Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúiról ki mit gondol?

Jehova Tanúiról ki mit gondol?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok tönkretették az életemet tiltsák be mint Oroszországban. Barátaim nem voltak sokáig de mostmár titokban bulizni járok. Volt párom de elszakítottak tőle sehova nem mehetek. Megkeresztelkedtem mert a szüleim kényszerítették. Szemét banda ki mit gondol róluk. Verésre buzdítják a szülőket akik kiskoromban engem és a bátyámat véresre vertek. Agymosott szekta
2017. júl. 2. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Többségében jó emberek, akik sajnos bedőltek egy sátáni szekta agymosásának, ami átírta a Bibliát, meghazudtolja a kereszténység alapjait, stb...
2017. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Szó szerint veszik a Bibliát, és buta, indokolatlan szabályaik vannak, megmondják az embereknek mit szabad és mit nem. Ez helytelen. Azt tedd amit jónak és helyesnek tartasz.
2017. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Ostobák és tudatlanok. Nem veszik alapul a Bibliát és inkább az Őrtorony maszlaghoz ragaszkodnak. Kedves 2. az, hogy !!HA!! szózerint vennék a Bibliát nem lenne baj! Épp ez a gond, hogy nem veszik szószerin, hiszen, ha így tennének értenék azt, hogy Krisztus Isten maga. :) Ez a gond, hogy az Őrtoronyra alapoznak és nem a Bibliára. (bár a sajátjukra ne is, de az csak egy Őrtorony, amit meghosszabítottak) :)
2017. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Apropopó, Kedves Kérdező, ha kap a gyerek 1-2 pofont mert rossz volt, azzal nincs semmi baj. Viszont, ha bántalmazzák (teszem azt: minden ok nélkül ütik-verik a gyereket) azzal már van baj, de én ezt nem nézem ki belőlük azért, nem értek velük egyet semmiben, de ezt azért mindre nem tudnám elképzelni sem. :)
2017. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

Soha nem vertem véresre, vagy agyon a gyermekemet, és képzeld sajnos nem is Jehova Tanúja, amiből jól látható, hogy nem erőszakoltam rá a keresztelkedést.

Így hazugság, hogy Mi a Tanúk ilyeneket csinálunk.


Felhívom a figyelmedet az Oroszországban történt egyik eseményre, hogy Putyin elnök Úr, kitüntetett egy 7. gyermekes Tanú családot, ugyan is szokás ez Oroszországban ha valaki 7, vagy annál több gyermeket nevel becsülettel, tisztelettel, és példás életet élnek.


S ez ellentmond annak ami Oroszországban zajlik a Tanúk ellen, indokolatlanul.


Amelyik szülő a gyereket "kényszeríti" az nem Isten irányítása vagy vezetése által tanította a gyermeket.

És az is igaz, hogy nem minden Tanú szülök gyermekeiből lesz Tanú.

Jehova Önként szabad akaratból várja azokat, akik a népéhez szeretnének tartozni, mert ha valaki, akkor Isten a legmesszebbmenőkig tiszteletben tartja a szabad akaratot, és nem kényszerít erre senkit.


S maga a keresztelkedés sem menti meg azokat, akiknek nem elfogadható a szívállapota, élete Isten előtt.

Ezek a szülők saját magukat csapják be.


Ennélfogva, nem csak a szüleidre, de azokra is rossz fényt vetsz, akik közel sem élnek úgy, ahogy írod,


Egyébként pedig, messziről jött ember azt mond amit akar,

Kitudja mi áll a kérdező életének hátterében, amiről nem ír.

2017. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
32%
Undorító vagy living.
2017. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az én szüleim mégis belekényszerítettek. És nem egy két pofont kaptunk. A bátyámat azért dobta ki télen anyám mert 22 évesen elment bulizni. Lehet hogy te kedves Living nem erőszakolsz semmit de vannak akik igen. Nekem ez a bajom. Senkivel nem is akartak soha barátkozni engedni akik nem Jehova Tanúi. Tudok az oroszországi családról mert a honlapon a csapból is ez folyik. De kérdem én ha szabad akaratom van miért kényszerítettek járni eddig is a gyülekezetbe és miért várták el hogy alameritkezzek különben kidobnak a házból mondván hogy egy satanista k*rvát nem tartanak el?
2017. júl. 2. 12:44
 8/21 Dongaben ***** válasza:
100%
Akiket személyesen ismerek, azokról elmondhatom, hogy rendes, tisztességes emberek. Egyszer próbálkoztak "térítéssel" nálam is, de miután ezt "túltárgyaltuk", azóta ez nem merül fel. Vannak "fura" szabályaik. De, ha ők eszerint élnek, és másokat nem bánt, akkor ez nem baj. (Nem fogok haragudni egy barátra, ha a Real Madrid-nak szurkol, én pedig az Atletico-nak...:))
2017. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Dongaben ***** válasza:

# 7

Szomorú ezt hallani! Sajnos, minden vallásban vannak elvakultak! Ezek nem veszik észre, hogy épp az ellenkezőjét váltják ki a tetteikkel... Anno, egy osztálytársamat jól elvert az apja, mert nem akart ministráns lenni. (Római katolikus...)

2017. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Living,te komolyan a jó hírneved miatt aggódsz,nehogy bemocskoljanak? Mert akkor megnyugtatlak,ha eddig nem,akkor ezzel most elcseszted,nem kell már téged bemocskolni,megoldottad magadnak.
2017. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!