Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten sem lát a jövőbe?

Isten sem lát a jövőbe?

Figyelt kérdés

Az özönvizes sztori előtt azt írja ugye a Biblia, hogy megbánta hogy embert teremtett, mert annyi bűnt hoztak a világba.

De megbánni csak akkor lehet valamit, ha váratlanul ér hogy bánkódásunk forrása ennyire rossz, ha ezt nem láthattuk előre.


2017. júl. 15. 16:44
 1/9 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


Tényleg az, amit 1Mózes 6:6 versében azt bizonyítaná, hogy Isten nem lát a jövőbe? Ezt számos másik helyen cáfolja a Biblia. Pl.


2Mózes 32:14

" Jehova pedig meggondolta magát a rosszat illetően, amiről beszélt, hogy megteszi népével...."


1Sámuel 15:11

„Sajnálom, hogy Saulnak királyi uralmat adtam, mert elfordult, és nem követ engem. Nem teljesítette szavaimat.” Ez lesújtotta Sámuelt, és egész éjjel Jehovához kiáltott."


A „sajnál” igével visszaadott héber szó itt a vélemény vagy a szándék megváltozására utal. Jehova tökéletes, ennélfogva nem követett el hibát az ember megteremtésekor. Az viszont igaz, hogy ekkor már máshogy viszonyult az Özönvíz előtti, gonosz nemzedékhez. Az emberek Teremtőjéből az emberek elpusztítójává vált, mert megharagudott a gonoszságukért. Abból, hogy néhány embert életben hagyott, láthatjuk, hogy csak azok miatt sajnálta, hogy embert alkotott, akik gonosszá váltak, ahogyan arról a 2Péter 2:5, 9 ír.

2017. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
23%

probaltam mar valaszokban suggalmazni parszor hatha itt erthetobb lesz:

Isten azt a jovot is latta amikor nem bankodik, nem lesz ozonviz, es az emberek nem fordulnak el tole

es remenykedet hogy ez fog bekovetkezni, ezt valasztjak az emberek

de nem igy tortent

ezzel is tisztaban volt ezzel a kimenetelel

de miert ne bankodna?


tegyuk fel te a gyereked figyelmezteted hogy forro a kalyha ne nyuljon hozza

tudod mi lesz akkor ha hozza nyul es akkor is ha nem

?

pl. nem is erdekli egybol felfogja vagy pedig jol megegeti magat ez a ket szokasos kimenetel

de peldaul a gyerek kivancsi de ugyes es okos, csak hozzaer pillanatra vagy csak kozel tartja kezet

te felsz megijedsz de orulsz utana latod hogy nem batortalan de nembis vakmero,


szoval nem bankodsz ha megeg rendesen a gyereked keze mert tudtad hogy megeg?

de bankodsz, es amiatt is hogy nem volt olyan ugyes mint a fentebbi peldaban

2017. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Isten mindent teljes egészében lát teljes nagyságban. Ő felette áll az anyagi világnak. Még az idő és térnek is mert ezeket is Ő alkotta meg.
2017. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dongaben ***** válasza:
44%
Én Láttam előre, hogy a lányom ki fogja lyukasztani a felfújható medencét, de, amikor megtörtént...AKKOR mégis bánkódtam. (Pedig Isten sem vagyok...)
2017. júl. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
32%

nagyon emberiesen gondolkodsz Istenrol

#2 nel is az hogy remelte nem az emberies felfogaskent kell tekinteni ra


eppen ezert Isten nem ilyen emberiesen bankodik, megbanja, banja meg

ahogy kifejtesben gondolsz ra

2017. júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
32%

#4 +1 miert kellett lepontozni, roviden leirta a lenyeget egy peldaval amit en hosszabban


a pelda azert is jo mert a "szabadakarat meghagyasa" miatt bankodunk es bankodik Isten de egyben Isten tudja hogy ez a szeretete alapja igy "akkor bankodna csak igazan" ha megvonna Teremtmenyeitol a szabadsagot

sokan ugy gondolnak ra hogy Istennek diktatornak kellene lenie hogy csak a jot engedje meg mar most is

vagy persze mar igy is "szadista diktatorkent" tekintenek ra ami eleg kiabrandito (az hogy igy erzik valakik)

2017. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Közveszélyes kontár: te saját magadnak írtál ? Mert a kettesnél te válaszoltál.
2017. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Zitus, ez a szándékának, véleményének megváltoztatása is pont arra utal hogy akkor mégsem tud mindent előre. Hiszen ha van egy véleményem valamiről, az csak akkor fog megváltozni ha olyan információhoz jutok a véleményem tárgyával kapcsolatban, aminek korábban nem lehettem birtokában.


Amúgy említitek itt a szabad akaratot. Most így belegondolva lehet azért akkora hatalmas ajándék ez, mert konkrétan azt jelenti a szabad akarat, hogy mielőtt én meghozom a döntést, Isten sem tudhatja hogyan fogok dönteni?

Ez mondjuk meg is magyarázná a kérdésben felvetett problémát.

2017. júl. 15. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Istennek van hatalma hogy belelásson a jövőbe, és én úgy gondolom ebből a tulajdonságából jutatott a prófétáknak is pl Izajás.


2. Isten tudja mi a jövő mert hisz ő maga az idő, és a tér is. Ahogy Pál írja"MErt benne élünk mozguunk és vagyunk" Isten volt Isten van és Isten eljön újra.

2017. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!