Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Pál apostol első korintusi...

Ha Pál apostol első korintusi levele világosan kimondja, hogy asszony ne szóljon a gyülekezetben, akkor miért van mégis sok női lelkész? Nem veszik figyelembe, vagy én maradtam le valamiről?

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 09:56
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
54%

"Erre nem lehet jó választ adni mert az I.Tim 2:12-ben egyértelműen a tanitást tiltja az asszonynak Pál apostol. "

Az érdekessége a dolognak az, hogy Timóteust Korintusba küldte Pál, így ez nem perdöntő ige, mivel lehet, hogy Pál a Korintusi gyülekezetre akarta Timóteust felkészíteni


1 Kor

4,17 Azért küldtem hozzátok Timótheust, ki nékem szeretett és hű [1 Tim. 1,2. 2 Tim. 1,2.] fiam az Úrban, a ki eszetekbe juttatja néktek az én útaimat a Krisztusban, a mint mindenütt, minden gyülekezetben tanítok.

2017. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező! Középkorban vagy? Eretnek platform... Az író Jézus követő, aki messzemenőkig látta, hogy Pál a farizeusi gondolkodásával hintett konkolyt az igaz jézusi tanításba. Pál tett egy próféciát is Isten nevében:


"Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak." 1Thess 4;15


5Móz 18,22

Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!


Én ezért nem félem Pált, nem érdekel a tanítása. Pált Jézus nem kérte fel a tanításra, ennek ellenére tanítóként jelenik meg, és a farizeusi büntető, törvénykező tanítását belecsempészte Jézus beszédébe, amit ő maga soha nem is hallott.


Úgyhogy kérdező, nevezz eretneknek, ez engem minősít Jézus szava mellett:


"2. A gyülekezetekből kirekesztenek titeket; sőt jön idő, hogy a ki öldököl titeket, mind azt hiszi, hogy isteni tiszteletet cselekszik.

3. És ezeket azért cselekszik veletek, mert nem ismerték meg az Atyát, sem engem." János 16


Tudod miért rekeszt valakit ki minden gyülekezet? Mert nem tartja be a gyülekezet törvényeit, aminek fundemantuma minden esetben Pál tanítása, és nem Jézus ellenségnek megbocsátásáról szóló evangéliuma. Mit mondott Jézus? Nem ismerték meg sem az Atyát, sem engem (Jézust). Szó nincs apostolokról, farizeusi tanításokról, vagy törvényekről, rendeletekről. Én azért ajánlom a hivatkozott írás elolvasását, még ha sok mindennel én sem értek egyet, viszont nagyon jól meglátta Pál eretnek (!) tanítását, amellyel belekeveri a farizeusságot a kereszténységbe. Ezáltal vannak különböző százával kereszténynek mondott gyülekezetek, ezért vannak a keresztény üldözések egymás között és ezért történt meg a római katolikus egyház zsarnoksága. Pál tanítása révén, azzal mentegetőzve, soha nem Jézus szava által.

2017. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
54%

"Az író Jézus követő, aki messzemenőkig látta, hogy Pál a farizeusi gondolkodásával hintett konkolyt az igaz jézusi tanításba."

Azzal ne foglalkozz, hogy Pál az egész farizeusi tanulmányait szemétnek ítélte Krisztusért, és maga Jézus hívta el apostolnak.


""Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak." 1Thess 4;15 "

Ez képletes beszéd, ezt egy négyéves is megérti, hogy nem azt mondta, hogy ők mindenképp megmaradnak. A mindenkori élők nevében beszélt.

Kb. az ateista blogok egyik leggyengébb és sokszor cáfolt érve ez.

Ma is mondhatnám: mi, akik megmaradunk. Ha nem mi maradunk, akkor a majdaniak. Könnyedén belátható.


"Pált Jézus nem kérte fel a tanításra"

Persze. A Damaszkuszi úton Jézus Horn Gyulát hívta el, nem Pált


""2. A gyülekezetekből kirekesztenek titeket; sőt jön idő, hogy a ki öldököl titeket, mind azt hiszi, hogy isteni tiszteletet cselekszik.

3. És ezeket azért cselekszik veletek, mert nem ismerték meg az Atyát, sem engem." János 16 "

Ez az apostolokra vonatkozott, a korai egyházi időszakra vonatkozó prófécia. Az apcselben láthatjuk a beteljesedését. Amennyiben az akkori 12 apostol közül való vagy, akkor rád is vonatkozik.

Amúgy ezzel az igével kb. mindenki takarózik. Mindenkinek pedig nem lehet igaza


"Tudod miért rekeszt valakit ki minden gyülekezet? Mert nem tartja be a gyülekezet törvényeit, aminek fundemantuma minden esetben Pál tanítása, és nem Jézus ellenségnek megbocsátásáról szóló evangéliuma. Mit mondott Jézus? Nem ismerték meg sem az Atyát, sem engem (Jézust). "

Még mindig a zsidó gyülekezetekről szól, és az apostoloknak prófétálja Jézus. Hidd el, ezt a részt nem rólad mondja Jézus:)


Nagyon tévelyegsz!:(

2017. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
49%

Te jó ég, hallgatag, nőként ilyet mondani, így alárendeled magadat. Erre nem tudok mit mondani, komolyan...


Miben más egy nő és egy férfi, most komolyan? Egy nő miért ne lehetne lelkész, mit tud egy férfi, amit egy nő nem? Egy nő is ugyanannyira értékes, ugyanannyira képes ellátni ezt a hivatást. Nemegyszer hallottam már nagyon jó prédikációt női lelkésztől.

2017. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
49%
Jó, hogy azt nem mondtad, hallgatag, hogy "asszonynak a konyhában a helye". Egy nő is képes prédikálni, tanítani. Isten előtt mindnyájan egyenlőek vagyunk. Egy nő is tökéletesen alkalmas arra, hogy lelkész legyen.
2017. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
16%
Na, ne mondjatok ilyet, eretnekek, így ellene mondani Pál szent tanainak...
2017. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:

Pietrosol(20.Hsz)!


Jézus,-jó demokrataként-50-50%-ban nőket,és férfiakat választott tanítványaivá.Vagy nem?

2017. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:

A nőnek,és a férfinek teljesen más a funkciója a családban.

A férfi a család biztonságát,normáit határozza meg,s a nő,a család szíve.A kettő nem keverendő!


A család mintája érvényes a gyülekezetre is.

2017. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Pietrosol

Máté 19, 4 'a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonynyá teremté őket'


Galata 3, 28 'Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.'

Attól, hogy Krisztusban nincs sem férfi, sem nő, a mindennapi életben a nyilvánvaló különbségek és szerepek megmaradnak.


53%-os,

nem hívtalak eretneknek, a tanulmány egy eretnek platform nevű oldalra van feltéve több hasonló írás mellett. A működtetői pedig eretneknek nevezik magukat. Nem vedd sértésnek.

A tanulmányt egyébként több valódi teológus is megcáfolta, ahogy utánanéztem, ezt megteheted te is.


A kérdésemet nem valláskritika témában tettem fel és nem Pál szavahihetőségét vitatom, mert ezt nem kérdőjelezem meg. Ne kanyarodjunk el a fő kérdéstől.

2017. júl. 20. 17:10
 30/59 anonim ***** válasza:

Ahogy én látom, nő lehet akár lelkész, hittantanár, viszont nem lehet pap és püspök. Ez utóbbiakat tiltja a Biblia.

Egyébként nőknek is biztosít szép feladatokat az Egyház, szerintem ez nem alá-fölé rendeltségi viszony, hanem egyszerűen nem szerint más feladat.

2017. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!