Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim nem fogadják el,...

A szüleim nem fogadják el, hogy nem akarok Jehova Tanúja lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ők már több mint 20 éve ebben a vallásban vannak, az egész család (5-en vagyunk testvérek, 3-an már nem is laknak itthon, de az öcsém és én még igen) járt gyülekezetbe. A nagyobb testvéreim 17-18 éves koruktól nem jártak.


Először is hiányoznak az ünnepek, a szülinap, amikor végre érezném kicsit hogy én vagyok központban, a karácsony, meg minden...


És mikor elkezdenek az osztálytársaim kérdezgetni, hogy miért nem ünneplünk semmit, válaszolni se tudok rá, mivel amik az általános J.T. válaszok szoktak ilyenkor lenni, azok szerintem mind baromságok. Pl.: azért nem születésnapozunk, mert egyszer egy király aki megünnepelte a sz.napját, utána haláleset történt, meg azért nem karácsonyozunk, mert Jézus nem Dec. 24/25-én született... Tudom, vannak erre "profibb" megmagyarázások is, de így is úgy is hülyeség.


Unom a gyülekezetet, a programokon fogom a fejem, hogy mekkora idétlenséget beszélnek, meg az az "1 bibliaverset vesézzünk ki 1 órán keresztül 10 oldalas Őrtorony cikkekben"-ből elegem van. Heti kétszer 2 órát végigülni és közben olyan hülyeséget hallgatni, amivel kicsit sem értek egyet, nagyon rossz.

A társaság csak 1-2 éves babákból és szüleikből valamint 60 éves nyanyákból áll, akik minden alkalom után odajönnek, megfogdozzák az arcom, és elkezdik hogy mekkorát nőttem, meg ilyenek... Ha legalább korombeliek lennének, akik nem retardáltak, lehet velük viccelni, és nem csak arról lehet velük beszélgetni, hogy "hű milyen izgalmas és tanulságos volt a mai előadás", akkor még lenne hozzá valamennyi kedvem.


Egyszerűen nem értek egyet az elveikkel, tanításaikkal, a kiközösítés témával az egy idő után szinte kötelező keresztelkedéssel.


A szüleim pedig nem értik meg, hogy ebből nekem nem kell, próbáltam rengetegszer beszélni velük, elmondtam az érveimet, erre elkezdtek velem kiabálni, anya egyszer felpofozott, hogy még egyszer ne merjek ilyet mondani, hogy nem akarok többet gyülekezetbe járni.


Eddig is csak az énekeket szerettem, de csak mert szeretek zenélni, énekelni, de a szövegük irritált.

Sosem szóltam hozzá, nem jegyzeteltem, vagy készültem fel. Mindig csak arra várok, hogy mikor lesz már vége. Leggyakrabban könyveket szoktam olvasni az előadások közben, de telefonról, mert már így is mindenkinél telefon meg tablet van, és arról nézik a bibliát, így nem tűnök ki egy teljesen más könyvvel.


Mindig azzal érvelnek, hogy fiatal vagyok még, és nem tudom mi jó nekem, mi válik hasznomra. Úgy kezelnek, mintha nem lenne eszem, és nem dönthetnék önállóan MAGAMRÓL fontosabb kérdésekben sem.

Így se leszek alkoholista, a ciginek a szagától is tényleg hányingerem van, drogozni eszembe se jutna.


Mit mondjak, tegyek, hogy végre megértsék, nem akarok többé gyülekezetbe járni?


14/L



2017. júl. 19. 20:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
89%

Inkább ne akaszkodj össze velük.

Megérteni nem fogják soha, az érvekre ők immunisak.

Lépjél majd le, ahogy teheted. Menj el nyaralni valamelyik rokonhoz, ahol jobb.

2017. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
92%

Nem egy könnyű helyzet, amiben sajnos vagy.


szerintem két úton indulhatsz el.


Az első, talán a nehezebb út, hogy felfeded szüleidnek az őrtorony hazugságait. Például megkérdezed, hogy Tamás apostol szerint Jézus miért Isten, ha az őrtorony szerint nem az. Meg hasonlók, net ebben is segít.


A másik lehetőség, hogy egyszerűen lázadsz. Korban úgy is abban az időszakodban jársz. Példákat nem mondanék ,lehetsz kreatív.


Sajnos szüleiddel a kapcsolat egyik esetben sem lesz jobb. De talán még képesek lesznek megérteni, hogy neked ez nem kell, te mást hiszel.

2017. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
99%

Ez bizony kemény helyzet! A vallási fanatizmust nem lehet se meggyőzéssel, se rimánkodással megszüntetni. Viszont ha a gyámügyhöz fordulnál, akkor fennállna a veszélye annak, hogy kivesznek a családodból, és azzal lehet, hogy még rosszabbul járnál.

A nagyobb testvéreidhez nem fordulhatsz segítségért?

Ha 14 vagy, akkor mostanság mész másik suliba, ekörül nem lehetne keresni a megoldást? (Testvéreidhez költözni, "mert oda közelebb van az iskola", vagy másik városba, kollégiumba menni? Csak agyalok.)

2017. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Alapvetően két dolgot igyekezz megértetni szüleiddel:


1.Aki nem szabadakaratból választ vallást,Isten előtt értéktelen a vallásossága.Ha ők kényszerítnek téged,gyakorlatilag elveszik töled a szabad döntésed lehetőségét,és az igaz imádatod esélyét.


2.A kényszerítés,rendszerint ellenállást vált ki a szabadságra vágyó emberben.

(A JT közösség legintenzívebb fejlődését ott produkálta,amely országokban tiltották vallásuk gyakorlását.Ez,az erőszak elleni emberi reakcióból adódik."Csakazértis!!!"


Mivel gyermek vagy,a merev ellenállásod,még merevebb erőszakot fog kiváltani belőlük.Javaslom,hogy figyeld az Őrtorony baromságait,jegyzetelj,s akaszd ki szüleidet kényelmetlen kérdésekkel,melyek azokból sűrűn adódnak.

Keres netes oldalakat,ahol ex JT-k osztják meg tapasztalataikat.

Talán hasznos lehet,ha itt a GYIK-on feltennéd nekünk,az Őrtorony baromságaira fogalmazott kérdéseidet,mielőtt szüleidet puhítnád azokkal!

2017. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat, meglepődtem, hogy egyből 3 is érkezett 20 percen belül :D


#1 amikor lehetőség lesz rá, elköltözök innen, de sajnos az még távol van, hacsak nem koliba megyek


#2 felesleges azzal próbálkozni, hogy keresztkérdésekkel bombázzuk őket, mert mindenre előveszik a bibliát, oszt jóvan...

lázadni próbálok, egyenlőre siker nélkül...

megkeresztelkedni úgyse fogok, de mivel a testvéreimnek csak 17-18 évesen engedték, hogy döntsenek, nekem se engednék előbb, bár mindig igyekszem rávenni őket, hogy értsenek meg.


#3 most megyek 8.ba, szóval mehetnék messzire koleszos suliba is, de anya nem nagyon támogatja az ötletet, merthogy manapság olyan gonoszak a gyerekek -.- hozzátenném, gimiben ő is kollégiumba járt, de őt ez nem zavarja.

A testvéreimhez nem tudok költözni, mert az egyik Amerikában, a másik Budapesten egyetem miatt, a harmadik pedig Angliában lakik.

Rokonaim már kihaltak vagy nagyon messze élnek :/

2017. júl. 19. 21:18
 6/64 A kérdező kommentje:

#4 mondasz valamit...

nem is akarok egyetlen valláshoz se tartozni, hidegen hagy ez az Isten dolog, meg a többezer éves bibliai példák kivesézése. Nem érdekel hogy keletkezett a föld, az univerzum, élni akarok. Kipróbálni dolgokat, amik nem durvák, de persze a biblia tiltja, mert mérne...

Ami meg van tiltva, még jobban akarjuk.

De ha soha nem tudom meg, milyen bulizni, részegnek lenni, akkor mindig ki akarom próbálni, de amikor megtapasztaltam milyen, és hogy mi a rossz oldala, már kevésbé érdekel.

A vallás eleve nem izgat, de ha így kényszerítenek, az már gonoszság.

2017. júl. 19. 21:35
 7/64 anonim ***** válasza:
99%

Először is nagyon sajnállak! Borzalmas lehet, nem csoda, ha a tesóid leléptek.

Szerintem ülj le velük, és próbálj meg beszélni velük arról, hogy miképp érzel. Mert a vallás egy olyan dolog, amit neked kell vagy nem kell választanod. Ha szeretnek és megértenek nem kéne, hogy elrángassanak.

Én már rég lázadni kezdtem volna. Egyszerűen nem mentem volna el, habár nem ismerem a helyzetetetket, hogy mennyire lenne ez kivitelezhető.

2017. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező: Nem lehet jogod szabadon dönteni ? Tilos ?

Ez egyáltalán nem szép. Mit gondolnak azt tehetnek amit csak szeretnének ? Ez borzasztó. Légy ideges hogy ha muszáj és állj ki magadért. Nem kötelező ott lenni hogy ha nem akarsz.

Én Református valláshoz tartozók Isten hívő vagyok. De én sem járok a Templomba már egy ideje mert nem akarok ennyi.

Régebben volt kötelező mert le kellett konfirmalni.

Mondd meg a szüleidnek hogy nem akarsz közéjük tartozni és ezt vegyék figyelembe vegyék tudomásul.

Ne erőszakoljanak rá mert ez határozottan megnehezíti az életed.

Sok sikert kívánok és szerencsét.

Fiú vagyok 20 éves vagyok.

2017. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező: mindent kipróbálhatsz a kegyelem alatt élünk. A te életed felett csak is kizárólag te magad döntesz.
2017. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
92%

A szüleid tökéletes példái annak, hogy kell elrontani egy gyerek vallási nevelését. Rajtuk jó eséllyel nem tudsz változtatni, a szekta már teljesen átmosta az agyukat. Magadért viszont még tehetsz, ezek az évek arra vannak, hogy megismerd, kipróbáld a világ dolgait, tapasztalj jót és rosszat a józan ész határain belül. Máig csak teóriák vannak arról, mi is történt Jézus 8 és 30 éves kora közt. Valószínúleg egy normális kamasz, majd fiatal felnőtt életét élte, és nem kétlem, hogy ma is ezt tenné, méghozzá élvezve az életet.


Sajnálom, hogy egy olyan hazugságban neveltek fel, amiben éppen a kereszténység lényegét nem ismerhetted meg. Csak remélem, hogy nem üldöztek el egy életre a hittől, és egy nap, mikor megtapasztalod Isten jelenlétét az életedben, rájössz, hogy azt megélni a legszebb dolog a világon.


Hogy mit mondj? Semmit. Nincs értelme. A szüleid nem fognak hallgatni rád. Hogy mit tegyél? Minél hamarabb állj a saját lábadra. Csak így hozhatod meg a saját döntéseid, a saját életed élve.

2017. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!