Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek istenben? Hogy ha...

Ti hisztek istenben? Hogy ha neki megigersz valamit valami cserebe akkor az ugy van?

Figyelt kérdés
2017. júl. 23. 16:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek Istenben, de nem neki ígérek meg dolgokat, hanem magamnak. És ha betartom, akkor úgy lesz, ahogy elterveztem. Így jutalmaz Isten.
2017. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
En ugy ertem higy megkered hogy ne tortenjen rossz es akkir nem nezel pl meg egy bizonyos filmet vagy valamirol lemindasz ezert.
2017. júl. 23. 17:17
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Természetesen el lehet képzelni Istent egyfajta pénzbedobós csokiautomatának is, mint amilynek vasútállomásokon szoktak lenni. Bedobod a pénzt (vmi jó cselekedetet) megnyomod a gombot (mit szeretnél érte kapni) és lám-lám, alul kiesett egy zacskó ropi!


Nem gond, ha így képzeled el az Istent, mondjuk nyolcéves korodig. Utána azért már ciki, és nem árt finomítani a világképeden.

2017. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem jo cselekedet hanem hogy nem teszed amit szeretsz.
2017. júl. 23. 19:10
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát a lemondás is egyfajta felajánlás, mint a jó cselekedet.


Sztem próbáld ki, és jelezz vissza, bejött v sem az üzlet.

2017. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok hogy megigertem hogy nem teszem amit szeretek ha nem leszek rosszul muvel nagyon felek tole. De nehezen megy nem csinalni amit szeretek es felek ha megteszem akkir rosszul leszek es baj tortenek
2017. júl. 23. 19:19
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne a helyzet, ha a részleteket megosztanád velünk. Akár privátban is.
2017. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hat hogy pl ne leyek rosszul es akkor nem hallhatom meg a kedvenc zenem soha tibbet stb.
2017. júl. 23. 19:22
 9/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, kérdező: azt próbálják neked finoman magyarázgatni, hogy az istennel NEM LEHET így alkudni!


Úgy kell cselekedni, ahogy ő elvárja tőled. MINDIG úgy kell cselekedni.


Aztán, ha ezt betartod, akkor ő is odafigyel majd rád.

Ha pedig kérsz tőle valamit, ahhoz nem kell semmilyen feltétel. De CSAK azt a kérésed fogja teljesíteni, amit ő is jónak lát.


Ez pedig itt nem "egyéb" kérdés, hanem vallási!

2017. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szoval ha megtennem higy pl meghallfatom a zenet de rosszat nem teszek szival nem artok akkor nem lesz baj?
2017. júl. 24. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!