Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az imára kulcsolt...

Mit jelent az imára kulcsolt kéz? Miért tesszük össze a kezünket, ha imádkozunk?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
"Az imára kulcsolt (több változatban létezik, de alapjaiban azonos) kéz globálisan elterjedt volta is ősi eredetre utal, mégpedig arra, hogy az imádkozónak nincs szándékában agresszív magatartást tanúsítani, szelíd és békés, amikor istenével beszél. Aki égre emelt kézzel imádkozik, az kér (követel), aki összekulcsolt kézzel, az maximum alázattal elfogad"
2008. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Az égre emelt kéz jelentheti a teljes megadást is, és egyben a kitárulkozást, a teljes elfogadást. Az összekulcsolt kézzel kapcsolatban én hallottam olyat is, hogy a láncra vert hívek csak így tudtak imádkozni, és ez az imamód megmaradt.
2008. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kzs ***** válasza:
71%

Meglepődve és kissé mosolyogva olvasom az előttem lévő válaszokat. Logikusnak tűnnek ezek a válaszok, csak sajnos nincs közük a valósághoz.

Ugyanis a BIBLIÁBAN SEHOL SEM SZEREPEL az, hogy tedd össze a kezed, vagy kulcsold össze a kezed imádkozás alatt. Sem Jézustól, sem pedog az apostoloktól ilyesmit nem olvashatsz.

Az pedig, hogy valaki megalázza magát Isten előtt, az nem holmi testtartás felvéteét jelenti, hanem azt, hogy az illető megcselekszi a SzentÍrásben foglaltakat.

2008. okt. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azt én is tudom, hogy a biblia nem ír imára kulcsolt kézről.

elolvasva a válaszokat, úgy tűnik, hogy eddig senki sem tudta megmondani, hogy honnan ered és mi a jelentése az összekulcsolt kéznek... (persze ez nem baj, csak kíváncsi voltam)

2008. okt. 21. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nincs benne a Bibliában az összekulcsolt kéz, egyáltalán nem baj. Attól még lehet imádkozni összekulcsolt kézzel, hiszen ez nem bűn. Van aki letérdel, és nem teszi össze a kezét úgy imádkozik, van, aki lehajtja a fejét, úgy imádkozik. Istennek mindegy, hogyan imádkozol, csak az tiszteletteljes legyen, és összhangban legyen az akaratával.

Szerintem az összekulcsolt kéz könyörgést fejez ki, és egyfajta alázatot Istennel szemben.

Az eredete kétséges. Valaki kitalálta, és azóta használjuk. Valószínűleg apáról-fiúra szállt ez a szokás, és lehetséges, hogy már Ádám és Éva idejében is megvolt.

2008. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
80%

"Szerintem az összekulcsolt kéz könyörgést fejez ki,"


szerintem pedig megbékélést önmagunkkal. Ahogy a kézfogás másik emberrel.

2008. okt. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az imádkozás a legerősebb meditáció"

Magam is osztom ezt a nézetet.Ha valakinek hozzátartozik az összekulcsolt kéz a fohászkodásához,akkor az kell,hogy a mérvadó legyen,és nem az,amit egy-egy vallás dogmaként tanít.

2008. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az össze kulcsolt kéz, a hűbéri időre vezethető vissza. A hűbéri esküt végezték így. És a hűbér úr csukta össze a két összezárt kezet.
2019. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!