Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Pál apostol első korintusi...

Ha Pál apostol első korintusi levele világosan kimondja, hogy asszony ne szóljon a gyülekezetben, akkor miért van mégis sok női lelkész? Nem veszik figyelembe, vagy én maradtam le valamiről?

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 09:56
1 2 3 4 5 6
 31/59 Pietrosol ***** válasza:
44%

Kérdező!


Nem világos számomra, hogy az első idézeted miért lenne utalás a nemi megkülönböztetésre. A második viszont épp cáfolja azt.


#27!


Ezek szerint, ha Jézus Krisztus apostolai férfiak voltak és, ha folytatom a logikádat, csak e tizenkettő, akkor senki más nem taníthatna. Vagy ez hogy van szerinted? Ha valaki férfi,akkor alkalmas, ha nő, akkor alkalmatlan? Ehhez képest elég sok kutyaütő volt, van és lesz, aki férfiként tanít, bár inkább tanulnia kellene. Nem a szexuson múlik.


Cső!

2017. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
0%

"""Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak." 1Thess 4;15 "

Ez képletes beszéd, ezt egy négyéves is megérti, hogy nem azt mondta, hogy ők mindenképp megmaradnak. A mindenkori élők nevében beszélt.

Kb. az ateista blogok egyik leggyengébb és sokszor cáfolt érve ez.

Ma is mondhatnám: mi, akik megmaradunk. Ha nem mi maradunk, akkor a majdaniak. Könnyedén belátható."


hogy MI, a kik élünk... Nem azt mondta, hogy a hívők, akik épp akkor élnek, hanem mi, akik élünk. Éppen nem előzzük meg, AZOKAT, akik elaludtak... Nem minket, Pált és a jelenleg élőket. Nem képletes, semelyik mondata nem képletes, Pál nem példázatokban és képletekben beszélt, hanem farizeusi módon, egyszerűen. Az úr nevében prédikálta, hogy még az ő életében eljön az utolsó nap, ami nem történt meg. Hamis próféta volt, aki hamisan prófétált az úr nevében.


""Pált Jézus nem kérte fel a tanításra"

Persze. A Damaszkuszi úton Jézus Horn Gyulát hívta el, nem Pált "


Mire is kérte meg Pált?

"Uram, mit akarsz, hogy cselekedjem? Az Úr pedig monda néki: Kelj fel és menj be a városba, és majd megmondják néked, mit kell cselekedned."

...

És azonnal prédikálá a zsinagógákban a Krisztust, hogy ő az Isten Fia.


Az evangéliumot kellett hirdetnie, Jézust, a megváltást, nem gyülekezeteket kovácsolnia, és sütnie a törvénykezést, az ítélkezést. Klasszikus idézet tőle a szeretet himnusz: részlet: "Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt," Tehát ilyen a szeretet. Viszont mit mond, hogy aki nem ilyen, az micsoda is? "szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom." Elmúlik, semmivé lesz...

Ez a rész pont abból a korintusiakból vett levélből van, aminek a túlnyomó többségében lehordja a korintusiakat, felrója nekik a gonoszt, stb. Pál nemcsak hamis próféta és hamis tanító volt, hanem képmutató is.

2017. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

Pietrosol


Ismétlem, attól, hogy Krisztusban nincs sem férfi, sem nő, a mindennapi életben a nyilvánvaló különbségek és szerepek megmaradnak.


'Ezek szerint, ha Jézus Krisztus apostolai férfiak voltak és, ha folytatom a logikádat, csak e tizenkettő, akkor senki más nem taníthatna. Vagy ez hogy van szerinted? '

Hát te biztos nem az én logikámat folytatod.

Szóval , ha szerinted nő is ugyanúgy taníthat, akkor Jézus miért nem vett be a 12-be asszonyokat, az asszonyi teendőket végzőket miért nem buzdította a gyülekezetek tanítására?

Mert Jézus helyén kezelte az asszonyok dolgát, mert a nő van a férfiért, tanításban nem állhat fölötte.

1Kor 11,3. 'minden férfi feje Krisztus, az asszony feje a ferfi, Krisztus feje pedig az Isten.'

1Tim 2,12 'A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

13

Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.

14

És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett'


'Ha valaki férfi,akkor alkalmas, ha nő, akkor alkalmatlan? '

Nem alkalmasság kérdése.

'34.A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, amint a törvény is mondja.'

Ez a fő kérdés, hogy miért vetik ezt el.


Cső neked is!

2017. júl. 20. 20:11
 34/59 anonim ***** válasza:
0%
Ez is tipikus példája annak, hogy sokan bálványozzák a Bibliát, állandóan azt idézgetik, persze csak azokat, amelyek szimpatikusak.
2017. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
44%

Megosztok veled Kérdező egy történetet a Bibliából nem Pál, hanem Jézus egyik napjának eseményét, amikor is mintha Jézus megszegné azt a szabályt, ami egy nőre tartozik, amire a tanítványok is elcsodálkoznak. Elment ezután a nő vissza ahonnan jött, és ott elmesélte (tanította) az embereket arról, amit Jézus mondott neki. Olvasd el, nagyon szép történet, biztos olvastad már, de szerintem nagyon sokszor sem árt elolvasni. Bizony minden további nélkül elküldte tanítani a nőt, sőt szóba állt vele, beszélgetett vele, amin a tanítványok (a balgák) el is csodálkoztak. Csak azért, mert Jézus nem választott nőt tanítványnak közvetlenül, nem is választhatott volna nagyon, mivel az akkor lányok 12-14 éves korukban férjhez mentek, és teljesen oda kellett adniuk magukat a családnak és a férjüknek, nem lehetett tanítvány nő. Azért tanítanak nők is, akik tévedhetetlennek vélik Pált, mert szelektálnak, és észre sem veszik. Ami tetszik, azt hangoztatják, ami nem, azt kimagyarázzák. Minden egyház így tesz.


János 4

6. Ott vala pedig a Jákób forrása. Jézus azért, az utazástól elfáradva, azonmód leüle a forráshoz. Mintegy hat óra vala.

7. Jöve egy samáriabeli asszony vizet meríteni; monda néki Jézus: Adj innom!

8. Az ő tanítványai ugyanis elmentek a városba, hogy ennivalót vegyenek.

9. Monda azért néki a samáriai asszony: Hogy kérhetsz inni zsidó létedre én tőlem, a ki samáriai asszony vagyok?! Mert a zsidók nem barátkoznak a samáriaiakkal.

10. Felele Jézus és monda néki: Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, a ki ezt mondja néked: Adj innom!; te kérted volna őt, és adott volna néked élő vizet.

11. Monda néki az asszony: Uram, nincs mivel merítened, és a kút mély: hol vennéd tehát az élő vizet?

12. Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál, Jákóbnál, a ki nékünk adta ezt a kutat, és ebből ivott ő is, a fiai is és jószága is?

13. Felele Jézus és monda néki: Mindaz, a ki ebből a vízből iszik, ismét megszomjúhozik:

14. Valaki pedig abból a vízből iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.

15. Monda néki az asszony: Uram, add nékem azt a vizet, hogy meg ne szomjúhozzam, és ne jőjjek ide meríteni!

16. Monda néki Jézus: Menj el, hívd a férjedet, és jőjj ide!

17. Felele az asszony és monda: Nincs férjem. Monda néki Jézus: Jól mondád, hogy: Nincs férjem;

18. Mert öt férjed volt, és a mostani nem férjed: ezt igazán mondtad.

19. Monda néki az asszony: Uram, látom, hogy te próféta vagy.

20. A mi atyáink ezen a hegyen imádkoztak; és ti azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, a hol imádkozni kell.

21. Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.

22. Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek; mi azt imádjuk, a mit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt.

23. De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.

24. Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

25. Monda néki az asszony: Tudom, hogy Messiás jő (a ki Krisztusnak mondatik); mikor az eljő, megjelent nékünk mindent.

26. Monda néki Jézus: Én vagyok az, a ki veled beszélek.

27. Eközben megjövének az ő tanítványai; és csodálkozának, hogy asszonnyal beszélt; mindazáltal egyik sem mondá: Mit keresel? vagy: Mit beszélsz vele?

28. Ott hagyá azért az asszony a vedrét, és elméne a városba, és monda az embereknek:

29. Jertek, lássatok egy embert, a ki megmonda nékem mindent, a mit cselekedtem. Nem ez-é a Krisztus?

30. Kimenének azért a városból, és hozzá menének.

31. Aközben pedig kérék őt a tanítványok, mondván: Mester, egyél!

32. Ő pedig monda nékik: Van nékem eledelem, a mit egyem, a mit ti nem tudtok.

33. Mondának azért a tanítványok egymásnak: Hozott-é néki valaki enni?

34. Monda nékik Jézus: Az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, a ki elküldött engem, és az ő dolgát elvégezzem.

35. Ti nem azt mondjátok-é, hogy még négy hónap és eljő az aratás? Ímé, mondom néktek: Emeljétek fel szemeiteket, és lássátok meg a tájékokat, hogy már fehérek az aratásra.

36. És a ki arat, jutalmat nyer, és az örök életre gyümölcsöt gyűjt; hogy mind a vető, mind az arató együtt örvendezzen.

37. Mert ebben az a mondás igaz, hogy más a vető, más az arató.

38. Én annak az aratására küldtelek titeket, a mit nem ti munkáltatok; mások munkálták, és ti a mások munkájába állottatok.

39. Abból a városból pedig sokan hivének benne a Samaritánusok közül annak az asszonynak beszédéért, a ki bizonyságot tett vala, hogy: Mindent megmondott nékem, a mit cselekedtem.

40. A mint azért oda mentek hozzá a Samaritánusok, kérék őt, hogy maradjon náluk; és ott marada két napig.

41. És sokkal többen hivének a maga beszédéért,

42. És azt mondják vala az asszonynak, hogy: Nem a te beszédedért hiszünk immár: mert magunk hallottuk, és tudjuk, hogy bizonnyal ez a világ idvezítője, a Krisztus.

2017. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
28%

Pál elég hímsoviniszta, de ahogy látom kérdező, te is.


De mondd már meg, szerinted mi nincs meg egy nőben, ami egy férfiban megvan? Márnint a lelkészség szempontjából. Nem lenne képes prédikálni? Dehogynem. Ne tudna foglalkozni az emberekkel? Dehogynem. Nem lenne képed arra, hogy az istentiszteletet vezesse, eskessen, kereszteljen, temessen? Dehogynem.


Nem számít, mit mondott Pál egy patriarchális világban, Jézus Krisztus sosem mondott ilyet. Ha egy nő elhívást érez arra, hogy lelkész legyen, akkor miért ne lehetne az? Sok lelkésznő van, akik nagyon lelkiismeretesen végzik a hivatásukat.

2017. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
30%

24: hol írtam, hogy alá vagyok rendelve? A nagy feminizmusi eszmében már nem is fogják fel a nők a női lét gyönyörűségeit, azt hiszik, hogy ha nem csinálhatják azt, amit a férfiak, ajkor az valami nagy veszteség és aki nem ilyen, az máris alárendelt. Ez szánalmas.

Jó, hogy már nem a pasik kezdik el követelni a gyerekszülést.

Mi annyira jó a lázadásban?

2017. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
59%

Még valami: hatalmas a baj, ha valaki azt hiszi, hogy bárki tud prédikálni vagy gyülekezetet vezetni. Az nem ismeri Istent. Ez a hatalmas feladat ugyanis elhívás alapján kéne hogy történjen minden esetben, nem pedig lázadó nők egyenjogúságot lihegő végtermékeként.

Ha Isten egy nőt hív el, akkor az az ő döntése. De ismerek olyan református női lelkészt, aki nem is hisz Őbenne, csupán vam egy munkája, amivel jár lakhatás is és ezt nem is titkolja.

2017. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
54%

Hallgatag!

Én keresztény lány vagyok, és igen, részben feminista. Nem, nem az a fajta feminista, aki kvázi férfinak képzeli magát. Igenis felfogom, és szeretem, hogy nő vagyok, és szeretem minden nőies tulajdonságomat. De teljes mértékben egyenértékűnek tartom magam a férfiakkal, és úgy érzem, egy nő is képes arra, amire egy férfi. Ha egy nő úgy dönt, elmegy pl. autószerelőnek, miért ne lehetne az, ha ért ahhoz, amit csinál? Ettől ő még 100%-ig nő marad. És igen, egyet értek veled, hogy az a jó lelkész, akit Isten hívott erre a hivatásra. De Isten nőket is hív erre a feladatra. :)


(Mielőtt félreértené valaki, én nem akarok lelkész lenni)

2017. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
46%
Az viszont szomorú, ha olyan valaki megy lelkésznek, aki nem is hisz Istenben. :( Viszont ez férfiak közt is megesik, de Isten nőket is hív lelkésznek, vannak nagyon jó, igazán hívő lelkésznők, akiknek tényleg olyan Szentlélektől átitatott kisugárzása van.
2017. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!