Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó emberek, ti hogyan...

Zsidó emberek, ti hogyan élitek meg a veletek szemben támasztott előítéleteket?

Figyelt kérdés
Szóljatok rám, ha valami kimaradt az életemből, de én soha nem látom azt, hogy a hétköznapi életben vagy mondjuk internetes fórumon a zsidó származásúak megpróbálnák megvédeni magukat az előítéletekkel szemben. Zsidót személyesen egyet ismerek, de nem vagyunk olyan viszonyban, hogy ezt megkérdezzem tőle.
2017. júl. 6. 21:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

20.Hsz!


Kedves zsidó testvérem!

Sokmindenről lehet vitázni,győzködni bölcs rabbik módszere szerint,de mások megélt tapasztalatain nem érdemes.

Sajnos sokszor azt kapom ismeretlen emberektől,hogy hazudok....Olyankor azt tapasztalom,hogy ő,aki hazugnak minősít engem,a megtapasztalót,a csillagokat is lehazudná az égről.Az ilyen ember olyankor minden hitelét elveszítette akkor is,ha egy vérből valók vagyunk.

2017. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Stone88 válasza:

Nálunk katolikusoknál megvan egy kis előítélet a zsidókkal szemben. Nem vagyok nagyon hithű, de a pappal jóban vagyok, vele szoktam beszélgetni/vitázni ilyen dolgokról is. Nem idős az atya, majdnem korombeli(28) de azért azt megmondta hogy vigyázni kell velük, mert átbasznak.

Én ezt a nézetet nem osztom. Vallás és származás szerint nem szabad ítélkezni. Sokkal több "magamfajtát" tartok trógernek, mint más vallás/rasszbelit.

2017. júl. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Stone88 !


Megértlek,hisz még fiatal vagy.Majd Életmester leckét ad.

2017. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!