Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi agyoncsaphatják...

Jehova Tanúi agyoncsaphatják a legyet?

Figyelt kérdés
ezzel gyilkosságot követnének el
2017. júl. 22. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A jehova tanúi megtagadhatják maguktól vagy gyermeküktől a vértranszfúziót szükséges esetben, ezzel gyilkosságot követnek el. Szerinted számít nekik egy légy élete?
2017. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ma 14:58


hogy jön ide a vér tranfuzió?

"légy élete"

miért ő nem élőlény?

akkor eléggé szivtelenek ha nem számit nekik egy légy

2017. júl. 22. 15:02
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Akkor én kifejezetten szívtelen vagyok, mert nem tűrök bogarat, rovart a házamban. Ő jött be, ő bánta meg.

Mondjuk én nem vagyok Jehova Tanúja, és semmilyen vallás hívője sem.

2017. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyes már miért ne számíthatna? Engem anyám rendszeresen megvert kedvtelésből is, és sokszor fenyegetőzött azzal is hogy megöl, de ha egy darázs beszállt a szobába igyekezett kerülni hogy bármi bántódása essen. Igaz ő nem Jehova tanúja.
2017. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem tudom,de azt igen,hogy egy krisnás,amikor a véremmel teleszívódott szúnyogot lecsaptam a karomon beszélgetésünk alatt,súlyosan leszidott,hogy talán a nagyapámat öltem meg éppen.Itt lezáródott a krisnahitűekkel való eszmecserém.
2017. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Bibliai értelemben a gyilkosság az emberölés. Ezért bármilyen felekezethez tartozó keresztény agyoncsaphatja a legyet anélkül, hogy gyilkosságot követne el.


Üdv. Péter

2017. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 07:52


ilyen alapon akkor bármilyen állatot kutyát és macskát is ölhet az ember,büntudat nélkül..

2017. júl. 23. 08:30
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


A bűnért régen állatokat áldoztak az Isten utasítására. Ezen azért érdemes lenne elgondolkodnod.


Üdv. Péter

2017. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

A kérdésre a választ már Ádám idejében leíratta Isten.


Az állatok az ember hatalma alá vannak rendelve, ami azt jelenti, hogy szeretettel kell bánni velük.

Ám az olyan nem kívánatos rovart, vagy más állatot, ami az embernek kellemetlenséget okoz, vagy az életét veszélyezteti, az alárendeltség miatt, nem kedvtelésből, hanem védelemből elpusztítható.

2017. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!