Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hajlamosabbak az emberek...

Miért hajlamosabbak az emberek elhinni nyilvánvaló agyrémeket, mint az évezredek próbáján átesett valóságot?

Figyelt kérdés

A "filmművészet"alapvetően,"művészek"fantáziájában született álomvilágot mutat be,s mégis gyűjtést szerveznek filmhősök megsegítésére,és filmek földönkívüli lényei tevékenységéről gondolkoznak gyermekded elmék,mint valóságos lényekről.


Nagyokat kaszálnak a jósok,horoszkópok készítői,s álomvilágban tartanak hatalmas tömegeket az evolució hamisprófétái bukott elméleteikkel.


Egész nemzet hisz faja felsőbbrendűségében,pedig bizonyított tény,hogy az EMBER egy faj,különböző rasszokkal.


Mindezekkel szemben ott áll a Biblia,melynek megfogalmazását,mintegy 3500 éve kezdték,s legfiatalabb könyvei is mintegy 1900 évesek.

Tartalmát tekintve lényegében változatlanul olvashatjuk.

Használata évezredeket átélt hitelessége révén.

Próféciái beteljesedésével,mondanivalója,erkölcsi rendszere egységével tarthatjuk kezünkben különböző fordításokban,pedig írói különböző évszázadokban éltek,különböző műveltséggel.


Emberek tömegei ennek ellenére tanmesének,vagy egyenesen hazugságnak tartják.


Mi indítja az embereket erre az értelmetlen hozzáállásra?

Mi jó az embernek a mesék valóságként,és a valóság meseként való értelmezésében?



2017. júl. 17. 19:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
A tacskó és a rotweiler is egy faj, mégsem ugyanolyan könnyű felrúgni őket. Ennyit tudok mondani.
2017. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Talán elkerülte a figyelmedet két leírt szavam a végén:


"... az EMBER egy faj,különböző rasszokkal."

2017. júl. 17. 20:01
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

"Mindezekkel szemben ott áll a Biblia,melynek megfogalmazását,mintegy 3500 éve kezdték,s legfiatalabb könyvei is mintegy 1900 évesek. "


Ez az, ami nem igaz!

2017. júl. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
Igazat beszélsz, én is teljes mártékben elvetem a jóslást a horoszkópokat mert ezek papírra vetett hazugságok egyszerű hiszékeny embereke kizsákmányolása, a tv képernyőbe csak oda löknek valamit három gyertyát meggyújt meg sorskelyhekbe dogbál neveket, és azt állítja látja mi történik velem holott csak a hangomat hallja.
2017. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

"álomvilágban tartanak hatalmas tömegeket az evolució hamisprófétái bukott elméleteikkel."


Szegényke!

Fogadd meg a doktorbácsi szavát, szedd rendszeresen a gyógyszereidet!

2017. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Istentelenek kritikái értéke felérnek számomra,egy babgulyás utáni fuvallat értékével.
2017. júl. 17. 20:28
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Csak egy dolgot mondjál, ami miatt a Biblia hiteles lenne!

Az évezredek próbája, meg egyéb hasonló butaságot azt talán mellőzzük. Csak egy embert mutass, aki az elmúlt 1900 évben beszélgetett az istennel, pl.

Szóval, próba az nem volt.

Amúgy a Kalevala és a Védák még régebbi - akkor ezek hitelesebbek? Ezek is kiállták sokkal több évezred próbáját.

A próféciákról meg már sokszor leírtuk, hogy VÁLOGATTÁK a Bibliába azt, ami addig beteljesült.

2017. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Nekem Isten és teszem azt, Harry Potter ugyanabba a kategóriába esik.

Számomra a Biblia igenis tanmese.

2017. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Szóval nem érted, hogy hogy lehet az, hogy te hiszel valamiben, és a 7.500.000.000 emberből 7.499.999.999 miért nem hisz ugyanabban?

És ha valaki másban hisz, mint te az "álomvilágban él", "agyrémekben hisz", "gyermekded elme", "hamis próféta"?


Igen, vannak emberek, akik hisznek a horoszkópokban, az földönkívüliekben, a jóslásokban, Nostradamusban, tai-csi-ben, jógában, Krisnában és még sorolhatnám. Mi emberek már csak ilyenek vagyunk. Ami belefér a komfortzónánkba, abban hinni fogunk. Ennyire egyszerű.

Így vannak olyanok is, akik abban hisznek, hogy egy égi bácsi örök életet tud adni, ha telepatikusan megüzenem neki, hogy szeretem, megeszem a testét, megiszom a vérét, és mindezért cserébe kivonja belőlem a gonosz erőket, amit régen egy borda-nő hozott rá az emberiségre, mert hitt egy beszélő kígyónak és evett egy mágikus fáról.


És csak egy kis adat így a végére: 2.000.000.000 ember a Földön még csak nem is hallott arról, amiben te hiszel. Nekik mi a valóság?

2017. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

7.Hsz!


1.

Pl.a Messiásról szóló próféciák-a Bálám próféta,Ésaiás Próféta,és sokan mások által évszázadokkak korábban leírt próféciák-szóról szóra beteljesedtek.(Pl. a "Holttengeri tekercsek ezek ősi korát igazolják,és kizárják az utólagos megfogalmazását.)


2.Többek között én is szoktam beszélgetni Istennel,s ez nem egyoldalú monológ!

Számos tapasztalatom van,amikor kétséget kizáróan Isten válaszolt kéréseimre,nem ritkán néhány perc múlva.


3.Természetesen a Biblia hitelességének próbája,nem az én saját tapasztalatom,hanem az ásatások,archeológiai bizonyítékok,valamint az évszázadokkal korábban megírt próféciák beteljesedése,amire korábban írtam példát,valamint erkölcsi rendszerének,egészségügyi tanításának örökérvényessége.(pl.Semmelweis Ignác előtt 3500 évvel megfogalmazta a gyermekágyi láz megelőzése törvényét.)


4.

A Kalevala,és a Védák hitelességével nem foglalkoztam kérdésemben,s így az OFF!

2017. júl. 17. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!