Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a következő kijelen...

Mit jelent a következő kijelentés: senkit se dicsérj, mielőtt nem beszélt, mert ez az ember próbája?

Figyelt kérdés

2017. júl. 7. 08:37
 1/10 KZitus ***** válasza:
47%

Szia


Nem egészen értem a kérdésedet, de az biztos, hogy a beszédünk lehet fegyver, amivel meg tudjuk védeni magunkat, de el is tudjuk pusztítani.

Pl.-ul amikor Péter vette a bátorságot, és Jézus nevében beszélt egy bizonyos adó befizetéséről, Jézus finoman segített neki megérteni, hogy jobban el kellene gondolkodnia, mielőtt beszél (itt olvashatsz róla : Máté 17:24–27). Túlzott magabiztosságra és a többi 11 apostol lenézésére vallott Péternek az a kijelentése, hogy még ha ők megbotlanak is Jézus miatt, ő soha nem botlik meg, és kész börtönbe menni vagy akár meghalni is Jézussal. Aztán tudjuk, hogy próbateljes helyzetben 3x megtagadta Urát.

Ilyesmire gondoltál?

2017. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,ez is egy jó példa.Köszönöm a választ.
2017. júl. 7. 12:54
 3/10 imakommandós ***** válasza:
58%

Gondolom ebből indul ki:


Máté 12:37 Mert a te beszédeidből ismertetel igaznak, és a te beszédeidből ismertetel hamisnak.

2017. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De mi van azzal, aki nem, vagy hibásan tud beszélni, de okos?
2017. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
54%

4-es hsz


Láttál már siket némákat "veszekedni"? Ne gondold, hogy elmaradnak a beszélő embrtől "szépségükben". Sőt, még több indulat van minden mozdulatukban. A jelbeszéd is beszéd, és bár én nem hallom, értem őket, de a testbeszéd sok mindent elárult a "társalgásukról".


Lehet jelbeszéddel is jót és rosszat "mondani".

2017. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Lehet valaki földöntűlian gyönyörű küldőre, az azonban, hogy belül milyen, csak a szavaiból és a tetteiből derül ki.


Mikor találkozol valakivel, először csak a szemeddel látod, amíg nem kezd beszélni. Miután elkezded megismerni, elkezded a lelkeddel látni.


Ennek eredményeképp a legszebb ember is megcsúnyulhat és a legcsúnyább is megszépülhet.

2017. júl. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Senkiről ne vélekedj pozitívan,mielőtt meg nem ismered.Ez nem szeretet,hanem naívság.
2017. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam egy nagyon szép leányt,a munkahelyen.Ő is nézegetett,de csak távolrol...szsóval nagyon csinos volt és szép.DE!!!Egyszer véletlenül ,ugyan abba az irodában voltun,és meg hallottam ,hogy hogyan beszél ,miket mond,mert nem sikeróült a fénymásolása stb..Hát én abban a pilanatban kiábrándultam belőle.( egy életre)

Nagy tanúlság volt ez számomra ,mert manapság nem a külsőt figyelem hanem a belsőt.az határozza meg az ember jellemét amit ki mond.

2017. júl. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Helló!


Ez egy közmondás:"A közmondás (lat.: proverbium) rövid, velős és gyakran használt kijelentés, amely alapigazságot vagy a gyakorlati szempontból észlelt igazság érvényesülését fejezi ki. Tömör, emlékezetes kifejezés, amely fontos tapasztalati tényt, sokak szerint megélt igazságot hordoz."

De mint minden tömör, rövid meghatározás, rengeteg kivételt hordoz. Pl:"Járt utat járatlanért fel ne cserélj!" Ha mindig betartanánk, még a fán lennénk az emberszabásúakkal. De valóban van igazságtartalma, miszerint a kijárt megoldások mögött hosszú sor tapasztalat van.

Üdv.

2017. júl. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

6-os hsz


Szavaid igazát évekig tapasztaltam. Sajnos a legszebb külsejü embert is el tud csufitani a beszéde :-(

2017. júl. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!