Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a sok szenvedésem...

Isten a sok szenvedésem ellenére is szeret engem, vagy azért történik sok minden rosszul velem, mert nem?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden egyes esetben az ember a gyenge láncszem, nem pedig Isten. Azaz Isten akkor is szereti az embert, ha nem tud érte semmit sem tenni, mert az adott személy nem ad erre alkalmat.
2014. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.


a bibliában nem egy hűséges Isten félő ember volt így ezzel, ahogy Te is.

De nem azért történt velük, mert Isten nem szerette őket.

Sőt igazából némely embernek azért engedi, hogy Sátán próbára tegye, mert tudja, hogy számíthat rád, Te akkor sem tagadod meg Őt bármi történjék.


Javaslom, hogy olvasd el a Jób könyvét, itt egy Isten hűséges szolgájáról van szó.

S akkor talán más kép látod majd a helyzetedet.


Katy Weaver

2014. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Üdv!

Az a sok rossz dolog ami történik körülöttünk az nem annak a jele,hogy Isten nem szeret bennünket. Gondoly csak a Bibliában Jób történetére.Rengeteg baj történt vele.A jószágai egy részét ellopták a másik fele elpusztult.Csak nem minden szolgáját megölték.Aztán tragikus körülmények között,egy vihrban meghalt mind a tíz gyermeke.Sőt még egy visszataszító betegsége is volt. (Jób 1:13-21).Mivel nem tudta a részleteket azt gondolta,hogy Istentől jönnek a nehézségei.Pedig Sátán volt az aki ezekkel a csapásokkal sujtotta Jóbot. Isten soha nem hagyta magára öt, mellette volt és később tudjuk,hogy megáldotta.

Isten ma sem felelős a szenvedéseinkért inkább együttérez velünk,sőt alig várja,hogy minden rossztól megszabadítson ahogy ígérte (Jel 21:3-5)

2014. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sandor76 ***** válasza:

Igez,es amennyiben kitartunk ezek ellenere,elhetunk orokke egy csodas foldon,ahol mar halal sem lessz.

Ezert satan sajnos megprobal minket ettol eltantoritani.

Kitartas,megeri!

2014. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Próbálok kitartani.

Engem születésemtől fogva bánt a Sátán....! Betegségeken, lelki bajokon, hamis barátokon vagyok túl...stb.

Most vesztettem el mindent pár napja. Pedig nagyon szeretem Istent és nem akarom ezt elveszteni.

Nekem volt egy olyan élményem, hogy súlyosan bántottak a gimiben és ott kellett hagynom. Ez mellett egy barátném volt három évig, ki cserben hagyott és visszaélt mindennel.

Én iskolát váltottam és ott sem lett különb nagyon a helyzet... de nem is ez a lényeg.

Elmentem egy keresztény csoporthoz. Ott egy fiú Isten munkájáról beszélt az életében. Ő neki is ez volt pontosan a baja! Teljesen ugyanez!

De neki másképp végződött. Ő neki kihullottak azok az emberek, kik rosszat tettek vele. Nekem meg szenvednem kell. Most meg találtam egy új "barátnét", ki az egyházba fúrja be magát, csak Istent nem szereti. Szóval egy újabb hamis barát. Mindenhová befészkeli magát a szülei és saját maga révén, de tulajdonképpen egy beszélgetésünk kapcsán, mikor a Mennyet említettem, leintett és csak az egyházzal folytatta....! Tele van a karja, nyaka kereszttel. Nekem elég egy. Ő neki van 10! Nem bántásból írom, de én úgy érzem, hogy vesztek!

Kitartok, de nagyon fáj. Az a srác pedig elszakította a türelmi, kitartó cérnámat :(

2014. febr. 27. 20:00
 6/12 A kérdező kommentje:

Ja, és amit még említek, hogy a Sátánhoz kicsit sikerült eltávolodni, de most igyekszem visszatérni....

Egyszerűen elvesztettem a fonalat.

2014. febr. 27. 20:01
 7/12 homo ludensz ***** válasza:
Minden "csapás" amit annak élsz meg egy egy feladat amit meg kell oldanod. Közhely de igaz az Úr nem tesz nehezebb keresztet a válladra csak annyit amennyit el tudsz cipelni.
2014. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szeressük egymást ***** válasza:
Jézust nem kereszttel tiszteljük és szeretjük, hanem a parancsainak a megtartásával. Remélem majd találsz olyan barátot aki illik hozzád.
2014. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8: Ezt várom már évek óta.

Én nem hordok keresztet. Van itthon, de nem hordom. Nem azzal tisztelem az Urat. Most miért jó az, ha 5 kereszt lóg valakinek a nyakán és még keresztes karkötők vannak mind a két kezén?! Amúgy meg nem a papokat és az egyházat kell imádni tudtommal, hanem Istent.

Az előző barátném református volt....


Remélem találok jobbat, de....pfff..

2014. febr. 27. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy helyesen gondolom-e (nem vagyok vak fanatista),de szerintem alapvetően egy jó világba születtünk.Bármi rossz történik,az csak magunknak köszönhetjük.Gyilkosság,rablás stb...

A döntés mindig is a kezünkbe volt.Mikor azt hallom,hogy vannak olyan régiói az országnak,ahol sok az "etnikum" és a bűnözés a csillagos égben van,mert "szegények" megélhetési bűnözők,felmegy a pumpa.Közvetlen környezetemben vannak ilyen magyarok is (próbálom őket a jó útra téríteni.:)).

Nézve a lehetőségeiket,annyi lenne csak a dolguk,hogy belevágják a kapájukat a földbe és elszórnák a magot (mint jó magvető...),még segítséget is kapnának,nem is keveset.

Ehelyett a lumpolást,tespedést és a bűnözést választják,még sajnálni is kell érte őket.......

A Pokolt mi magunk teremtjük meg itt helyben a Földön.


A lényeg csak annyi lenne,hogy Isten szeret és azzal segít a bajodon,hogy adott értelmet a koponyádba.Rajtad múlik mit kezdesz vele,egyáltalán élsz-e vele.

Te magad vagy sorsod kovácsa,ha őszintén kéred,mindent megkapsz a jobb életre vezető úthoz.

2014. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!