Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok divatból...

A mai fiatalok divatból vallják magukat ateistának?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 15:00
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
85%

Én nem, egyszerűen nem hiszem el, mert nincs rá bizonyíték.

16/L

2017. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
85%

Te divatból nem hiszel Zeuszban, Oziriszben és a japán napistennőben?

Divatból nem hiszel az ókori római madárjósok jóslataiban?

Divatból nem hiszel abban, hogy egy csorba teáskanna kering a Jupiter körül?


Na, mi ugyanezért nem hiszünk istenekben.

2017. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
17%
Nem feltétlen. Akár tudatlanságból is, mint pl. az első két válaszoló. De akár divatból is. Sodródnak a materialista főárammal.
2017. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
86%

Tudatlanság?

Te miért hiszel?

Semmi okot nem látok benne, hogy hinnem kéne.

2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
21%
Az előttem lévő keveri a monoteista vallást a politeistával. Manapság főképpen a liberalizmus térnyerésének (ami vallás ellenes) a vallás háttérbe szorul. Persze vicces, hogy amikor az ateisták azt állítják magukról, hogy ők azért nem vallásosak mert van eszük elfelejtik, hogy sok Nobel díjas tudós, a tudományhoz sokat hozzájáruló papok mind istenhívők voltak vagy legalább is nem zárták ki létezését. Valószínűleg azért mert ők többet tudtak és elmélkedtek a világról és annak keletkezéséről/problémáiról és szembetűnt nekik egy és más dolog ami nem lehet a véletlen műve.
2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert Te kedves kérdező képes vagy elhinni valamit amire nincs bizonyíték az nem azt jelenti, hogy mindenki ennyire befolyásolható. Én mindig a józan eszemmep gondolkodtam, és abba a mesevilág nem fér bele.


24/f

2017. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
88%
* eszemmel
2017. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom, mert az a meggyőződésük, nincs ilyen divathullám.

Én sem divatból vallom magam kereszténynek, hanem azért mert hiszek Krisztusban. Ők pedig azért, mert nem hisznek egy felettük álló Istenben vagy istenekben.

2017. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
86%

#5. És mi van a sok ateista tudóssal?

Egy vallás igaz vagy nem igaz mivoltát nem az dönti el, hogy mekkora tekintély, aki hiszi, vagy nem hiszi.

2017. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
#6: én magamra vonatkozóan nem állítottam semmit. kíváncsi voltam, ki mit gondol a fiatalok istenhithez való hozzáállásáról - különösen a magukat ateistának vallókról. eddigi tapasztalataim, benyomásaim szerint a mai fiataloknál "nem menő" istenben hinni.
2017. júl. 17. 16:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!