Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimozók! Ezt olvassátok...

Muszlimozók! Ezt olvassátok el! A cikk alapján mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ezt a cikket muszlim-gyűlölőknek (iszlamófóboknak) küldöm, hogy megértsék, hogy nem mindig a muszlimok "a hívások mindenért", mert Ők is lehetnek áldozatok.


A srebrenicai mészárlásokba rengeteg ártatlan muszlim halt meg, amit egy "keresztény" nép (szerbek) művelt:

[link]


Ha a terrortámadások után gyilkosoknak mondjátok a muszlimokat és az iszlámot, akkor ez után a keresztényeket is lehet bűnbaknak beállítani.



#délszláv #Bosznia #Srebrenica #iszlamofóbia #muszlimellenesség #bosnyák muszlim
2017. júl. 5. 13:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem írta, hogy utálja a muszlimokat, főleg úgy un-block az összes létező muszlimot.

Te most olyanon akarsz itt veszekedni, amin nincs értelme. De úgy tűnik, neked az a célod, hogy mindenképpen veszekedj.

2017. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Na látom vam egy másik 78%-os is, én az első voltam.

Kérdező, nem is állítottam sehol hogy jogos lenne egy egész vallást elítélni, külön le is írtam hogy ez értelmetlen elvakultság.

Viszont a másik oldalon az is értelmetlen hogy a jelenlegi helyzetet azzal próbáljuk enyhíteni, hogy mások múltbeli hibáira mutogatunk.

2017. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

A migránsokat nem azért nehéz integrálni, mert muszlimok (pedig keresztények is vannak közöttük), hanem azért, mert SZIMPLÁN MÁS A KULTÚRÁJUK. Ezt értsétek meg!


A bosnyákok egy teljesen európai nép ezzel az egyetlen különbséggel, hogy MUSZLIMOK.


A cigányok is hiába keresztények, de MÉG SEM TUDTAK INTEGRÁLÓDNI.

2017. júl. 5. 13:32
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én speciel pont nyár végén költözök egy másik országba. Más hagyományok, más szokások, de eszembe nem jutna külön elbírálásért hőbörögni majd. Én megyek oda, akkor én vagyok az akinek az ottani szokásokhoz kell alkalmazkodnia.

Ha nem tetszik, akkor pedig nekem kell máshova menni.

Szerintem ez lenne a normális. Meg ahogy látom a többség szerint is.

Ha valaki pedig ezzel szándékosan szembe megy, és elvárja hogy mindenki más igazodjon hozzá, ott persze hogy gondok lesznek, és senki nem fog jó szemmel nézni az illetőre.

2017. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

SP Cartman azt mondja hogy "Nem minden muszlim terrorista de a legtobbjuk az es az mar szinte mindegyik."

lehet nem pontosan ideztem

minden esetre sok hatranyos helyzetbe taszitott ember el a foldon, igy rakenyszerul arra hogy bunozo legyen mert masok ezt varjak el toluk

keves az aki onmaga tud maradni

es az is igaz amit irtak azert mert rengeteg artatlan van nem valnakba bunosok is azza

2017. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#13 egy Kinainak vagy Japannak egyeb keletinekbis mas, megsem forgassak fel negativan a vilagot sehol

vagy rosszul tudom?

atlag emberek nem szoktak idegenben kovetelozni... hanem alavetik maguk az idegen hely torvenyeinek

hogy a kozelkeleti orszagok kulturaja ennyire agresziv (atvitt ertelemben elsonek) lenne az erdekes

2017. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Pontosabban a migránsokat nem a vallásuk miatt nehéz integrálni, hanem a gyökeresen eltérő kultúrájuk, mentalitásuk és a mélyszegénységük miatt.


Pl. a cigányok is emiatt nem tudtak integrálódni, pedig Ők is keresztények.


Viszont a boszniai muszlimok Nyugaton gond nélkül integrálódtak (őshonos európai nép, európai identitással, csak muszlim).

2017. júl. 5. 13:58
 18/36 Mansour ***** válasza:

"A migránsokat nem azért nehéz integrálni, mert muszlimok (pedig keresztények is vannak közöttük), hanem azért, mert SZIMPLÁN MÁS A KULTÚRÁJUK. Ezt értsétek meg!"

Ez így igaz. Ugyanakkor viszont a kultúrának eléggé meghatározó része a vallás, az iszlám esetén különösen. A cigányoknál a kereszténység sokkal kevésbé meghatározó kulturális szempontból, mint mondjuk az araboknál az iszlám.

De egyébként alapvetően szét kell választani az integráció és a terrorizmus kérdését is, bár nyilván vannak összefüggések.


Én tanulmányoztam az iszlám történetét, még jóval a migráns-ügy kirobbanása előtt, a vallási tanításait is ismerem nagyjából, tehát mondhatom, hogy az átlagnál kicsit tájékozottabb vagyok ez ügyben. Ráadásul sok dolgot szimpatikusnak is találok az iszlámban, és érdekel az arab és perzsa kultúra is. Szeretem az arab zenét és ételeket. Az sem lenne ellenemre, ha akár kisebb muszlim közösségek megtelepednének Magyarországon. A nagy tömegű, ellenőrizetlen bevándorlást viszont nem tartom jónak, és ennek megakadályozását teljesen jogosnak vélem. Szerintem okulni kell a rossz nyugat-európai példából. Elsősorban persze nekik kellene, de amit elrontottak, azt már nagyon nehéz lenne kijavítani, nekünk viszont most még könnyű elkerülni.

2017. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

Pontosabban a migránsokat nem a vallásuk miatt nehéz integrálni, hanem a gyökeresen eltérő kultúrájuk, mentalitásuk és a mélyszegénységük miatt.


hogy kellene ezeket megoldani

ha ezek ellentmondanak az europai normaknak?

az emlitett ciganyoknal se nagyon megy altalaban

milyen megoldas kellene, mert csak nem rendelhetik magukat alajuk a helybeliek...

akinek rossz mentalitasa van annak nagyon nehez atirni az elmejet, vagy nem is lehet

igy a problema evtizedekig fentmarad ha szabadutat kapnak

igy a korlatozasuk miert problema?

vagy szabad honfoglalast kellene engedni nekik? aki a helyiek eluzeset jelentene elobb utobb

"muszlim negyedek" lennenek ugy mint Kinai negyedek is vannak meg getto negyedek...

csak eppen az eluzott helybeliek miert erdemeltek meg a teruletuk elveszteset? mert jobb a helyzetuk? nem artott nekik annyira mint a migransoknak a menekulesuk

2017. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Amúgy egy barátom is volt Boszniában.

Szerinte a bosnyákok pont olyanok, mint mi, csak mecsetekbe járnak és pár nő kendőt hord a fején. Pedig a bosnyákok muszlimsága teszi különbözővé Őket a velük azonos nyelven beszélő szerbektől.


Szóval iszlám vallásukat leszámítva a bosnyákok egy átlagos európai nép.

2017. júl. 5. 14:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!