Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény hitvilág szerint a...

Keresztény hitvilág szerint a házi kedvencek eutanáziájáról mi a tényállás?

Figyelt kérdés
gondolok arra, hogy mozogni nem tud már...
2017. júl. 5. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
semmi
2017. júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

A keresztény hitvilág ilyen szempontból nem foglalkozik az állatokkal. Az eutanázia szó is csak emberekre alkalmazott fogalom.

Ha egy állat már annyira szenved, talán jobb neki, ha elaltatják. Ha nem szenved, csak öreg kora miatt mozog nehézkesen, akkor nem altatnám el. De ez csak az egyéni véleményem. Van nagyon sok valóban lelkiismeretes állatorvos, egyet megkérdeznék ilyen helyzetben.

2017. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:
61%

Szia


Isten azt mondta, hogy az első emberpának: "töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá; uralkodjatok a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, és minden élő teremtményen, amely a földön mozog.”

Tehát jogot kapott az ember "uralkodni" egy állat sorsa felett. Ha súlyosan beteg egy állat, sokkal szeretteljesebb elaltatni, mint hagyni hetekig, esetleg hónapokig kinlódni.


Nem kaptunk arra jogot Istentől, hogy kínozuk, vagy hagyjuk szenvedni az állatokat...

Szép gondolat amit Jakab írt ezzel kapcsolatosan a 3:7-ben: "Mert mindenfajta vadállatot és madarat, csúszó-mászó állatot és tengeri teremtményt megszelídíthet és meg is szelídít az emberi nem." Ez egy szeretteljes bánásmódot sejttet, ebbe beletartozhat az is, ha nem hagyjuk szenvedni kedvencünket, ha már nincsen semmi lehetőség...

2017. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

állatokról nincs igazából elterjedt vélemény, emberekkel kapcsolatban többnyire ellenzik, de én úgy érzem a többség azért mert nem pontosan érti miről van szó az eutanázia esetében


egy eutanázia párti ember az utolsó pillanatig igyekszik lebeszélni de úgy gondolja jogod van másképp dönteni, egy eutanázia ellenző meg az én tapasztalataim szerint ezt úgy szokta elképzelni hogy "nagyon fáj? ó szegénykém, hozom az iniekció-t!"

2017. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én erre azt tudom mondani, ugyan rossz példa, mert dédnagyapám volt az, 92 évesen halt meg végbélrákba, egy idő után mindenkinek feladja a szervezete a "harcot" kutyusom is kapott védőoltást, rendszeresen foglalkoztam vele, most is rá költöttem egy rahedli pénzt, mégis lebénult.

Ilyen szempontból én azt mondom, hogy nem játszhatunk a végtelenségig "kisistent" egyszer mindenki szervezete feladja a működést.

2017. júl. 5. 13:04
 6/7 Lebannen ***** válasza:

Ne ölj.

Csak ennyi.

2017. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ószövetség mondja ezt is... de ez annyira általános, hogy a földön emberek laknak.
2017. júl. 6. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!