Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány neve van Istennek?

KZitus kérdése:

Hány neve van Istennek?

Figyelt kérdés

Egyet értesz ezzel? Istennek csak egy személyes neve van. A héber írásmódja יהוה, melyet magyarul általában úgy adnak vissza, hogy Jehova. A héber nyelv tudósai közül néhányan a „Jahve” megnevezést részesítik előnyben. Isten az egyik prófétáján, Ézsaiáson keresztül ezt mondta: „Én vagyok Jehova. Ez a nevem” Ézsaiás 42:8. Ez a név körülbelül 7000-szer fordul elő az ókori bibliai kéziratokban, sokkal többször, mint bármely más, Istenre utaló kifejezés, vagy mint bárki másnak a neve.

Isten nevének a rövidített formája, a „Jah”, mintegy 50-szer fordul elő a Bibliában, köztük az „Aleluja” és „Halleluja” szavakban, melyeknek a jelentése ’Dicsérjétek Jahot!’ Jelenések 19:1, Károli-fordítás, Újfordítású revideált Biblia.



2017. júl. 10. 09:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

"Egyet értesz ezzel?"


Nem.

2017. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%

Ahány vallás, annyi elnevezés.

Az én istenemnek mondjuk neve sincsen.

2017. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Melyik vallásban? Annak melyik ágában?

Ezerféle neve van.

2017. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem értek egyet. Rengeteg neve, megnevezése van. Nem kezdem el sorolni.
2017. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek vele egyet. Nem így mutatkozott be. A jehova szót pedig minden héber tudós elveti, mert egy hibás, nőnemű szóról van szó, így az kifejezetten hazugság, hogy csak néhányan mondják, hogy a Jahve a helyes.
2017. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

"Egyet értesz ezzel?"


Én sem értek egyet. Számomra túlságosa a Bibliától elrugaszkodott, számos ferdítést tartalmazó érvelés.


Most a Jahve/jehova vitába nem mennék bele, bár tudom, hogy az a a vesszőparipátok. Azért annyit pontosítanék, hogy:

"A héber nyelv tudósai közül néhányan a „Jahve” megnevezést részesítik előnyben."

A "néhányan" szót cseréld le túlnyomó többségre.


"melyet magyarul általában úgy adnak vissza, hogy Jehova"

Az "általában" szó helyett írd, hogy csak egy apró vallási felekezet tagjai.


Istennek számos neve van, melyeket mind megtalálod a Szentírásban. Csak néhány továbbit írok a sok közül. Elohim, El, Adonáj, Saddáj, Netzach Israel, hogy az Újszövetségből is legyen példa: Küriosz, Logosz, Theosz. Illetve ezeken felül még rengeteg, csak néhányat szerettem volna írni a leginkább ismertek közül.

2017. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményét.

Tényleg sokfélék vagyunk:-)

2017. júl. 10. 10:24
 8/38 A kérdező kommentje:

6-os hsz.


Ezek nem nevek, csak címek, amelyek jellemzőek Itenre


Pl. neked van személyes neved. De ha fiatal vagy, akkor lehet fiúnak, vagy lánynak nevezni. Viszont ha házas vagy, akkor már lehtsz férj, vagy feleség, sőt ha már gyermeked van, akkor pa, vagy anya is vagy....stb. De ezeket a címeket nem lehet egy gyermeknek adni.

Istennek is rengeteg rá jellemző rangja és cime van, pl. ő a seregek Ura, ő Mindenható, ő a Teremtő...stb. de ezek nem nevek.

Erről mi a véleményed? Elmondanád?

2017. júl. 10. 10:32
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elmondom. Ilyen szempontból Jahve (inkább helyesebb alakjában használnám) is egy cím. Annyit jelent, hogy "aki Van", tehát örökkön létező. Így ez is csak egy tulajdonsága Istennek, hogy a Mindenható, Úr, Teremtő, stb...

Csupán annyi a különbség, hogy egyik esetben lefordított változata szerepel, másik esetben eredeti héber.

2017. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Abszolútum.

De 2000 éve történt valami: a Logosz testté lett és közöttünk lakoZIK. Ez a kinyilatkoztatás.

- ahogy Zitus a gondolatod szóban kinyilatkoztatod, kimondod, az ugyanaz kicsiben.


Jézus Krisztus az Abszolútum - a Atyaúristen - kinyilatkoztatott

SZAVA, NEVE

2017. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!