Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó emberek, ti hogyan...

Zsidó emberek, ti hogyan élitek meg a veletek szemben támasztott előítéleteket?

Figyelt kérdés
Szóljatok rám, ha valami kimaradt az életemből, de én soha nem látom azt, hogy a hétköznapi életben vagy mondjuk internetes fórumon a zsidó származásúak megpróbálnák megvédeni magukat az előítéletekkel szemben. Zsidót személyesen egyet ismerek, de nem vagyunk olyan viszonyban, hogy ezt megkérdezzem tőle.
2017. júl. 6. 21:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Am meg nem tudom miért velünk zsidókkal kell most is foglalkozni, mi évszázadok óta élünk itt "békében" nem mi özönlünk most ide, és nem a mi vallásunk része mások lefejezése...
2017. júl. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11: Nem "kell" most veletek foglalkozni, csak feltettem egy kérdést. Amúgy a keresztényekre gondolsz?


Igazából onnan szökkent szárba a kérdésem, hogy nagyon sok Nobel-díjasról, íróról, tudni való, hogy zsidók voltak, szinte kizárólagosan. Ugyanígy a művészek közül is pl. az általam rendkívül kedvelt Rejtő Jenő, és példaképemnek tartott Márai Sándor is.


Ehhez képest egyetlen embert tudok megnevezni a közvetlen környezetemben, már legalábbis akiről tudjuk, hogy zsidó, de ma egyébként az értelmiség jelentős része az, illetve a hulladék-média "sztárjai" közül is pl., Kiszel, vagy Berki Krisztián. De ők sem hirdetik a származásukat, utóbbi is csak rejtve vállalja egy tetoválással. Vajon tényleg titkolják, van emiatt kisebbségi érzésük, félnek az előítéletektől, vagy egyszerűen nem tartják fontosnak ezt hirdetni?

2017. júl. 8. 15:32
 13/23 anonim ***** válasza:

9,10.Hsz!


Anyai nagymamám-tudomásom szerint-zsidónak született,és fiatal korában megtért keresztény lett.

A gojozást sokat hallottam,és tapasztaltam a brooklyni ortodox zsidóság közt rám,és másokra is.Sokszor felébresztettek,mert ők nem kapcsolhattak villanyt,elektromos készüléket péntek naplement előtt.

Ezt,nem a kuruc.infon olvastam,hanem magam éltem meg.


Kohn Béla,és miniszter társai nem igazán javítottak a zsidók megítélésén.

2017. júl. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Jav.:


péntek naplement után.

2017. júl. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Hogy gondolnék a keresztényekre?... ha a leírásomból nem jött át, kikre gondolok, akkor nem tudom melyik világon élsz :D
2017. júl. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Am 3 műszakban dolgozom egy gyárban targoncásként... és lehet, hogy Kiszel meg Berki zsidók, de egy másik tucat celeb meg nem az...

Semmi nem múlik ezen... akik meg vallási közösségbe járnak azok mindig segítik egymást, az ilyen emberek rendszerint gazdagabbak is... legyen az zsidó, jehova, mormon, vagy református...

Persze vannak mindenhol alluliskolázott vallási fanatikusok... de szerintem aki érti a közösség jelentését, annak hasznára válik...

2017. júl. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
16: Nagyon kevés nagy magyar van, aki nem zsidó származású. Czeizel Endre erre egyébként azt mondta, hogy ez nem genetika, hanem zsidó családokban egyszerűen szokás, hogy ha kiderül a gyerekről, hogy valamiben kiemelkedő, akkor onnantól minden eszközzel azon vannak, minden támogatást megkap, hogy abban kiemelkedő legyen. Ezzel maximálisan egyetértek, eltanulhatnánk tőlük.
2017. júl. 9. 21:28
 18/23 anonim ***** válasza:
Inkabb az, hogy tanulasra, agyerek tanittatasara nem sajnaljak a penzt, de ha jomoduak is, azanyagi tamogatas nem hatartalan. Megtanitjak a gyereknek a sporolas, az onfenntartas modjat.
2017. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%

Ezek szerint én a targoncavezetésben vagyok kivételes tehetség, a fiú unokatesóm a cement lapátolásban, a csaj meg a svájci "hosteskedésben"...

Piedesztálra emelitek a zsidókat ez az egyetlen egy baj... ha egy gazdag zsidó, azt észrevedzitek, ha nem zsidó, fel se tűnik a létezése...

2017. júl. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%
Ortodox zsidó vagyok. Nem Magyarországon élek, így közvetlenül nem érintenek ezek a dolgok. De azért igenis zavar az ilyesmi. Viszont ezekkel a netes kommenthuszárokkal nem érdemes leállni vitatkozni, általában nem elég értelmesek ahhoz, hogy hajlandóak legyenek gondolkodni az észérveken. Néha megpróbálom, de mindig megbánom.
2017. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!