részletek ami az első könyvben nincsenek.


Azt vallom, ha minden ember csak fele annyira önzetlen lenne mint az akiről szól a történet, csodálatos világban élnénk.

2017. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es!


Nagy "tűzoltóként" nyilvánultál meg, minden választ bekotyvasztottad az értéktelenség üstjébe.

Pedig ott van köztük a jó válasz!

Ezek szerint neked nem nagy világosságod lehet..


Isten nem választható úgy , mint az üzletben, hogy melyik pékáru mellett döntsek..

Ha Isten kijelenti magát neked: akkor jön egy olyan lehetőséged(kegyelmed), hogy most mellette dönthetsz..

Különben nincs ilyen lehetőséged, maradtál, ahol voltál...


Istent ne rántsuk le a választható istenségek szintjére..

Isten nem egy olyan vki, akit te be tudsz fogni, és előveszed egy kicsit, ha akarod, hogy foglalkozz egy kicsit vele, mert hatalmadban van ez.

Nincs ilyen hatalmad, és nem is adatik neked, csak ha megtérsz..amikor hív téged és kegyelmet ad, akkor adatik hogy Isten fiává lehess.. Ámen.

2017. júl. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!