Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítség, mi mutatja a Bibliáb...

Segítség, mi mutatja a Bibliában, hogy a feltámadott ember önazonos a meghalt emberrel? Lehet hogy ez inkább csak egy újra teremtett "MÁSOLAT" (klón-szerűség)?

Figyelt kérdés

Jézus még úgy támadt fel, hogy a teste megvolt, azt értem, hogy Ő önmaga maradt.


De mondjuk egy több ezer éve meghalt ember, akinek már se híre-se pora, amikor feltámasztja a Jóisten, akkor önmaga lesz, vagy inkább csak egy klón (mentett emlékekkel)?


Hol írja a Biblia, hogy önmagunk maradunk?

(nem hiszek a halhatatlan lélekben, a halott az halott, nem tud semmit, nincs túlélő része stb)



2017. júl. 12. 01:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10.Hsz!


Kiket kérdeztél,és miért?


Csak nem előítéleteidre akarsz támaszkodni az értelmed helyett?

2017. júl. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Kiket kérdeztél,és miért? "

Könnyedén kitalálható, ha nem a kötekedés a célod:)


"Csak nem előítéleteidre akarsz támaszkodni az értelmed helyett?"

Tehát Adventisták vagytok:) Ezt ugye magadnak mondod? Ne ítélj! Azért kérdeztem, mert ha Adventisták vagytok, akkor nem vitatkozom Veletek, mert ragaszkodtok a teológiátokhoz, én meg volt adventistaként már megvizsgáltam dolgokat és elvetettem.

Nincs bajom az adventistákkal, rengeteg jó testvérem van közöttük, támogatásomra vannak

2017. júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Csak nem előítéleteidre akarsz támaszkodni az értelmed helyett?"

Ja és köszi a burkolt hülyézést:)

2017. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

12,13.Hsz!


A GYIK-on megszokhattad,hogy a minősítők,válaszolók zöme nem olvassa el mások gondolatait,hanem a százalék,és a regelő kiléte alapján pontoz.(Ez,az"Az egytől tízig terejedő skálán...kezdetű kérdésnél kiabál leginkább.)


Meggyőződésem szerint-és gyakorlatom szerint-teljesen mindegy egy regelő vallási hovatartozása.Nincs olyan felekezet,amelyik perfekt embereket képezne ki,és nincs olyan felekezethez tartozó,aki ne írna jó dolgokat.


Az előítélet viszont gátolja a kommunikációt.

2017. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Meggyőződésem szerint-és gyakorlatom szerint-teljesen mindegy egy regelő vallási hovatartozása.Nincs olyan felekezet,amelyik perfekt embereket képezne ki,és nincs olyan felekezethez tartozó,aki ne írna jó dolgokat. "


Szerintem bizonyos kérdésekben nem. Pl. ha megkérdezzük, hogy Jézus Isten-e, akkor egy Tanú mást fog válaszolni.

A kiírt kérdés egyedi adventista teológiai dogma, Ellen White alapján. Már leírtam, de leírom még egyszer, kérlek olvasd és értelmezd: egy adventistával erről nem akarok vitatkozni, mert úgysem tér el ettől. Ha nem adventista, akkor el lehet beszélgetni a témáról. És ez nem előítélet, hanem vitatechnikai dolog részemről. Más másképp vélekedhet, de akkor sem előítélet

2017. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15.Hsz!


Úgy tűnik,szövegértelmezési gondjaid vannak,s ezért magyarázod félre azt,amit írtam.


Én így fogalmaztam:


"... nincs olyan felekezethez tartozó,aki ne írna jó dolgokat."


Ezt a véleményt,a mi szólásunk így fejezi ki:


"Vak tyúk is talál szemet."


Igen sok reget olvastam JT-któl,melyeket 100%-ban helytállóknak találtam(s ezeket értékeltem is)annak ellenére,hogy többnyire fanatikus,vak szajkózóknak tartom őket,akik tévtanítók folyton változó elképzeléseit ismételgetik értelmi kontroll nélkül,általában.

2017. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15.Hsz!


EG White írásait éppúgy Istentől ihletett írásoknak tartom,mint Carl G Junk,Cseri Kálmán,Gyökössy Endre,Böjte Csaba írásait,de kizárom a direkt(szószerinti)ihletést mindegyik esetben,s ezzel egyitt a hibátlanságot is.

2017. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"EG White írásait éppúgy Istentől ihletett írásoknak tartom,mint Carl G Junk,Cseri Kálmán,Gyökössy Endre,Böjte Csaba írásait,de kizárom a direkt(szószerinti)ihletést mindegyik esetben,s ezzel egyitt a hibátlanságot is."'

Akkor tartod a szombatot és elhiszed a vizsgálati ítéletet, valamint, hogy egy igaz keresztény egy idő után vegán lesz?

Ha ugyanakkor kizárod a hibátlanságot, akkor ez így azt jelenti, hogy te döntöd el, mikor ihletett, mikor nem. Pontosan ilyen a liberális Biblia-értelmezés. Saját kedvünk szerint értelmezünk. Ez így helytelen


"Úgy tűnik,szövegértelmezési gondjaid vannak,s ezért magyarázod félre azt,amit írtam. "

??? HA megfigyeled, egyáltalán nem magyaráztam semerre, amit írtál:)) A véleményemet írtam le


"Vak tyúk is talál szemet."

Ez nem előítélet?:)

2017. júl. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kanyarodjunk vissza légyszi, mert a kérdésem lényege az, hogy mitől marad önazonos a feltámadott ember több száz/ezer év után?


Valóban segítséget kértem, igehelyeket stb, amiből látszik.


Én eddig csak ezt találtam:

Jób könyve 19:25 "Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára megáll a por fölött,

s ha ez a bőröm lefoszlik is, testemben látom meg az Istent.Saját magam látom meg őt, tulajdon szemeim látják meg, nem más, bár veséim is megemésztetnek."


(azért írtam, hogy nem hiszek a lélek halhatatlanságában, mert ha valaki azzal akar érvelni, akkor nem tudok előbbre jutni. Szerintem egyedül Istené a halhatatlanság.

Szívesen meghallgatom a halhatatlanság-hívők gondolatait is, ha kell érvelni is tudok a meggyőződésem mellett, de nem ezért írtam ki a kérdést.) A felekezeti hovatartozásotok meg tényleg nem érdekel.


Köszönöm!

2017. júl. 17. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!