Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell elképzelni,...

Hogyan kell elképzelni, értelmezni Istent?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan kell értelmezni Istent. Még mindig úgy gondolok rá, mintha lenne egy ember a felhők fölött, és ez eléggé kezdetleges. Hinni akarok benne, de nem tudom, hogyan közelítsek ehhez a témához. Amikor valaki Istenről beszél, akkor nem tudom, hogy adott személyről, vagy magáról az embert körülvevő energiamezőről beszél-e. Azt mondják, Isten ott van mindenhol. Ezt sem tudom értelmezni.

2017. júl. 13. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Amit látsz, az csak materiális dolog (azaz anyagi). Te csak ezt tudod elképzelni. Vannak dolgok, amiket halandó nem tudhat. Sőt, még az angyalok sem. Ilyen az egyes emberek halálának időpontja, a világvége eljövetelének időpontja, illetve halandó nem láthatja Istent. Sokaknak volt már látomása, szenteknek, prófétáknak, apostoloknak. Ezek nem a valódi Istent látták, vagy angyal jelent meg nekik, vagy Jézus. Halálod után, amennyiben a Mennyországba kerültél, meglátod Istent. Isten lélek, nem fogható semmi anyagi dologhoz. Végtelen, emberi elmével fel nem fogható. Persze hogy nem, hiszen a tudás még nem adatott meg. Isten végtelen szeretet, béke, nyugalom, végtelen tudás, és bölcsesség. Törekedj teljes szívedből a jóra, hogy megérezhesd Istent.
2017. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 KZitus ***** válasza:
45%

Szia


Isten semmi esetre sem ember a felhők fölött. Neki szellemi teste van, láthatatlan a számunkra, az övé sokkal magasabb életforma mint az emberé. De ez természetes, ha azt vesszük figyelembe, hogy ő alkotta meg az embert a bibliai teremtés berszámolója szerint.

Az igaz Isten nem névtelen Isten: Jehovának hívják (5Mó 6:4; Zs 83:19). Jehova a teremtői mivoltánál fogva Isten a 1Mó 1:1 ás a Jelenések 4:11 szerint. Az igaz Isten valóságos Isten a János 7:28, és személy, ahogyan arról a Cselekedetek 3:19 és a Zsidók 9:24 szerint. Ő nem egy élettelen természeti törvény, amely élő törvényhozó nélkül fejti ki hatását. Nem is csupán vak erő, amely sorozatos véletlenek által hoz létre valamit.

Azt, hogy Isten létezik, jól mutatja a rend, az erő és az összetettség, amely a teremtésben (a makro- és mikrovilágban egyaránt) megfigyelhető, és az is, ahogy a népével bánt a történelem során. A tudósok sokat tanulnak, amikor beletekintenek abba, amit az „isteni teremtés könyvének” nevezhetnénk. Egy könyvből csak akkor lehet tanulni, ha a szerzője értelmesen gondolta ki és állította össze a művét.

2017. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Isten maga a Szeretett az Élet Forrása a Létezés.

Végtelen ,változhatatlan , mindörökké ugyanaz.

Kegyelmes, igazságos , határozott , komoly , kedves is tudd lenni, meg bocsájtó.

Isten egy Szellemi Lény örökkévaló öntudattal rendelkező személy.

Hozzáférhetetlen világosságban él.

Ha a Mennyek Országába fogsz majd kerülni megismerheted majd személyesen is.

A világon a legszuperebb intelligens személy aki a világon bármit tudd rólunk és várja hogy örök életben tudj részesülni a Megváltóban való őszinte hittel a Szentlélek által való megtapasztalással.

2017. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De akkor mi a helyzet Jézussal? Hogyan lehet egy nem anyagi dolognak gyermeke?
2017. júl. 13. 20:37
 5/15 A kérdező kommentje:
Habár, akkor lényegében mindannyian Isten, a Teremtő gyermekei vagyunk, éppúgy, mint Jézus, nem? Mert így már értem.
2017. júl. 13. 20:48
 6/15 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint Isten szellem. Van megjelenési formája, de az annyira dicsőséges, hogy ha egy halandó ember látná, meghalna. Egyes esetekben, néhány embernek megengedte, hogy ebből egy részt lásson földi megjelenés (pl. Mózes, Illés) vagy szellemben való elragadtatás (pl. Ezékiel) által, de az arcát senki nem láthatta.

Ez egyúttal azt is jelenti, hogy ez a szellemi dimenzió, amelyben ő létezik, teljesen megfoghatatlan a mi anyagi észlelésünk és képzeletünk számára. Vagyis jelenleg leginkább a szellemben való megismerés által lehet őt "elképzelni" - mint egy valóságos személyt, akit sohasem láttunk, de valamilyen módon mégis tudunk vele kommunikálni, és így "megismerkedni" vele.


A szellemet úgy képzeld el, mint ami egyáltalán nem anyagi, nem evilági. Mint egy másik dimenzió, amibe ha lenne módunk "belelátni", akkor egy teljesen új világ tárulna fel elénk, és ahogy eddig tekintettünk a világra, úgy tűnne számunkra, hogy vakok voltunk. Mert az anyagi és a szellemi világ erősen összefüggő, egymás mellett illetve összefonódva létező valóságok. Ami a szellemi világban történik, annak következményei vannak az anyagi világban - és fordítva is igaz, bár nem ugyanolyan mértékben.

Az emberben az a sajátos, hogy ő az összekötő kapocs a teremtett anyagi világ és a szellemi világ között, mivel egyszerre van anyagi teste és van szelleme is. Szellem alatt nem a lelket kell érteni, mert a lélek egy testhez kötött, attól teljes mértékben függő dolog, minden vele kapcsolatos jelenség anyagilag leírható (pl. érzelmek). A szellem viszont csak "lakója" a testnek, de nincs hozzákötve. Ezért lehetséges az, amit Jézus mondott, hogy az ember már földi élete során beléphet az öröklétbe, az újjászületés által, és egyúttal az is, amiről szintén bizonyságot tett, hogy az ember lehet szellemében már azelőtt halott, hogy testében még él.

Pál apostol látása szerint az angyaloknak - akik szellemi lények - bár anyagi testtel nem rendelkeznek, de mégis van valamilyen szellemi testük, ami nem anyagból van, hanem valami másból. A bibliai történetek szerint ezt képesek fizikai testté változtatni és így az emberekhez megtévesztésig hasonló formát fölvenni, majd egy pillanat alatt visszaváltozni és eltűnni az emberek szeme elől - visszalépni a szellemi dimenzióba.


Egy másik fontos dolog még - arra reagálva, hogy "mintha lenne egy ember a felhők fölött" - régi kérdés, hogy vajon mennyire lehet "emberformájú" az Isten megjelenése. A történész megközelítés szerint az emberek fantáziavilágának a terméke az ember-formájú Isten-kép, és a tökéletessé, magasabb rendűvé válás vágya fejeződik ki abban, hogy az embert az Isten képmásának képzelték el. De ha valaki a Biblia alapján hisz Istenben, annak az ember istenképűsége annyira alapvető tanítás, hogy ebből nem lehet engedni. Az már más kérdés, hogy pontosan mit is jelent az "Isten képére és hasonlatosságára" való teremtetés, vannak, akik szerint ez a testi formánkra nem vonatkozik, csak az egyéb hasonlóságokra (pl. szellemi lények vagyunk, tudunk beszélni, a teremtés/létrehozás egyfajta képességével rendelkezünk stb.). Mégis érdekes, hogy Jézus, az Isten Fia, aki Isten "dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása", meg tudott jelenni emberi testben, és feltámadása és megdicsőülése után ez az emberformája megmaradt, így ült fel Isten jobbjára, és így is fog visszatérni!


Remélem hasznos számodra a válaszom, bár tisztában vagyok vele, hogy nem feltétlenül kerültél vele közelebb a megoldáshoz :))

2017. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nekem még ezt nagyon tanulnom kell, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy rá kellene venni magamat, hogy higgyek. Elkezdtem például olvasni a Szent Bibliát, de nehéz úgy olvasni, hogy minden egyes percben azon jár közben az agyam, hogy hogyan tudnám elhinni azt, amit benne írnak. Már az elején, a Teremtés fejezetnél az ugrott be, hülyeség, hogy valóban így alakult ki a világegyetem. Meg hogy az ember megjelent a 7 nap valamelyikén. Ez sem fedi a valóságot, hiszen az ember jóval később fejlődött ki, eltelt jó pár év. Az is lehet, hogy nem nekem való ez az egész, túl kevés vagyok ahhoz, hogy higgyek.
2017. júl. 13. 20:59
 8/15 A kérdező kommentje:
Erről mi a vélemény? [link]
2017. júl. 13. 21:17
 9/15 anonim ***** válasza:

#7-8

Az a helyzet, hogy a hit Isten ajándéka, önmagában attól nem "alakul ki", hogy olvasod a Bibliát, bár jól teszed, ha elolvasod. De hitre nem lehet úgy jutni, hogy elég sok információt megtudsz az Írásokból és Istenről és valahogy meggyőzöd magad, hogy bármilyen "hülyeségnek" is tűnt az egész eleinte, mégiscsak ez az igazság.

Ha bibliaolvasással szeretnéd kezdeni a dolgot (ez nem rossz, bár én ehelyett egy istentisztelet meglátogatását javasolnám olyan gyülekezetben, ahol rendszeresen evangelizálnak és van megtérés), akkor inkább azt ajánlom, az Újszövetséggel kezdd. A hit kulcsa nem az, hogy hogyan jött létre a világ és hogyan lett az ember teremtve, hanem a kapcsolat Isten és ember között és az, hogy Jézus Krisztus, Isten Fia miért jött el ebbe a világba és mit tett érted, mindannyiunkért. Az Atya Istenhez sehogy máshogy nem járulhatsz, csak Jézus Krisztus megváltása által. A kapcsolathoz szükséged van a megtérésre, anélkül lehetetlen. Anélkül maximum egy vallási rendszerhez és szertartásokhoz lehet kapcsolatod, de nem az élő Istenhez.

Olyan pedig nincs, hogy "neked ez nem való" :) ha a biblia Istenét keresed, az azt jelenti, hogy az Ő hívása már benne van a szívedben. Mindenkinek megvan az életben az a momentum, amikor ez "odakerül", bár nem feltétlen tudja beazonosítani, de nem is fontos.

2017. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, ezek nekem nagyon magasröptű gondolatok. Inkább hajlok afelé, hiába, hogy elkezdtem olvasni a Bibliát, hogy nincsen semmiféle Isten, Jézus stb. Ha jobban átgondolom, azt kell mondjam, azokhoz az emberekhez tartozok, akik a tudományban hisznek csak. Ezt sajnálatosnak is tartom, mert szép lehet hitben élni.
2017. júl. 13. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!