Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek...

Keresztények! Szerintetek érdemes úgynevezett önfejlesztő sikerkönyveket olvasni? Ti milyen önfejlesztő könyveket olvastok, ha olvastok (a Biblián kívül)? Mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok:

Anthony Robbins: Ébreszd fel a benned szunnyadó óriást

Brian Tracy könyvek és hasonlók.

Sok ilyen van.



2017. júl. 17. 12:46
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Azért a vallás kategóriába írtam ki a kérdést, mert a vallásukat gyakorló keresztények véleménye érdekel az említett témában.


Ha valaki nem keresztény, de más vallást gyakorol, annak a véleménye is érdekel, ha megosztja.


Annyit kérnék még, hogy a válaszoknál, amennyiben nem túl privát a kérés, felekezetet is jelöljetek. Köszönöm.

2017. júl. 17. 12:49
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, hogy Jézusban "önfejlesztő"-e a könyv témája.

Óvatosan az ilyen könyvekkel. Először nagyon meg kell alapozódni, gyökerezni az igében, hogy ne tévesszenek meg. A keresztény önfejlesztés lényege, hogy olyanná váljon, mint Jézus

2017. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: felekezeten kívüli vagyok
2017. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer én is feltettem egy hasonló kérdést,olyan válaszokat kaptam,hogy "aki nem Jezusban keresi a gyógyulást hanem különböző praktikák által az nem keresztény" Vagy pl "ezek az ezoterikus dolgok nem Istentől valók"stb. Tehát magyarul semmi könyv ,vagy Pszichológus által javasolt gyakorlat, gyógymód nem megengedett.Romai katolikus vagyok egyébként,de nekem ez így elég meredek volt.Nem értem ,mi ebben a ezotéria vagy Isten ellenes. Azért érdekel majd a többi válaszoló miként vélekedik erről.
2017. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és várom még a továbbiakat.


Szerintem ez egy olyan téma, amivel vallását gyakorló embereknek muszáj foglalkozniuk.


Pl. amikor keresztények a "vonzás törvényével" próbálnak boldogabbak lenni, vagy amikor a saját erejükre akarnak támaszkodni, mert "én döntök a sorsomról", "én vagyok teljes mértékben felelős az életemért" hozzáállást sugallják a SELF-help (ÖN-segítő) könyvek, akkor azt éreztem saját esetemben, hogy akaratlanul is háttérbe szorítottam pl. az imádkozást, Biblia olvasását és nem Jézus/Isten volt a középpontban egy idő után.

2017. júl. 17. 13:20
 6/32 A kérdező kommentje:

#4

Ha már egy könyv "praktikákat", főleg ezoterikusokat említ, az szerintem ellentmond a Bibliának.

De ha valaki pszichológushoz megy el, mert szüksége van rá, és az nem ezós maszlagra alapoz, akkor azzal nekem sincs semmi bajom.

A probléma inkább az, hogy az ilyen önfejlesztő könyvekbe simán belecsempészik az ezoterikus dolgokat is.

2017. júl. 17. 13:23
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Gyökössy Endre lelkész-pszichológus könyveit ajánlom, nagyon segítő,emberi, humánus, keresztényi.

Mind jó, elsőnek talán ezt:

[link]

2017. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise


Köszönöm szépen.

Ezt éppen olvasom. Bár az elején ez is rázós volt, ahogy "pszichikus energiát" és annak blokkolásából vezetett le problémákat.


Ebben a szövegkörnyezetben mit jelent a "pszichikus energia"?


Ugyanakkor jó könyvnek tartom, mert nem az ÉN-t helyezi a középpontba, aki MINDENRE KÉPES, aki számárára BÁRMI ELÉRHETŐ, stb., hanem az embert valójában elemzi, Biblia igeszakaszokkal támasztja alá, stb.

2017. júl. 17. 13:35
 9/32 A kérdező kommentje:

Még a 8. hozzászólásomhoz egy kiegészítés


Az említett könyvet is kritikával tudom olvasni. Néhol ebben is van olyan pont, ahol csak pislogok. Ezeket a részeket betudom annak, hogy ember írta, szavakkal sem lehet minden belső dolgot megfelelően kifejezni.


Ez a könyv talán annyival jobb a mai nagy sikerkönyveknél, hogy nem az ÉN-t teszi Jézus helyére.

2017. júl. 17. 13:41
 10/32 anonim ***** válasza:
Bár keresztény vagyok, de szerintem függetlenül a vallástól kimondható, hogy feleslegesek ezek a könyvek. Nem látom értelmüket, tekintettel arra, hogy felkereshető számos ingyenes önimereti/önfejlesztő kurzus, beszélgetés, előadás stb, ha valakinek ilyenre van szüksége. Ezeknek a könyveknek inkább csak divatja lett most, 30 éve is megvoltak az emberek nélküle, ahogy most is.
2017. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!