Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Pál apostol első korintusi...

Ha Pál apostol első korintusi levele világosan kimondja, hogy asszony ne szóljon a gyülekezetben, akkor miért van mégis sok női lelkész? Nem veszik figyelembe, vagy én maradtam le valamiről?

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 09:56
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
44%

Nőként mondom, hogy én sem értem, hogy miért van sok női lelkész. Az említett rész világos, nő ne tanítson. És tudjátok mit? Nem is szeretem ha egy nő prédikál. Hallottam már többet is, de a férfiak másabbak. Valószínűleg a nagy reformációban voltak nők, akik ki akartak állni, mert úgy gondolták, hogy a véleményük értékes és építő, így lelkipásztorok lettek.

Más a szerepe egy nőnek és más a férfinak. Egyik sem nagyobb vagy kisebb a másiknál, csak más, de az ilyen asszonyok vagy lányok nem hajlandóak elfogadni azt, amit Isten szánt nekik és nagy durcával szembe mennek vele.

Elolvastam a kommentárt, nagyon próbálja kimagyarázni a nyilvánvalót.

2017. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
6%
Pál első korintusi levele szintén világosan kimondja hogy nőknek kendőt kell viselniük. Keresztények többsége úgy gondolja ez csak a korintusiakra érvényes. Azt nem tudom milyen logika alapján.
2017. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
18%

"A kérdező arra volt kíváncsi, hogy a protestáns gyülekezeteknek mi a véleménye erről a konkrét versről. Ha tudsz jobb választ adni, akkor tedd meg!"

Igen, de arra nem volt kíváncsi, hogy leszóld az egyszerű embereket és felmagasztald a teológusokat. Gondolom nem olvastad el János 9-et ...

Amúgy már válaszoltam jobbat.

2017. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentárt.


Eddig úgy tudtam 1Kor 11, 5-ben ('Minden asszony pedig, aki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyiretett volna.') a prófétál nem a gyülekezetre vonatkozik, ahol férfiak is jelen vannak, hanem a női alkalmakra például, az említett okok miatt.


A 14. részben a 37. vers 'Ha valaki azt hiszi, hogy ő próféta, vagy lelki ajándék részese, vegye eszébe, hogy amiket néktek írok, az Úr rendeletei azok.' akkor hogy értendő, nem a nőknek szól? A kommentár ezt nem fejti ki.

2017. júl. 20. 14:13
 15/59 imakommandós ***** válasza:

Erre nem lehet jó választ adni mert az I.Tim 2:12-ben egyértelműen a tanitást tiltja az asszonynak Pál apostol.

Csak bibliai példával lehet mentegetőzni, hogy amikor nincs Isten céljai számára használható férfi akkor nőket is bevon a munkájába.

pl. Birák 4. fejezetében Izraelben Debora prófétanő volt a bíró, az egész nép hozzá ment törvényt tenni. Ez azt jelentette, hogy egy nő által mutatott az Izraelben lakó emberek minden problémájára kiutat, és itéletet is adott akinek kellett, mivel kettős tisztsége volt.

Sőt ez a nő által szabaditotta meg Izraelt Jábin kanaáni király 20 éves elnyomása alól. Akinek abban az időben a legmodernebb fegyverei voltak. A vaskor elején a hadvezérének, Siserának 900 vas szekere volt, Izrael pedig fegyvertelen volt. Ezzel a ténnyel, hogy egy gyenge nőt vett elő legelőször Isten, néhány zsidó még ma is nehezen néz szembe. :d

Debora élő kijelentést vett és Bárákot rajta keresztül helyezte az elhívásába Isten. Debora azért nem szerepel a hit hősei között mert a kijelentés nem neki jött hanem Báráknak, csak Deborán keresztül. Bárák hittel fogadta Debora kijelentését.

2017. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
28%

"A 14. részben a 37. vers 'Ha valaki azt hiszi, hogy ő próféta, vagy lelki ajándék részese, vegye eszébe, hogy amiket néktek írok, az Úr rendeletei azok.' akkor hogy értendő, nem a nőknek szól? A kommentár ezt nem fejti ki."


Általános figyelmeztetés arra az esetre, hogy ha valaki prófétának tartja magát és felül akarja írni Pál intelmeit. Pál szavai erősebbek bármilyen karizmatikus ajándékkal rendelkező embernél, vagy akár bármelyik angyalénál is. Pál rendeleteit nem lehet megmásítani, mert az az Úr rendelete.

2017. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
2017. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:

Valóban, szó van erről a Timóteusnak írt levélben is.

'amikor nincs Isten céljai számára használható férfi akkor nőket is bevon a munkájába. ' Ezt én is így tudtam.

2017. júl. 20. 14:51
 19/59 A kérdező kommentje:

53%-os

A linked egy eretnek platformról származik és úgy is áll hozzá a vitatottakhoz, remélem megértesz, ha nem adok a szavahihetőségére.

2017. júl. 20. 15:26
 20/59 Pietrosol ***** válasza:
61%

Kérdező!


Újra-Jézus Krisztus tett utalást a nemi megkülönböztetésre?

2017. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!