Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad olyat mondani egy...

Szabad olyat mondani egy embernek, "Távozz tőlem sátán" Mikor helyénvaló ilyet mondani? Ez sértő?

Figyelt kérdés

Mondjuk valaki emberkedik a gyengébbel, és tudom hogy a saját súlycsoportjával nem emberkedik, ezért dühös leszek, és cselekedném a rosszat pl. betöröm, és a csicskám lesz.

Na ekkor mondható? Hiszen ő a másik ember hozta ki belőlem az állatot, ezért mielőtt megtörténe, szabad mondani?



2017. aug. 3. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nekem mondanák, én elgurulnék a nevetéstől. Egyáltalán nem tartanám sértőnek, inkább komikusnak.
2017. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ez sértő?"


Nézd... Jézus egyrészt nem a XXI. századi magyar nyelvet használta (amiben ilyen kifejezések szokatlanok), másrészt NEM arról volt híres, hogy valaha is a véka alá rejtené a véleményét, hogy lehetőleg senkinek se bökje a csőrét.

2017. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki velem keménykedik, annak szétrúgom a térdét, majd odavetem: Távozz tőlem sántán!
2017. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak viccesen lehet mondani. Aki ezt komolyan mondaná azt csak kiröhögném.
2017. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minek mondanál ilyet?:) tényleg viccesen hangzik.Meg amúgy is fölösleges lenne igazolást keresni rá,hogy ez most helyes-e vagy nem.
2017. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jézus annak kapcsán mondta "tudodkinek", amikor arra bíztatta ugorjon le s semmi baja nem lesz hisz az Atya vigyáz rá.

Egy megtörtént eset egy 11 éves gyereket arra bíztattak nézze meg gyufával az autóban van-e benzin. Megnézte. A következményt eltudod képzelni. A kisfiú, ha vallásos mondhatta volna a többi felsősnek "tá....án"...

A fizika nm volt az erőssége.

2017. aug. 4. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha zavar valakinek a viselkedése,akkor szólni kell neki,ha szép szóval nem megy,és elviselni sem tudod,akkor a helyzethez képest radikálisabb eszközökhöz folyamodni.Ha sátánozni akarsz,sátánozz.Csak nem értem,miért lenne ez szükséges.Nincs vele semmi baj,az Isten nem fog érte megbüntetni nyugi,csak kb.olyan,mintha reneszánsz kori nyelvezettel akarnád valakinek tudtára adni,hogy menjen a 3,14 csába.


A kisfiús történetnél,ha szerencsétlennek nincs annyi esze,hogy nemet mondjon a nagyobbaknak,mert nincs tisztában a következményekkel,és te mondjuk szemtanúja vagy az esetnek,akkor kiveszed a kezéből a gyufát,és elmagyarázod neki,hogy soha ne csináljon ilyet,mert meghal.A nagyobbakkal meg elbeszélgetsz,vagy szólsz a szüleiknek.Sátán ide vagy oda...

2017. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!