Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kérhetném Jézus segítsé...

Hogyan kérhetném Jézus segítségét abban, hogy jobb emberré váljak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kiegyensúlyozott. Félek a világtól, az emberektől és folyamatosan újabb problémákat generálok saját magamnak. Nem élek jó életet. Úgy értem, hazudok, menekülök és gyűlölködök. Állandóan szomorú és ideges vagyok. Tudom, hogy magamnak kell megoldanom a problémáimat, de szükségem lenne iránymutatásra, valami segítségre és feltétel nélküli szeretetre. Nem akarok ilyen rossz ember maradni, aki gátlásait nem tudja leküzdeni, emiatt félelemben él. Nem akarok magamnak, vagy a családomnak újra csalódást okozni.

Rengeteg bajt okoztam már és eltöprengtem az öngyilkosságon, de úgy érzem, inkább csak változtatnom kell. De nehéz. Egyedül nem megy, viszont több terhe nem akarok másokra akasztani, mindenkinek meg van a maga baja, és én csak boldog akarok lenni és azt akarom, hogy mások is büszkék lehessenek rám. Ehhez félelmeimen és rossz érzéseimen túl kell lendülnöm, de elfáradtam... Nincs elég erőm, most is csak nyafogok, de legalább - ha nem is látszik, vagy csak vergődésnek tűnik - próbálkozok...


Ezért gondoltam, helyes utat keresek, a vallásban, Istenen és Jézuson keresztül, de nem tudom, hogy kezdjek neki.


Annyira betege vagyok már annak, hogy nem találom a helyem a világban. Hazudok és menekülök, ahelyett, hogy örömöt és szeretetet keresnék és fedeznék fel a világban.


Mit tehetnék?


21/fiú



2017. júl. 7. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Válaszom: egyszerűen kérheted, csak állj meg egy csendes helyen, (pl. szobád) és magadban kérd Jézus segítségét, és a változás lassan, de biztosan eljön.

De persze ennyivel nem rendezted le a dolgot, kezd el este/reggel imádkozni (nem kell litánia,saját szavakkal, vagy Zsoltáros imákkal) köszönd meg IStennek, ami jót észre veszel, az apró dolgokat is, pl. szép az alkony este, a táj gyönyörű, ezek is számító fohászok.

Keress fel egy papot, katolikus közösséget, örömmel fogadnak, igaz nincs annyi fiatal, de ez nem baj!

Lelkigyakorlatok nagyon hasznosak például, ezek sokszor 2 vagy több naposak, egy "lelkiség"házakban, nyugodt, erdős helyeken.

továbbá, minden ember társadban lásd meg a jót, Jézust keresd bennük.

Nekem személyes kedvencem, " Jézus embertársainkban, elöljáróinkban, barátainkban is szól hozzánk" ezt még azt hiszem Natália nővér hallotta Jézustól (látomásai voltak, magyar szerzetesnővér volt, nem is olyan rég halt meg)

De ugyan ezt mondta Jézus Fausztina nővérnek, aki az Isteni Irgalmasság "nagykövete", rendkívüli szent volt! az Irgalmasság üzenete pont Neked szól, Kérdező!


[link]


De Kis Szent Teréz, Pio atya, Vianney Szent János, no meg a Szűz Anya, mind mind nagyon jó pártfogók, Szent Jakabbal együtt! az ő segítségükkel is közeebb kerülhetsz Jézushoz, és jobb ember lehetsz!ú

Ez az ima hatásos, nekem is segített:


[link]


De Szent Birgitta imája is az egyik legjobb, hatalas ígérettekkel, főleg hogymegment akárhozattól ha egy évig, mindennap elmondasz 15 Mi Atyánkot,Üdvözlégyet, és a hozzájuuk mondott imákat, de aHét Ima is nagyon jó!


[link]


A Szent Sebek tisztelete, Szent Vér tisztelete, Szent Szív, óó ezek milyen megnyugvást tudnak adni!


Próbáld ki: délután 3kor, Jézus fájdalmas kínszenvedésének értékére hivatkozzva kérj valamit Jézustól, Ő megígérte hogy ezt teljesíti, mert 3 óra, az Irgalmasság Órája (Szent Fausztina nővértől ered)

2017. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 imakommandós ***** válasza:

A depresszió és öngyilkosságra való hajlam oka, hogy nem újjitod meg az elméd és folyamatosan hibás, rossz dolgokat forgatsz a fejedben.

Mindenkinek jönnek a rossz gondolatok, de nem kell ezeknek helyet adni és időzni rajtuk. Az ördög akarja az embereket elnyomni ezzel. De mi ellent tudunk állni neki Isten fegyvereivel. Mindenkinek szabad a markolat, csak tudni kell helyesen suhintani vele. xd

Kiegyensúlyozottá akkor válsz ha jó a kapcsolatod a szülőddel. Az Atyához pedig Jézus az út. Olvasd az igét, hallgasd szorgalmasan és cselekedd meg. Akkor nem depresszió száll rád hanem az áldások. Az áldásnak nem az anyagi javak a fokmérői, hanem az, hogy ahova Isten helyezett Téged, ott jól érzed magad, mert jól van dolgod. Fontos embernek érzed magad, es nincs menekülési kényszered.

2017. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó úton indultál el, de Jézuson kívül nincs más pártfogó, el ne hidd, csak tőle kérj segítséget.

És tényleg ilyen egyszerű: térdelj le és kérj segítséget tőle. Ennyi.

2017. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne arra irányuljon kívánságod, hogy lássad saját fejlődésed fokát. Ez mindenképpen ártalmas. Ha pozitív irányban fejlődsz, s ezt látod, akkor belegabalyodsz különböző hiúság- gőgkomplexusokba, ha visszafejlődést, egyhelyben toporgást észlelsz, akkor pedig elindulsz a depresszió irányába.

Egyik sem helyes magatartás.

Tanulj meg örülni annak, hogy valami jót azért te is tehetsz minden nap. Az öröm nemcsak az immunrendszert erősíti, hanem aktivizálásra serkent további szeretet-megnyilvánulások felé.

Aki azzal foglalkozik, hogy meg legyen elégedve önmagával, az nem lesz megelégedve soha sem önmagával, sem mással.


Itt részletesen:

[link]



Nézd meg ezt a videót, ahol egy fiatal arról tesz tanúbizonyságot, hogy Jézus segítségével tudott megszabadulni a depresszióból:


https://www.youtube.com/watch?v=W5Go1usVM3w

2017. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Előszöris figyelmeztetlek,hogy segítséget problémáidra ne várj a vallásoktól,de keresztény közösségek segíthetnek eljutni a tiszta,tökéletes szeretetű Krisztushoz,aki vágyik segítni neked.


Keresztény,vagyis Krisztust követő közösséget nem könnyű találni,de aki keres az talál,s aki könyörög,azt meghallgatja Isten.


A rossz tulasjdonságok legyőzése,legegyszerűbben jó tulajdonságok felvételével történhet.(A jó tulajdonságok kiszorítják a rosszakat,mint a búza a gazt.)


Az egyik ilyen jó tulajdonság,a hálásság.

Ha megtanulod meglátni a körüllötted lévő világ szépségét,jóságát-a felkelő napét,a fű zöldjét,a szél símogatását,a madarak énekét,a gyermek mosolyát,stb.-mindezeknek gyönyörűségét elkezded hangoztatni,és hálát adni mindezekért,megtelsz boldogsággal.A boldog ember,rendszerint jó ember.

2017. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy kérd ahogyan Jézus tanította: azaz ISTENTŐL a mi mennyei atyánktól és ne Jézustól... mit tanított Jézus: "hozzám imádkozzatok" vagy a Mennyei Atyához?


#1-es válaszoló fertelmes bálványimádását meg nehogy komolyan vedd, még olvasni is rosszul esett.

2017. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak is imában, megtört szívű, alázatos bűnbánattal!
2017. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:

Szia


Imával kezdve, olvasgaszd a 4 evangéliumot, mert azokban Krisztus tanításai vannak leírva. Ha elmélkesz azon, hogyan alkalmazhatnád a mindennapi éleeben ezeket a tanításokat, és ehhez is kéred Isten segítségét akkor idő múlva jobb emberré válhatsz.

Krisztus neked is kínálja az igáját, "Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni." :-)

2017. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!