Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért történik ez velem?

Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés
Én egy kedves ember vagyok. De úgy érzem az életem félresiklott, mert kicsit bolond vagyok. Az erőszak és a szeretet harcol bennem. Mintha megfertőzne a gonoszság, nem tudom máshogy mondani. Vannak hónapok, amikor teljesen bekattanok, és csábít a bűn. Majd eszembe jut Jézus, és a kereszténység, a szeretet és a béke. Ilyenkor sírni tudnék, hogy lehetek olyan hülye, hogy akár csak gondolatban is, másokat bántsak, és bűnhődjek életem végéig. Én szeretnék hinni, és boldog ember lenni, de a gonoszság, és a gonosz gondolatok eltérítenek az útról. Nem vagyok megkeresztelve, de 2x majdnem meghaltam 20 éves pályafutásom alatt, gondolom van valami célom az életben. Hogy lehetne ezt megoldani? Hogyan lehetnék VÉGRE normális, ember aki a szeretetben él? Nyugodtan írhatnak nem hívők is, én nem tartom magam hatalmas vallásos embernek, csak valamiért ez történik velem az utóbbi egy-másfél évben, és érdekelne, mi ez az egész, és hogy mit kéne tennem?

2017. júl. 8. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, ez nem olyan rendkívüli "dolog", valamennyien küzdünk a gonosz ellen, nem kell ez miatt kétségbe esni.


Az a világ, amely gonosz, az mindig is képes lesz kísértéseket végre hajtani, különösen azok ellen igyekeznek, aki jók.

De ezt a világot amely kísértéseket képes bennünket vinni, Jézus legyőzte, sátánostul poklostul, mindenestül.

Tudatosítsd magadban, újra és újra ezt! Ha Te Jézus oldalán állsz, akkor a győztes oldalán állsz.


Itt olvashatsz a kísértések kivédésének módjairól:


[link]



"A földi élet a kísértések erdeje! Isten nem teheti meg, hogy kiemelje e kísértéserdőből azt, aki a földön él, úgy, hogy továbbra is a földön maradjon. Ennek ellenére arra kértelek benneteket, hogy így imádkozzatok: „ne vígy minket a kísértésbe!” Azért kértelek benneteket erre, mert e kívánság kifejezése nagyon alkalmas arra az egészséges önismeretre, amelyben elismeritek, hogy képtelenek vagytok jók lenni Isten nélkül. Tehát nem Istennek van szüksége e kívánságotok megfogalmazására, hanem nektek, hogy gyengeségetek tudatában vágyódjatok a bűntelen élet után, és észrevegyétek Isten erejét, amely rendelkezésetekre áll a kísértések idején"

2017. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Szervusz


Nem vagy egyedül ezzel, Még maga Pál apostol is küzdött ilyesmivel.

(Róma 7:22–24) 22 Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, 23 de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet. 24 Én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve e halálnak?


’A belső ember’: Amikor a Biblia arról beszél, hogy milyen harc dúl a keresztényekben, beleértve a bukott, bűnös testükkel vívott harcot, olyan kifejezéseket használ például, hogy ’az ember, ami belsőleg vagyok’, a „belső emberünk”

Találóak ezek a kifejezések, hiszen a keresztényeknek ’meg kell újulniuk az elméjüket mozgató erőben’

Vagy is igyekeznünk kell az elménket folyamatosan megújítani, s ez egy örökös harc, mert jelenleg tökéletlenek vagyunk


Ám a harc megnyerhető Isten szellemének és az irgalmas Főpapjuknak, Krisztus Jézusnak a segítségével

Isten szellemének a segítségével egy keresztény győztesen kerülhet ki a harcból – ha hisz Krisztusban, ha halálra juttatja a test cselekedeteit, és ha a szellem irányításával összhangban él –, és elnyerheti az életet


Ehhez rendszeres Biblia olvasás, ima, keresztény társakkal való együtt lét, és Isten által kiadott feladat elvégzése szükséges.

Ha elfoglaljuk ezekkel magunkat, nem lesz időnk a helytelenségre gondolni

2017. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jakab apostol levele1/13

Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

14

Hanem mindenki kísértetik, amikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.


Az ember hármas felépítésü lény.szellem,lélek,test(1 Thesszalon 5/23)Van szellemünk,lelkünk,és fizikai testben élünk.Amikor elfogadjuk az Úr Jézus Krisztust Urunknak,Megváltónknak,a mi belső emberünk,a szellemünk kapcsolatba kerül Istennel.Mert egyedül Krisztus által van Megváltás,visszavásárlás és szabadítás.

Nincs más út,nincs más pálya nincs más lehetőség.

De miután a szellemünk már újjászületett,gondjaink lehetnek a fizikai testünkel,mert a hústestünk soha nem azt akarja csinálni,amit a mi belső emberünk szeretne.

Galata levél5/17

Mert a test a lélek ellen törekedik, a lélek pedig a test ellen; ezek pedig egymással ellenkeznek, hogy ne azokat cselekedjétek, amiket akartok.


Tehát a test soha nem azt akarja tenni,amit a belső emberünk.Mert teljesen más dolgokat akar,mint a mi belső emberünk.

De az a kérdés,hogy melyiket hagyod megnyilvánulni,és kibontakozni az életben.Melyiket hagyod,hogy irányítsa az életed?

Galata levél 5/22 De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.

23

Az ilyenek ellen nincs törvény.

24

Akik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.


És itt a válasz a kérdésedre.Meg kell feszíteni a hústest kívánságait.Természetesen ez nem fog menni eggyik napról a másikra,de azt sem engedhetjük meg,hogy a bütudatban éljük le az életünket,mert nem tudunk ellen állni a kísértésnek és ez miatt büntudatban éljük az életünket.

2017. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az igen emanuel. :D ez az oldal hemzseg az okkultizmustól és te ezt a szutykot olvasod többletmagaddalxD óriási... :D
2017. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden vallás ugyanarról szól. És miden szinten mást csinálnak.


Kérdező., Félresiklott idő volt vége egy folyamatnak, ami valamikor előtte kezdődött s ilyen érzések megnyilvánulását okozzák. Mivel nem tudod, hogyan működik elme, nem írtál semmit sem kiváltó dolgokról, így külön kéne beszélgetnünk, hogy megmondjam mi volt.

De egy jó hír. Isten minden, így legegyszerűbb tökéletesség is. Nem kell tudnunk problémákat, csak látni, hova akarunk eljutni jelen helyzetből.

Ez amit 2# is írt. Folyamatos önfejlesztésért vagyunk itt s legvégén majd újra tökéletesek leszünk.

De összpontosítsunk jelenre. ))


Rendszeresen gondolkodnod kell, úgy mond gyakorolni, mikor tényekkel, amikről 100%osan tudod, úgy vannak, érvelve magadnak, át kell írnod álláspontod magadban, ezzel magadat változtatva meg. Minden nap párszor eszedbe juttatod s adsz magadnak pár percet, míg azon gondolkodsz, miért ésszerű jónak lenni, legjobbat vágyni, miért érdemli ezt mindenki, stb.



Ha kell segítség, írj rám nyugodtan.

2017. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha ártani akarsz másoknak, ilyen a temészeted, akkor ne a vallásra hagyatkozz. Tudnod kell miért abból szerzed a "kielégülést" ami másoknak rossz. Ha ez megvan nem biztos, hogy tudsz rajta változtatni. Az érzelmek eredetét nem mindíg van értelme kutatni,( nem mondom, hogy neked is felesleges).Az olyan emberek akik azért "jók" mert a beígért paradicsomra várnak valahogy nem szimpatikusak...

Nézzük máshonnan, ha mindenki a jóra törekedne és tegyük fel el is érné, akkor ki tudná megmondani többé, hogy mi is az egyáltalán. Értékét vesztené teljes mértékben. Bele se merek gonolni hová vezetne ez. Mondjuk van aki egész életében trabiban ül és 90 évesen összekapar annyit hogy vehessen egy s mercit. Ő fogja jobban megbecsülni vagy az aki az apjától kap egyet 20 évesen...?ilyen pocsék az emberi természet, ezzel nem lehet mit kezdni. Tudnod kell, hogy te, a rossz, ugyanannyira fontos vagy mint a jó.

Légy aki vagy, hogy a földön boldog lehess.

Ami utána jön? Azzal ráérsz akkor foglalkozni.

A vallás sok embert befolyásol és ezt tekinthetjük jónak, de tényleg jó ellent mondani saját magunknak?

Én egész biztos vagyok benne, hogy nincs Isten, mégsem érzem a kényszert arra, hogy rossz legyek.

Ilyen is van. De semmivel nem vagy kevesebb ez álltal. Ne arra hagyatkozz, hogy egy könyv mit mond, milyennek kéne lenned. Gondolkozz. Élvezd az életet amíg tart. Ilyesmi nincs a Bibliában? Hmm vajon miért...

2017. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!